Gjest Gjest Skrevet 25. april 2008 #1 Skrevet 25. april 2008 Hva er typisk norsk for deg? Og hvva er forskjellen på nordmenn og amerikanere når det gjelder oppførsel (vet det varier, men sån ca.)?
Gjest Stjernedryss Skrevet 25. april 2008 #2 Skrevet 25. april 2008 Hva er typisk norsk for deg? Og hvva er forskjellen på nordmenn og amerikanere når det gjelder oppførsel (vet det varier, men sån ca.)? I Norge lager vi litt mer fra bunnen av enn i USA. (Selv om vi begynner å ta litt etter). Amerikanere er mer høflige enn Nordmenn er, og kanskje litt mer åpne. Synes det er slitsom med den høfligheten til Amerikanerne noen ganger, det kan bli slitsomt.
Gjest Casey Skrevet 25. april 2008 #3 Skrevet 25. april 2008 Typisk norsk i forhold til amerikanere: å være treg, langsom, småkjedelig og litt naiv?
Gjest Stjernedryss Skrevet 25. april 2008 #4 Skrevet 25. april 2008 Typisk norsk i forhold til amerikanere: å være treg, langsom, småkjedelig og litt naiv? Typisk norsk i forhold til Amerikanere: Vi går mye og vi er tynnere, og vi har heldigvis ikke gratis påfyll av mineralvann på alle restauranter.
Gjest Casey Skrevet 25. april 2008 #5 Skrevet 25. april 2008 Jeg kom på nok en forskjell: for nordmenn er den ultimate opplevelse å bo i telt i naturen, gå ute i regnvær i kalde fjellet og se på/delta i 71 grader nord, jakte og spise viltkjøtt. Generelt: Går noe galt blir man stemplet og slaktet med en gang. Amerikanere vil ha mer komfort og må ikke pine seg selv slik - hvilket høres mer behagelig ut. Det er lov å oppmuntre hverandre og man får prøve flere ganger om noe går galt.
Gjest Gjest Skrevet 25. april 2008 #6 Skrevet 25. april 2008 Amerikanerne er mer religiøse - nordmenn er heldigvis ganske så gudløse. Amerikanerne har et anstrengt forhold til nakenhet og sex.
Gjest Gjest_Lisa_* Skrevet 25. april 2008 #7 Skrevet 25. april 2008 Generelt: Går noe galt blir man stemplet og slaktet med en gang. Amerikanere vil ha mer komfort og må ikke pine seg selv slik - hvilket høres mer behagelig ut. Det er lov å oppmuntre hverandre og man får prøve flere ganger om noe går galt. Det er vel heller omvendt. I USA blir man saksøkt hvis man serverer kaffe som er noen grader for varm, for ikke å snakke om at de praktiserer dødsstraff. I Norge får man en sjanse til. I tillegg er jobbsikkerheten bedre i Norge - i USA kan man når som helst få sparken, uten at arbeidsgiver trenger å begrunne det.
Gjest Gjest Skrevet 25. april 2008 #8 Skrevet 25. april 2008 Det er vel heller omvendt. I USA blir man saksøkt hvis man serverer kaffe som er noen grader for varm, for ikke å snakke om at de praktiserer dødsstraff. I Norge får man en sjanse til. I arbeidslivet som gründer blir folk mer backet opp i USA enn her på berget.
Gjest Gjest Skrevet 25. april 2008 #9 Skrevet 25. april 2008 Amerikanere er feitere, mer usunne, spiser "bare" halvfabrikata og ferdigmat. Kjører bil (SUV selvsagt) om de så bare skal ti meter. Overfladiske, "liksom-høflige", "Come and stay with us if you're ever in Florida!!". Mer opptatt av status og inntekt. Pripne (ååå guuuud, en pupp på tv!!!!!! ) og å-så-moralske. Liksom. Tror USA er det beste landet i verden, og det eneste landet som har "frihet". Ekstremt lite opplyste om andre deler av verden. Vel, lite opplyste i det hele tatt. Nordmenn har flere fordommer.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå