Solfridbruda Skrevet 2. mai 2008 #1 Skrevet 2. mai 2008 Hei! Jeg har alltid tenkt at det er jeg som skal ordne brudebuketten fordi jeg har en viss ide om hvordan den skal se ut for å matche resten av brudeustyret og tema for festen. Men nå leser jeg at det av gammel tradisjon egentlig er brudgommen som skal ordne brudebuketten. Det skal jo være en gave fra mannen. Dessuten skal jo han ha en blomst i brystlommen som matcher brudebuketten. I grunn hadde det jo vært deilig om han hadde ordnet blomstene, så slapp jeg å tenke på det når jeg skal til brudepynting osv. Men da må jo jeg få den levert til meg før jeg går inn i kirken, UTEN at brudgommen ser meg. Lurer på hvordan andre tenker å gjøre det (ev. har gjort det)?
kelte Skrevet 2. mai 2008 #2 Skrevet 2. mai 2008 Jeg har ordnet den selv, har vært innom butikken bestilt den buketten som passer til fargene jeg bruker og kjolen., Men har ordnet med at forloveren til samboeren min henter blomstene... Er ikke så lett for en mann å plukke ut en brudebukett når han ikke har sett kjolen.
Concertina Skrevet 2. mai 2008 #3 Skrevet 2. mai 2008 Min kjære skal ordne min bukett. Han vet jo fargene vi skal ha, og jeg kommer nok til å sende med et bilde av kjolen (i en konvolutt) til blomsterdekoratøren. Jeg synes det er helt greit å slippe å styre med det, og min kjære har så god smak så det blir sikkert bra
Gir Skrevet 2. mai 2008 #4 Skrevet 2. mai 2008 Jeg gleder meg til å se den buketten han (selvfølgelig) plukker ut. Selv om jeg til vanlig er "litt" opptatt av å ha full kontroll, vil jeg ikke vite noen ting på forhånd, og jeg vil ikke legge noen føringer... skal i hvert fall prøve så godt jeg kan. Lurer på hva han ender opp med å plukke ut jeg...
Gjest Gjest_trine_* Skrevet 2. mai 2008 #5 Skrevet 2. mai 2008 Jeg har gitt blomsterbutikken noen ideer om hvilken type® blomster jeg liker men overlater det til butikken å være kreativ. Min forlovede bryr seg knapt i lilletåen om blomster. Derimot skal han hente brudebuketten fra blomsterbutikken. Dette var blomsterdama knallhard på ettersom det skulle bringe lykke, (eller ulykke om det ikke var brudgommen som hentet.. husker ikke hvilken vei det ble formulert jeg...)
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 2. mai 2008 #6 Skrevet 2. mai 2008 Jeg bestemmer den selv, dvs mannen er ikke så interessert, men vi har sett på farger sammen. Formen er jo avhengig av min kroppsform og type kjole, og da har jeg mest lyst til å plukke den ut selv. - Men likte tanken på å få mannen til å hente den, så er det hvertfall han som bringer den til meg på den store dagen!
Malama Skrevet 2. mai 2008 #7 Skrevet 2. mai 2008 Mannen hadde ikke så lyst å bestille den, og jeg hadde ikke noe mot å gjøre det, så jeg bestilte den selv ja. Men mannen hentet den (og småblomstene til seg selv, sin forlover, pappa og sin far) og fordelte disse til de forskjellige. Det fungerte greit for oss siden vi hadde fotografering før kirken, så han fikk altså se meg før kirken da... Derved fikk jeg blomstene når jeg kom dit.. Uansett hvem som BESTILLER den, så trenger jo ikke du HENTE dem, det kan mannen eller mannens forlover gjøre, og det er jo ikke ulykke dersom mannens forlover ser deg (eller din forlover) så det er neppe noe problem å få en overlevert utenfor kirken?
Fun Light Skrevet 2. mai 2008 #8 Skrevet 2. mai 2008 Jeg tar det hele og fulle ansvaret for buketten! Som forøvrig settes sammen av ei venninne av meg i høstfarger.
Gjest Gjest Skrevet 2. mai 2008 #9 Skrevet 2. mai 2008 Min kjære ordner buketten. Vi visste ikke at det var gammel tradisjon før vi begynnte å forberede bryllupet, men da han leste det ville han fikse det selv. Synes det er litt stas og spennende å se hvordan den blir : )
Solfridbruda Skrevet 2. mai 2008 Forfatter #10 Skrevet 2. mai 2008 Uansett hvem som BESTILLER den, så trenger jo ikke du HENTE dem, det kan mannen eller mannens forlover gjøre, og det er jo ikke ulykke dersom mannens forlover ser deg (eller din forlover) så det er neppe noe problem å få en overlevert utenfor kirken? Min mann skal IKKE se meg før jeg går inn kirkegolvet, for det har jeg drømt om så lenge. At han skal bli overrasket og betatt, og at det er første gang han ser meg som brud når jeg kommer gående inn. Men er jo ikke verre enn at min forlover eller hans forlover gir meg buketten før jeg går inn i kirka. Min kommende ønsker selv ikke å se meg før jeg kommer inn golvet, så vi skal nok klare det. Men et spørsmål til: HVOR TIDLIG i forveien bestiller dere buketten? Har enda ikke gjort det, og vi skal gifte oss 8 august? Må jo bestille buketten der jeg kommer fra (hvor vi skal gifte oss), og nå bor vi begge en del timer unna der vi studerer. Hadde vel kanskje vært best å komt til butikken selv for å prate før vi bestiller....???
Malama Skrevet 2. mai 2008 #11 Skrevet 2. mai 2008 Som sagt, om din manns FORLOVER ser deg, eller din forlover, går det fint, og mannen ser deg første gang når du kommer opp gulvet Det ordner seg, garantert. Uansett hvem som har bestilt den. Det er en fordel å snakke med dem om det ja. Å ta en tur inn og forklare hva du vil ha. Selv om du ikke får til å gjøre det enda, pga avstand, ring og bestill i alle fall! Så setter de av tid til å lage den, så kan du senere fortelle dem hvordan den skal se ut! De har nemlig ikke tid til å lage ubegrenset mange brudebuketter på en dag... Husker ikke helt når jeg ringte og bestilte jeg, men jeg var i alle fall innom og forklarte hvordan den skulle se ut da vi var "hjemme" på påskeferie, så det var før den tid... (Vi giftet oss 23.06.07)
Gjest Gjest_krølle_* Skrevet 2. mai 2008 #12 Skrevet 2. mai 2008 Mannen plukket ut buketten min!!! Den ble hentet og levert direkte hos frisøren, jeg satt i et eget rom så den som leverte så ingenting!! Syns det var en fin ordning jeg !!!
TuttaV Skrevet 11. mai 2008 #13 Skrevet 11. mai 2008 Jeg har jobbet i blomsterbutikk i 4 år, og det er flest kvinner som har vært innom og bestilt sine brudebuketter. Har faktisk aldri vært borti at det har vært mannen... men det er jo en hyggelig ting hvis han ønsker det! Bruden har aldri hentet blomstene selv, er som regel brudgommen, en av forloverne eller en nær slektning (far/mor e.l.) Hvor lang tid i forveien man skal bestille avhenger veldig av hva slags bukett man skal ha. vet man på forhånd hvordan den skal se ut og har et bilde f.eks. fra et blad, så trenger man si i fra et par mnd i forveien slik at evt. blomster kan bestilles inn og tid settes av til å lage buketten. Men er allikevel kjekt å få vært innom butikken tidligere enn dette også, bare for å høre at det ikke vil bli noe problem å få tak i materialet og blomstene til "drømmebuketten". Dersom man ikke helt vet hva man ønsker så kan det være lurt å komme en 4-5 mnd før og avtale litt tid sammen med blomsterdekoratøren hvor man setter seg ned sammen og ser på bilder til inspirasjon og snakker litt om hva man øsnker. Blomsterdekoratøren tegner da gjerne opp forslag, slik at man sammen finner ut hva som vil bli PERFEKT for deg og den store dagen
effy Skrevet 11. mai 2008 #14 Skrevet 11. mai 2008 Jeg fikser buketten selv. Ønsker ikke å "plage" han med det :
Marge Skrevet 12. mai 2008 #15 Skrevet 12. mai 2008 Det ordner jeg selv ja, regner med at min forlovers samboer (som blir sjåføren vår) kan hente den. Jeg har funnet drømmebuketten min, og har veldig lyst på den. Og min tilkommende hadde nok en heller lunken holdning til å ha noe med blomstene å gjøre...
Gjest Alvebruden Skrevet 13. mai 2008 #16 Skrevet 13. mai 2008 Min kjære skal velge ut buketten og bestille den. Og jeg gleder meg til å se den. Dere som gjorde det samme, ble det slik at mannen deres også valgte til kirken og festlokalet? Slik at det skulle passe med fargene?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå