mee mee Skrevet 1. mai 2008 #1 Skrevet 1. mai 2008 jeg har kronisk urinveisinfeksjon. Så har alltid tabeletter klare hvis det skulle skje. Men mandag uten forvarsel fikk jeg da infeksjon på nytt. Vanligvis får jeg alltid et forvarsel og kan starte medisineringen slik at jeg ikke får det. Nå har jeg brukt medisinen siden mandag, og da også med dobbel dose, for denne gangen er det en kraftig infeksjon. Men har fortsatt veldig vondt, og merker ikke noe til medisinen. i går startet jeg også å få vondt i området der nyrene sitter (kanskje bare innbilling??) kan dette tyde på at medisinen min ikke virker, og at jeg begynner å utvikle nyrebekkenbetennelse?
Gjest Gjest Skrevet 1. mai 2008 #2 Skrevet 1. mai 2008 Ja. Bestill hastetime hos lege, og få en bakteriedykning før det blir enda verre.
Gjest Gjest_mamma1_* Skrevet 1. mai 2008 #3 Skrevet 1. mai 2008 Ja, kom deg til lege.. Jeg fikk nyrebekkenbetennelse uten å kjenne noe til blærekatarr først... Det var grusomt vondt.. Fikk veldig høy feber og klarte ingenting.. Bare ring legen og si at du tror du har nyrebekkenbetennelse, da får du time samme dagen. Den gode nyheten er at medisinene virker forholdsvis fort.
Gjest :) Skrevet 2. mai 2008 #4 Skrevet 2. mai 2008 Hei, vet ikke om dette hjelper deg....men for meg (som fikk UVI ca annen hver mnd fra jeg var 11 - 19) funket det veldig å bruke merket "bactrim", det var det eneste som "bet" på UVI...når jeg begynte på det så fikk jeg drept infeksjonen skikkelig, og da gikk det 1 år til neste gang, og etter det har jeg ikke hatt (er nå 23)
mee mee Skrevet 2. mai 2008 Forfatter #5 Skrevet 2. mai 2008 Hei, vet ikke om dette hjelper deg....men for meg (som fikk UVI ca annen hver mnd fra jeg var 11 - 19) funket det veldig å bruke merket "bactrim", det var det eneste som "bet" på UVI...når jeg begynte på det så fikk jeg drept infeksjonen skikkelig, og da gikk det 1 år til neste gang, og etter det har jeg ikke hatt (er nå 23) Nå bruker jeg trimetoprim 100 mg, som jeg skal ta 2 tabelletr av hvis jeg føler ubehag. Nå har jeg tatt ca 6 hver dag siden mandag, og enda vondt og nyrene er også vonde. bactrim har jeg prøvd, men da fikk jeg kraftige mage smerter.
mee mee Skrevet 2. mai 2008 Forfatter #6 Skrevet 2. mai 2008 Harr enda ikke fått legetime, da det var helt fult. Er midt i eksamentida, så alle tidspunktene passet ikke. Så dvs at jeg ikke kan gå til legen før sent neste uke... hva skal jeg gjøre?
Gjest Lacuna Skrevet 2. mai 2008 #7 Skrevet 2. mai 2008 Harr enda ikke fått legetime, da det var helt fult. Er midt i eksamentida, så alle tidspunktene passet ikke. Så dvs at jeg ikke kan gå til legen før sent neste uke... hva skal jeg gjøre? Dette er vel såpass alvorlig at det kvalifiserer til å dra til legevakta, vil jeg tro. Jeg har selv dratt til legevakta på grunn av UVI, og selv om jeg ble sittende en stund og vente, fikk jeg i det minste medisiner.
Mirabella76 Skrevet 2. mai 2008 #8 Skrevet 2. mai 2008 Eg har også vore veldig mykje plaga med gjentatte urinveisinfeksjonar, og trur eg har hatt nyrebekkenbetennelse ein gang. Det var rett og slett heilt grusomt! Du kan ikkje venta så lenge med å gå til lege, for det kan vera farlig! Enten må du ta deg ein tur på legevakten i løpet av helga. Eller så får du ringa fastlegen din og be han/ho om å ringa inn ein resept på apoteket, så kan du berre gå på apoteket og henta medisinen. Å venta heilt til neste veke må du ikkje ein gang tenka på å gjera!!!
mee mee Skrevet 4. mai 2008 Forfatter #9 Skrevet 4. mai 2008 Er litt vanskleig, for er i england, og skolelegen kan jeg ikke komme på før i neste uke. Og legesentrene her er flere mil unna.. Nå er smertene bare verre og verre... Hva er det verste som kan skje ved nyrebekkenbetennelse?
Titta Skrevet 4. mai 2008 #11 Skrevet 4. mai 2008 Hvis du mistenker nyrebekkenbetennelse så få det sjekket ut. Jeg var gjennom det samme selv for noen år siden midt i eksamensperiden og satset på at medisinene skulle ta knekken på uvi´ en. Jeg tok meg ikke tid til å gå til legen med det (jeg hadde også medisiner liggende som jeg tok), noe som tilslutt endte med 4 dager på sykehus. Må si at det hadde vært mye bedre å bruke noen timer en dag på å komme meg til legen og få sterkere medisiner enn å få hele eksamen spolert av et sykehusopphold.
mee mee Skrevet 5. mai 2008 Forfatter #12 Skrevet 5. mai 2008 Da skjedde det.. I natt ble smertene så sterke at jeg ringte legevakten, fikk time et par timer senere. men jeg setter litt spm tegn på "behandlingen" Nå er jeg i england da. Hadde så sterke smerter at jeg måtte sitte i rullestol. Tok en urinprøve, og fikk til svar at dette var en sterk nyrebekkenbetennelse. Gav meg en pakke antibiotika og sendte meg hjem igjen. Skal det ikke være noe mer?
Gjest Gjest_Mie_* Skrevet 5. mai 2008 #13 Skrevet 5. mai 2008 Nei, det trenger ikke å være noe mer. Jeg fikk akkurat samme behandlingen, og var bedre etter to dager. Du får ikke noe mer på sykehus heller, kun antibiotika.
Gjest Gjest Skrevet 5. mai 2008 #14 Skrevet 5. mai 2008 Du har fått lik behandling som den du ville fått i Norge, det er ikke annet å gjøre enn å gi antibiotika ved n.bekkenbetennelse. Du merker nok bedring ganske fort, og det er bra for jeg vet hvor vondt du har det! Jeg hadde kronisk UVI i nesten 6 mnd for flere år siden, var litt av-og-på, men hadde stort sett noen grad av smerte, og til tider var det veldig ille, og endte i nyrebekkenbetennelse en gang og. Gikk på mange antibiotikakurer, prøvde juicer og urter og masse rart. Til slutt endte jeg gråtende opp på kontoret hos en homeopat som en venninne anbefalte, og tre dager etter var jeg helt kvitt det og det har aldri kommet tilbake. For meg opplevdes det som et mirakel, og det var omtrent som å få det gamle livet mitt tilbake når jeg slapp alle smertene, legebesøkene og alt det andre herket som fulgte med. Anbefales!!! God bedring .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå