Tussi! Skrevet 28. april 2008 #1 Skrevet 28. april 2008 Jeg har nettopp begynt å tenke på dette, og verken jeg eller samboer har noen store ønsker. Så da er det er det egentlig å se litt på fordeler og ulemper med de forskjellig tingene. Vi har vel egentlig bestemt oss for en tre-retter, men nå er det store valget om vi skal satse på full pakke på ett hotel, eller bare leie lokale og ordne alt selv. Må innrømme at det frister mest med ett hotell hvor vi ikke trenger og styre så mye selv, men så vil vi gjerne ha fri bar og invitere venner til kake/fest og det har vi ikke råd til på ett hotel. Hvor mye kan vi spare på på å leie på egen hånd i forhold til hotell. Vil ikke at det skal bli for mye jobb heller. Vi blir ca 30-40 til middag. Noen som kan hjelpe meg med noen fordeler/ulemper og priser.
Concertina Skrevet 28. april 2008 #2 Skrevet 28. april 2008 Jeg sjekket litt rundt før vi bestemte oss, det som ble dyrest var helt klart hotell eller selskapslokaler som tilbyr full pakke. Selve maten er omtrent samme pris eller rimeligere hvis du bestiller fra catering (inkl servitører etc), men så lenge man skal ha alkohol både til maten og festen (fri bar) så blir prislappen en ganske annen... Vi skal jo ha mange flere gjester, så for oss ble prisen mer enn doblet hvis vi skulle hatt det på et av selskapslokalene i området. I tillegg fristet ikke det med å være ferdig med festen allerede klokken 01.30-02.00... Det er klart det krever litt mer å ha det et sted du fikser alt selv - du må jo skaffe alt av mat, servitører etc selv, dekke opp og rydde (vask er vanligvis inkl i leiepris), så det er helt klart mye enklere å ha det et sted hvor alt blir fikset.
Tussi! Skrevet 28. april 2008 Forfatter #3 Skrevet 28. april 2008 Hvordan kunne jeg skjønne at du kom til å svare Alle trådene jeg har vært innom angående lokaler har du vært inne på. Kanskje vi bare skal ta en tur på kafe en dag og prate bryllup Det med å avslutte klokka 2 har du jo også ett veldig godt poeng i, selv om jeg regner med jeg selv er dødssliten da så er det ikke sikkert gjestene er det.
Concertina Skrevet 28. april 2008 #4 Skrevet 28. april 2008 Hvordan kunne jeg skjønne at du kom til å svare Alle trådene jeg har vært innom angående lokaler har du vært inne på. Kanskje vi bare skal ta en tur på kafe en dag og prate bryllup Det med å avslutte klokka 2 har du jo også ett veldig godt poeng i, selv om jeg regner med jeg selv er dødssliten da så er det ikke sikkert gjestene er det. Jeg har ikke noe liv Tror kanskje en tur på kafe kunne være like greit ja Jeg antar at vi drar i 2-3 tiden selv, jeg skal nyte festen og det er ikke akkurat som bryllupsnatten blir så spennende Men jeg tviler på at gjestene er like klare for å bryte opp så tidlig
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå