Liz Skrevet 11. mai 2003 #1 Skrevet 11. mai 2003 Nå har svarfristen vår gått ut, og det er fortsatt en del som ikke har svart. Av de som har svart, er det 20 stk som ikke kommer. Tilsammen har vi invitert 75 stk. Til middag hadde vi invitert 50 stk, og "bare" 38 av dem kommer. Litt forskjellige merkelige undskyldninger ute og går... f. eks ei venninne som skulle skrive på prosjektet sitt som skal leveres til jul, og derfor kunne hun ikke komme..... blir rett og slett litt lei meg jeg..... Hvor mange av deres inviterte har svart nei??
14062003 Skrevet 11. mai 2003 #2 Skrevet 11. mai 2003 Vi har liksom flere kategorier av nei-svar vi. 1) Å være opptatt annet sted (3, 3) 2) Dessverre, vi kommer ikke, men lykke til og kos dere (0,3) 3) Nei, detta gidder vi ikke (1, 1) 4) Ikke noe som helst svar (0,2) 5) Sykdom (2,0) Jeg vil også nevne et par av de ja-svarene vi har fått. Et par ble kjempeglade for at vi har valgt å gifte oss; så romantisk, hyggelig og greier. Et par andre ble overlykkelige og holdt på å begynne å grine i telefonen fordi de var så priveligerte at de ble invitert. Disse svarene er hva det skal fokuseres på :-) I alt ba vi 40 til middag og 27 til kaffe (40,27).
Zita Skrevet 11. mai 2003 #3 Skrevet 11. mai 2003 Åååh Ikke bli så lei dere over "nei". Det er jo ingen personlig fornærmelse. Og er det ment som det, er det jo den som sier nei som har problemer med seg selv. Folk (som skulle finne på å si nei av forskjellige rare grunner) strir kanskje med så mye rart. Det er ikke dere det er noe galt med, de har sin egen verden de skal hanskes med. Og det er gjerne ikke alltid man vet den faktiske grunnen til at noen sier nei. Eller de ønsker å fortelle den virkelige grunnen. Det bare blir sånn. Ikke noe mer å gruble over, eller noen grunn til å bli lei seg. (Zita prøver å muntre opp og vinkle det på en måte som gjerne gjør det lettere å takle nei). Gled dere over dem som faktisk har sagt "ja". Det blir nok en herlig dag i lag med dem :D
14062003 Skrevet 11. mai 2003 #4 Skrevet 11. mai 2003 Gled dere over dem som faktisk har sagt "ja". Det blir nok en herlig dag i lag med dem :D Riktig! Jeg er imidlertid ikke en person som "svelger unna" ting så lett. Men etter å ha diskutert måten et par av svarene til oss ble formulert, er jeg klar som et egg til å møte kjente og kjære, nære og fjerne (geografisk) i bryllupet! Kanskje en grunn til at brudeparet vanligvis ikke skal ta seg av svarene selv? Ja, det hadde spart meg for et par bekymringer, men samtidig gitt meg mye mer jobb med andre deler som avhenger av svarene.
Liz Skrevet 12. mai 2003 Forfatter #5 Skrevet 12. mai 2003 Tusen takk for oppmuntringene jenter! Det hjalp
Gjest Trampe Skrevet 12. mai 2003 #6 Skrevet 12. mai 2003 3) Nei, detta gidder vi ikke (1, 1) Er det virkelig noen som svarer dette?? Makan til frekkhet, mangel på folkeskikk spør du meg!!
Tusenfryd Skrevet 12. mai 2003 #7 Skrevet 12. mai 2003 Som jeg har skrevet før her inne - sikkert til det kjedsommelige - bryllup er en utmerket anledning til å "rydde litt opp" i vennegjengen... dessverre. Vi hadde også endel merkelige unnskyldninger - verre var det med de som svarte ja men som ikke kom... eller som takket "nei, likevel" mens vi var på bryllupsreise. Eller som vi aldri har hørt fra igjen. Ikke et gratulasjonskort en gang. Og de som ikke kunne ha holdt sitt eget bryllup var det ikke for hjelp fra min mann, før vi traff hverandre. Men to måneder før vårt ble spurt om hjelpe den "dagen vin og brus skulle bæres" og sa at det neppe passet. Joda, greit med et bryllup, så slipper man å bruke mer tid på de menneskene i hvert fall.
Pusekatt Skrevet 12. mai 2003 #8 Skrevet 12. mai 2003 Det er veldig trist at man skal få slike negative erfaringer fra folk man trodde var venner, i forbindelse med bryllup, som jo skal være en gledens dag for alle! Selv har jeg gjort en grundig "opprydning" blant vennene mine på forhånd, så jeg regner med det skal gå ganske så greit når vi skal invitere til bryllupsfest etterpå. Men det var utrolig bittert å innse at mennesker som jeg egentlig satte veldig høyt, åpenbart ikke brydde seg spesielt mye om meg. Er derfor veldig glad for at det er unnagjort nå på forhånd (så får jeg bare håpe det ikke kommer flere slike erfaringer). Så mitt råd; gråt ikke over spilt melk (og tapte "venner") - gled deg heller over de menneskene som faktisk kommer i bryllupet! Dersom folk 'ikke gidder' ( :evil: Utrolig frekt, spør du meg!) å komme i bryllupet deres, så får det være deres sak. Da har de ganske tydelig sagt hvor de står hen. PS: Nei-svar ang sykdom bør ikke nødvendigvis tas i verste mening. Det finnes jo langvarige sykdomstilstander også (også ting som kan være lite synlige for andre). Men i så fall ville jeg hvertfall ha sendt en blomsterbukett eller tilsvarende oppmerksomhet i anledning dagen.
brudjuni Skrevet 12. mai 2003 #9 Skrevet 12. mai 2003 Vi opplevde at et par takket nei til kaffeinvitasjonen bare pga at de hadde regnet med å bli bedt til middagen. Ekteparet er i midten av 70-årene og var nabo med min samboer i ca 10-15 år. De ville ikke komme til kaffe og bryllupsfest da de følte seg for gamle til å delta i selskap om kvelden. Til oss sa det at det kolliderte med et annet selskap, mens det i ettertid har kommet fram at de var litt skuffet over å ikke bli bedt til middagen. Min kommende mann syntes ikke vi hadde så mye med de at vi behøvde å invitere til middagen. Skal legges til at dette ekteparet er litt spesielle! Et annet par takket nei til kaffeinvitasjonen pga den simple grunnen at de ikke kjente noen av de andre gjestene. Dette er bare tull, da flere av arb.kollegaene også kommer.
Felix Skrevet 12. mai 2003 #10 Skrevet 12. mai 2003 Skjønner godt at du blir lei over dårlig (bort)forklaringer på hvorfor de ikke kan komme! Vi har invitert 43, og det er bare 3 som ikke kommer. Hun ene hadde bestillt 3 mnd tur til Asia med en venninde ett år i forveien. Og ingenting kunne byttes. De to andre er min tante og onkel som allerede var invitert i min tantes svigermors 70 årslag. De skal feire i Portugal. Så da blir det vanskelig.. :cry: Alle andre kommer. :D
14062003 Skrevet 12. mai 2003 #11 Skrevet 12. mai 2003 3) Nei, detta gidder vi ikke (1, 1) Er det virkelig noen som svarer dette?? Makan til frekkhet, mangel på folkeskikk spør du meg!! Ja, tydeligvis. Det ene, middagssvaret, var forsåvidt ikke for overraskende. Vennen min var plutselig så alt for opptatt med sitt eget bryllup (som skal være 1 mnd etterpå). Ingen takk eller noe. Det tolker jeg slik: "nei, detta gidder vi ikke". Det andre, kaffesvaret, var overraskende fordi de har fortalt alle våre venner at de kommer, selv om de snakket høylytt dritt om tiden mellom vielse og kaffe. Plutselig dumpet det ned en mail (7 dager etter fristen) med følgende: "Som dere har merket har vi valgt å ikke komme i deres bryllup". Ferdig. Ikke helt å bli klok på for å si det sånn, men jeg tolker det slik: "nei, detta gidder vi ikke". Vel, de har sviktet både utdrikningslag og bryllup i vennegjengen i fjor også. Så så veldig overraskende var det kanskje ikke allikevel.
Pusekatt Skrevet 12. mai 2003 #12 Skrevet 12. mai 2003 Det andre, kaffesvaret, var overraskende fordi de har fortalt alle våre venner at de kommer, selv om de snakket høylytt dritt om tiden mellom vielse og kaffe. Plutselig dumpet det ned en mail (7 dager etter fristen) med følgende: "Som dere har merket har vi valgt å ikke komme i deres bryllup". Ferdig. Ikke helt å bli klok på for å si det sånn, men jeg tolker det slik: "nei, detta gidder vi ikke". Vel, de har sviktet både utdrikningslag og bryllup i vennegjengen i fjor også. Så så veldig overraskende var det kanskje ikke allikevel. Det her er utrolig barnslig oppførsel, rett og slett! Blir sint på deres vegne her, jeg! Tror nok dere klarer dere bedre uten sånne "venner". Lykke til med den store dagen!
Gjest Anonymous Skrevet 12. mai 2003 #13 Skrevet 12. mai 2003 Ja, tydeligvis. Det ene, middagssvaret, var forsåvidt ikke for overraskende. Vennen min var plutselig så alt for opptatt med sitt eget bryllup (som skal være 1 mnd etterpå). Ingen takk eller noe. Det tolker jeg slik: "nei, detta gidder vi ikke". Det andre, kaffesvaret, var overraskende fordi de har fortalt alle våre venner at de kommer, selv om de snakket høylytt dritt om tiden mellom vielse og kaffe. Plutselig dumpet det ned en mail (7 dager etter fristen) med følgende: "Som dere har merket har vi valgt å ikke komme i deres bryllup". Ferdig. Ikke helt å bli klok på for å si det sånn, men jeg tolker det slik: "nei, detta gidder vi ikke". Vel, de har sviktet både utdrikningslag og bryllup i vennegjengen i fjor også. Så så veldig overraskende var det kanskje ikke allikevel. HÆÆÆÆÆ?????!? Er det noen som oppfører seg sånn???Trodde virkelig ikke at det var mulig å være så frekk jeg... Heldigvis er ingen av mine venner og bekjente sånn .
hegehi Skrevet 12. mai 2003 #14 Skrevet 12. mai 2003 Bare glem dem! Hadde 2 som takket nei av samme grunn (at de ikke giddet). Var selvsagt ikke det de sa, men jeg vet at hovedgrunnen var en gammel familiekrangel (det må sies at jeg og mine foreldre aldri har vært involvert i det de krangler om, og vi hadde tenkt å plassere dem langt fra hverandre!) Folk kan være rare! Fokuser heller på dem som kommer! Vi ble kjempepositivt overrasket over at folk som vi ikke trodde ville komme takket ja ( noen av dem bor på andre siden av kloden, og vi håpet virkelig at de ville komme, og de tok seg bryet og kostnaden med å dra fra Hong Kong til oss!) Glem de sure grinebiterne og kos dere på dagen! Og det at de ikke gidder å svare til fristen, det er i grunnen toppen av frekkhet! Jeg føler meg alltid priviligert om jeg blir invitert til venner og familie, enten det er til middag eller kaffe. Jeg vet jo selv hvilken utgift et bryllup er, og man kan jo ikke invitere alle man kjenner. Det går bare ikke, om man ikke er milionær!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå