salemandra Skrevet 23. april 2008 #1 Skrevet 23. april 2008 har fått noen diverse flekker på noen hvite klær som jeg vil ha bort så hva gjør jeg da for å fjerne de? har lest litt om klorin, vanish white osv. men hva er det som funker? og hvordan bruker man det? hva er din erfaring? håper på svar!
Nienna83 Skrevet 23. april 2008 #2 Skrevet 23. april 2008 Jeg har begynt å bruke Vanish hver gang jeg vasker lyst tøy. Syns klærne beholder sin lyse farge og fjerner flekker kjempelett. Fikk bort masse blodflekker fra et sengetøy jeg aldri trodde jeg skulle bli kvitt. Vanish som jeg bruker, den rosa boksen med pulver, bare heller en skjefull oppi med vaskemiddelet før man setter på maskinen. Kjempelett!
Ce'Nedra Skrevet 23. april 2008 #3 Skrevet 23. april 2008 Jeg bruker Vanish en gang innimellom for å fjerne "gråfarge". Synes derimot ikke det hjelper ordentlig med Vanish på skikkelig flekker som har satt seg, så da legger jeg klærne i en bøtte med klorin i. Mener å huske at det står på klorinflasken hvor mye man skal bruke.
salemandra Skrevet 27. juni 2008 Forfatter #4 Skrevet 27. juni 2008 okai. men hvordan gjør man med hvite klær som har fått litt gulfarge/gulpreg i seg da? (vaska litt feil en gang..) hjelper kanskje ikke med vanish da eller? eller? :s
pittie Skrevet 29. juni 2008 #5 Skrevet 29. juni 2008 Når du har vasket farge inn i hvitt tøy er nok kun Klorin løsningen:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå