Gjest Gjest_jerry_* Skrevet 1. mai 2008 #1 Skrevet 1. mai 2008 okay, dette er saken: jeg er betatt (og ikke noe mer) av en gutt jeg nettopp har blir kjent med. første kvelden vi møttes var jeg med han hjem, samme en uke etter. begge kveldene var etter en tur på byen. så noen uker etter dette igjen, så hadde vi sex nok en gang. jeg tror nok dette har skjedd mest på mitt intiativ hver gang. i kveld tenkte jeg at jeg skulle være hard to get. så jeg dro hjem etter vorspielet, og ble ikke med ut da han spurte. grunnen er at han ikke en gang har spurt om nummeret mitt, vi er facebook venner, og det er alt. jeg snakker alltid til han først. og det er sjelden det.. altså tar han ikke noe kontakt, og det går med på nervene! noe som dette har aldri skjedd med meg før, de få gangene jeg legger an på noen, da er jeg så sikker. og det slår ikke feil, de blir alltid interessert tilbake. men ikke denne gangen. så nå får han ikke høre noe mer fra meg før han tar kontakt selv! og treffes vi på gaten skal jeg kun gi et kort smil hvis han ikke sier noe mer enn hei. kommer denne taktikken til å funke? hvertfall litt? alt jeg håper på er at han skal snakke til meg, og bli litt smånteressert da hvertfall. jeg tenker at jeg personlig hvertfall hadde tenkt litt over det hvis en som la seg etter meg plutselig begynte å oppføre seg som dette mot meg. hva tror dere? noen råd eller tips? det jeg vil med han er at vi skal bli litt gode venner, som har en enighet om å ha sex nå og da.. er det så mye å forlange??
Lissi Skrevet 1. mai 2008 #2 Skrevet 1. mai 2008 okay, dette er saken: jeg er betatt (og ikke noe mer) av en gutt jeg nettopp har blir kjent med. første kvelden vi møttes var jeg med han hjem, samme en uke etter. begge kveldene var etter en tur på byen. så noen uker etter dette igjen, så hadde vi sex nok en gang. jeg tror nok dette har skjedd mest på mitt intiativ hver gang. i kveld tenkte jeg at jeg skulle være hard to get. så jeg dro hjem etter vorspielet, og ble ikke med ut da han spurte. grunnen er at han ikke en gang har spurt om nummeret mitt, vi er facebook venner, og det er alt. jeg snakker alltid til han først. og det er sjelden det.. altså tar han ikke noe kontakt, og det går med på nervene! noe som dette har aldri skjedd med meg før, de få gangene jeg legger an på noen, da er jeg så sikker. og det slår ikke feil, de blir alltid interessert tilbake. men ikke denne gangen. så nå får han ikke høre noe mer fra meg før han tar kontakt selv! og treffes vi på gaten skal jeg kun gi et kort smil hvis han ikke sier noe mer enn hei. kommer denne taktikken til å funke? hvertfall litt? alt jeg håper på er at han skal snakke til meg, og bli litt smånteressert da hvertfall. jeg tenker at jeg personlig hvertfall hadde tenkt litt over det hvis en som la seg etter meg plutselig begynte å oppføre seg som dette mot meg. hva tror dere? noen råd eller tips? det jeg vil med han er at vi skal bli litt gode venner, som har en enighet om å ha sex nå og da.. er det så mye å forlange?? Å være hard to get etter at han fikk deg første kvelden er neppe noen ide. Dette vil bare funke om han er heidundrende forelsket i deg, og det virker det ikke som han er. For meg virker det som om han kommer til deg når han ønsker-sex. Ellers er han ikke særlig interessert i å ha kontakt med deg. Men prøv i vei, ikke bli så skuffa om det ikke funker. Lykke til. (høres kanskje brutal ut, men jeg har møtt mange av den sorten;))
Gjest Gjest_sam_* Skrevet 1. mai 2008 #3 Skrevet 1. mai 2008 Hei! Dette er såre enkelt. Hvis du unngår ham kommer han ikke til å ta kontakt med deg, han kommer til å tro at du ikke er interessert.! Hvis du vil ha oppmerksomheten hans må du be om den. Med andre ord, ta kontakt, si noe i den duren som " jeg vet om eg kjempebra sted/restaurant/ting jeg har lyst å gjøre, kan du ta meg med dit/på det?". Såre enkelt. Hvis han ikke sier ja til noe så direkte, da kan du la det fare! (Dessuten, han jeg er sammen med nå hadde jeg en one night stand med første gang vi møttes. Og vi hadde sex alle de andre gangene vi møttes etter det også. Nå er vi samboere etter snart tre år sammen. En myte at dette gjør ham uinteressert.!)
Hjerteres Skrevet 1. mai 2008 #4 Skrevet 1. mai 2008 Tror ikke det er en ide å mase på ham slik som de over mener. Gutter liker å jakte, altså burde du holde deg litt i bakgrunnen. Vær litt diffus, så han blir usikker. Er jo greit å kanskje finne på noe annet enn å gå ut også. Syns det var lurt av deg å gå hjem etter vorspielet. Han lurer nok på hvorfor.
Lissi Skrevet 2. mai 2008 #5 Skrevet 2. mai 2008 Hei! Dette er såre enkelt. Hvis du unngår ham kommer han ikke til å ta kontakt med deg, han kommer til å tro at du ikke er interessert.! Hvis du vil ha oppmerksomheten hans må du be om den. Med andre ord, ta kontakt, si noe i den duren som " jeg vet om eg kjempebra sted/restaurant/ting jeg har lyst å gjøre, kan du ta meg med dit/på det?". Såre enkelt. Hvis han ikke sier ja til noe så direkte, da kan du la det fare! (Dessuten, han jeg er sammen med nå hadde jeg en one night stand med første gang vi møttes. Og vi hadde sex alle de andre gangene vi møttes etter det også. Nå er vi samboere etter snart tre år sammen. En myte at dette gjør ham uinteressert.!) For min del var dette sagt pga hans oppførsel nå, ikke fordi de hadde sex første kvelden. Men det er ikke en myte. Det er statistikker som viser at menn som får damene første kvelden mister interessen fordi det var for lett. Ja jeg har også ligget med noen første kvelden, men den store kjærligheten ble det ikke ut av det;)
Supramundane Skrevet 2. mai 2008 #6 Skrevet 2. mai 2008 Tror ikke det er en ide å mase på ham slik som de over mener. Gutter liker å jakte, altså burde du holde deg litt i bakgrunnen. Vær litt diffus, så han blir usikker. Er jo greit å kanskje finne på noe annet enn å gå ut også. Syns det var lurt av deg å gå hjem etter vorspielet. Han lurer nok på hvorfor. Dette syns jeg ikke stemmer overhodet. "Gutter liker å jakte", det er vel en litt for omfattende beskrivelse? Gutter er vel ikke en helt homogen gruppe, der alle tenker likt og oppfører seg likt? "Vær litt diffus, så han blir usikker". Ja, og hva skjer da? Jeg ville trodd det da var mest sannsynlig at han tok seg selv ut av ligningen. Og ut i fra det ts skriver ser det ut som at han er ut av ligningen allerede nå.
Nora Wind Skrevet 2. mai 2008 #7 Skrevet 2. mai 2008 Du er nok litt sent ute med "hard to get" taktikken. Jeg vet ikke om du kan få et forhold ut av dette så sent i spillet, men jeg ville prøvd å be han med ut på en spise-date, og IKKE (vanskelig, jeg vet, men prøv.) ligge med ham etterpå. Så avtaler dere å ringes for neste date. Hvis han er interessert i deg utover det rent kroppslige så finner du det ut når han ringer. Hvis han ikke ringer så vet du i hvertfall hvor du står.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 2. mai 2008 #8 Skrevet 2. mai 2008 Neste gang har du ikke sex første kvelden du møter en gutt. Skal man finne seg kjæreste, er det lurt å vente litt med sexen. Skal ikke si at jeg er noen engel på det området, da jeg har hatt mine one night stands, men da har jeg heller ikke vært ute etter kjæreste. Har jeg møtt noen jeg liker, så venter jeg heller med å ha sex for å la han jakte litt. Dessuten syns jeg alltid i ettertid at hvis jeg har møtt en gutt jeg har blitt sammens med, at jeg gjerne kunne ventet så mye lenger enn jeg gjorde. Det blir jo så spennende når man har bygd opp forventningene litt! Nå kom jeg litt utenfor det du spurte om ... Men om du er interessert i han nå, så er jeg hvertfall enig i at det ikke funker å være hard to get nå lenger. Du har jo allerede gitt han sex, så hvorfor plutselig nekte han det? Syns det bare blir dumt.. Hvis du ikke får med han på f eks en middagsdate som ikke involverer sex, så tror jeg det er like greit å droppe hele greia. Da er han av den typen som trenger å jakte, og har allerede nedlagt sitt bytte.
Gjest ts jerry Skrevet 3. mai 2008 #9 Skrevet 3. mai 2008 Neste gang har du ikke sex første kvelden du møter en gutt. Skal man finne seg kjæreste, er det lurt å vente litt med sexen. Skal ikke si at jeg er noen engel på det området, da jeg har hatt mine one night stands, men da har jeg heller ikke vært ute etter kjæreste. Har jeg møtt noen jeg liker, så venter jeg heller med å ha sex for å la han jakte litt. Dessuten syns jeg alltid i ettertid at hvis jeg har møtt en gutt jeg har blitt sammens med, at jeg gjerne kunne ventet så mye lenger enn jeg gjorde. Det blir jo så spennende når man har bygd opp forventningene litt! Nå kom jeg litt utenfor det du spurte om ... Men om du er interessert i han nå, så er jeg hvertfall enig i at det ikke funker å være hard to get nå lenger. Du har jo allerede gitt han sex, så hvorfor plutselig nekte han det? Syns det bare blir dumt.. Hvis du ikke får med han på f eks en middagsdate som ikke involverer sex, så tror jeg det er like greit å droppe hele greia. Da er han av den typen som trenger å jakte, og har allerede nedlagt sitt bytte. enig i det du sier, men jeg visste ikke før etter at jeg hadde liggi med han at jeg var interessert! det gikk nok litt for fort ja... men ååhh!!! nå vil jeg ha han.. han virker så superkul! og de der er sjeldne. er det ikke noen som han noe bra sjekketriks da? jeg tenkte jeg skulle legge an på han helt åpenbart neste gang jeg treffes (alltid på vors, synd, men sånn er det). altså på en litt ertende måte rett og slett bare si til han hvor betatt jeg er, uten å forvente noe mer fra han. bare for å gi et kjempekompliment, også se hva han gjør. jeg vet han likte meg litt i starten for det sa vennen hans til meg, og jeg har ikke hørt noe annet senere. jeg bare antar at han er uinteressert siden jeg aldri hører fra han.. kanske han bare ikke er intressert nok til å gidde å prøve. da får jeg gjøre det selv da! men kom igjen! noen bra tips som pleier å gi suksess jenter, -og gutter??
waco Skrevet 3. mai 2008 #10 Skrevet 3. mai 2008 men når man leter opp gutter på facebook, er det profilen man blir kåt på da, eller personen bakom galleriet?
Gjest ts jerry Skrevet 3. mai 2008 #11 Skrevet 3. mai 2008 men når man leter opp gutter på facebook, er det profilen man blir kåt på da, eller personen bakom galleriet? blir aldri kåt av noe jeg ser på facebook. kom med et fornuftig tips nå tullebukk!!
waco Skrevet 3. mai 2008 #12 Skrevet 3. mai 2008 unnskyld at jeg spurte da, prøvde bare å sette meg inn i situasjonen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå