Gjest Cascabel Skrevet 3. mai 2008 #1 Skrevet 3. mai 2008 Er man prøver vis man puler uten prevensjon eller er man prøver når det har gått en tid? I mitt hodet så tenker jeg på en prøver som en person som har droppet prevensjonen for ja.. 8-10 mnd siden (dette er jo bare ca) og som så smått vurderer tiltak. Temping, pergo og alt der ute som man kan få hjelp av. Jeg ser ikke på noen som droppet p-pillene denne måneden som en prøver. Men jeg frykter at min definisjon er gal, så derfor spør jeg, når er man en prøver?
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2008 #2 Skrevet 3. mai 2008 Jeg mener vel man er prøver når man har bestemt seg for å prøve og frem til man er gravid.... Ingen tidsbegrensing...
Amalie_85 Skrevet 3. mai 2008 #3 Skrevet 3. mai 2008 Jeg vil si når noen prøver er når de kutter ut all form for prevansjon for å prøve å få barn. Og da er de prøver fra den dagen de kutter ut prevansjonen. Mens jeg syns ikke noen som ikke bruker prevansjon og håper at de ikke blir gravid er prøvere!
Gjest Cascabel Skrevet 3. mai 2008 #4 Skrevet 3. mai 2008 Jeg vil si når noen prøver er når de kutter ut all form for prevansjon for å prøve å få barn. Og da er de prøver fra den dagen de kutter ut prevansjonen. Mens jeg syns ikke noen som ikke bruker prevansjon og håper at de ikke blir gravid er prøvere! I praksis er det da ikke noe forskjell på dette?
Amalie_85 Skrevet 3. mai 2008 #5 Skrevet 3. mai 2008 I praksis er det da ikke noe forskjell på dette? Nja....tenkte om de som håper på at de ikke blir gravid kanskje hopper av i svingen og sånt. Mens de som prøver lar det jo gå naturens gang! Og de som ikke prøver og ikke bruker prevansjon vil jeg si egentlig er litt dum.
Gjest Cascabel Skrevet 3. mai 2008 #6 Skrevet 3. mai 2008 (endret) Nja....tenkte om de som håper på at de ikke blir gravid kanskje hopper av i svingen og sånt. Mens de som prøver lar det jo gå naturens gang! Og de som ikke prøver og ikke bruker prevansjon vil jeg si egentlig er litt dum. Ok, den er jeg med på, da blir jo det å hoppe av i svingen en type prevensjon. Men vis man har sex uten prevansjon og har holdningen - blir jeg gravid så er det greit, men vi går ikke aktivt inn for noe - er man prøver eller ikke? Endret 3. mai 2008 av Cascabel
Gjest Cascabel Skrevet 3. mai 2008 #7 Skrevet 3. mai 2008 Usikker I mine auge er det å få eit barn såpass alvorleg at enten så vil ein lage barn eller så vil ein ikkje, det er ikkje noke ein berre lar humpe og gå. Men det går jo an å ha eit avslappa forhold til prøving... Jeg kjenner noen slike jeg Tror ikke de definerer seg som prøvere. Jeg gjør ikke det. Så da kan jeg konkludere med at vis man har sex uten prevensjon og VIL ha barn er man prøver?
Gjest Cascabel Skrevet 3. mai 2008 #8 Skrevet 3. mai 2008 Og hva er forresten da en som har prøvd i 8-10 måneder og vurderer tiltak?
Gjest Cascabel Skrevet 3. mai 2008 #9 Skrevet 3. mai 2008 Eg ville ikkje brukt noke anna ord enn Prøvere, noke spes. du tenker på?? Nei, jeg lurte bare på om det var et annet ord for de som må sette igang med annet enn sex for å si det slik. Pergo og etter hvert sterkere krutt. Er man fortsatt en bare en (misforstå meg rett) prøver når man holder på med prøverørsforsøk? Og når er man ufrivillig barnløs? (i fare for å høres helt idiot ut så har jeg bare ikke tenkt over dette før)
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2008 #10 Skrevet 3. mai 2008 Ufrivillig barnløs er du når du har prøvd i mer enn ett år og må trenge hjelp for å bli gravid. Det er ihvertfall min mening. I prøver verden er man en "sliter" når man har prøvd i mer enn ett år.
Carebear1 Skrevet 3. mai 2008 #11 Skrevet 3. mai 2008 Men vis man har sex uten prevansjon og har holdningen - blir jeg gravid så er det greit, men vi går ikke aktivt inn for noe - er man prøver? Så da kan jeg konkludere med at vis man har sex uten prevensjon og VIL ha barn er man prøver? Og hva er forresten da en som har prøvd i 8-10 måneder og vurderer tiltak? Tja, nokre kaller seg vel ufrivillig barnlaus etter 1 år
Gjest Gjest Skrevet 4. mai 2008 #12 Skrevet 4. mai 2008 Usikker I mine auge er det å få eit barn såpass alvorleg at enten så vil ein lage barn eller så vil ein ikkje, det er ikkje noke ein berre lar humpe og gå. Morsomt! For våre besteforeldre var det altid mer eller mindre av typen "blir jeg gravid er det greit". Jeg vet at noen ikke ser seg selv som prøvere hvis de bare har sex uten prev når de har lyst, prøvere er de som aktivt timer sex til riktig tid, men nei ingen tidbegrensning.
Gjest Gjest_Lourdes_* Skrevet 4. mai 2008 #13 Skrevet 4. mai 2008 Prøvere = noen som prøver å bli gravide, tidsubestemt Noen som har prøvd i lengre tid = prøvere de også, men kan også defineres som "slitere". Jeg er litt usikker på om det er pent å si da men.. BIM har et eget forum for "slitere" Jeg slutter på prevensjon om et par uker fordi at jeg vil bli gravid. Da definerer jeg meg selv som prøver fra det tidspunktet hvor jeg ikke lenger bruker prevensjon. Jeg kommer ikke til å stresse med EL-testing osv. med det første, men jeg håper da på at vi blir gravide likevel.
Alice Ayres Skrevet 4. mai 2008 #14 Skrevet 4. mai 2008 Ifølge diagnosesiden til Rikshospitalet, er dette definisjonen på ufrivillig barnløshet: "Dersom et par ikke oppnår graviditet i løpet av ett år, defineres de som ufrivillig barnløse." Her er linken. Jeg synes man er prøver det øyeblikket samleie uten prevansjon er et bevisst forsøk på å bli gravid.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå