Noldus Skrevet 22. april 2008 #1 Skrevet 22. april 2008 Hei!!! Vi har fått en rar frukt ting i en frukt korg. Den er ganske liten, på størrelse med en stor plomme. Omtrent samme konsistens som plommer!! Fargen er litt hvitere enn gule epler, og formen er rund, med en liten spiss nederst. Har aldri sett noe slikt i mitt liv,.... Den har også en ganske sterk lukt! Noen som kan hjelpe??
Gjest Fjellsippa Skrevet 22. april 2008 #2 Skrevet 22. april 2008 (endret) Når du sier at den er lysere enn gule epler, lurer deg på om det er inni frukten eller utenpå. Her er en frukt som er rund og spiss i enden, men den er hvit inni. Jeg har aldri sett eller smakt den, men den ser spennende ut. http://mediabase.edbasa.com/kunder/opplysn...type=produktark Kan det være den? Endret 22. april 2008 av Fjellsippa
Nausicaä Skrevet 22. april 2008 #3 Skrevet 22. april 2008 Om det ikke er den. Kan det være pepino? Se på frukt.no om du fremdeles er usikker. 1
Noldus Skrevet 22. april 2008 Forfatter #4 Skrevet 22. april 2008 Når du sier at den er lysere enn gule epler, lurer deg på om det er inni frukten eller utenpå. Her er en frukt som er rund og spiss i enden, men den er hvit inni. Jeg har aldri sett eller smakt den, men den ser spennende ut. http://mediabase.edbasa.com/kunder/opplysn...type=produktark Kan det være den? da mente jeg utpå!! Inni er den helt hvit med en ring av steiner!! Men tror ikke det er noen av dem som er blitt foreslått!! Fant den ikke på nettet... Vanskelig å finne ut noe uten navn!!!
Gjest Gjest Skrevet 22. april 2008 #6 Skrevet 22. april 2008 Hmm har den tjukt skall (som ikke skal spises) eller tynt skall som virker spiselig?
Ciara Skrevet 22. april 2008 #7 Skrevet 22. april 2008 Jeg er usikker. Men hvis du tar et bildesøk på Google, så ser du fort om det ligner
Noldus Skrevet 23. april 2008 Forfatter #9 Skrevet 23. april 2008 Hmm har den tjukt skall (som ikke skal spises) eller tynt skall som virker spiselig? Den har ganske tynnt skall som virker spiselig!! Ikke denne heller? Nei... Denne hadde for store steiner... Hmm... Får prøve å google litt til!! Irriterende å gå å lure på det!!!
Kitsune Skrevet 23. april 2008 #10 Skrevet 23. april 2008 Hvem har levert kurven da? Eller er det en butikk du kan ta den med til. Med mindre du har spist den. Og da lurer jeg på om den var god?
*Enigma* Skrevet 23. april 2008 #11 Skrevet 23. april 2008 Er det en sånn kurv du får levert på døra jevnlig? I så fall så står det sikkert på hjemmesiden hva som er i kurven denne uka.
Gjest Elfrida Skrevet 23. april 2008 #12 Skrevet 23. april 2008 Det er mulig at det rett og slett er en gul plomme. Jeg mener jeg kjøpte noen plommer i fjor som var litt spisse i enden. Skjær opp en og se om det er en plommestein inni kanskje?
pulverheksa Skrevet 23. april 2008 #13 Skrevet 23. april 2008 Det er ikke en slik kaktusfrukt? http://www.livsmedelssverige.org/livsmedel...kt_pitahaya.htm Den kommer visst som en gul variant også.
Noldus Skrevet 23. april 2008 Forfatter #15 Skrevet 23. april 2008 Hvem har levert kurven da? Eller er det en butikk du kan ta den med til. Med mindre du har spist den. Og da lurer jeg på om den var god? Fikk den på hotell fordi vi har vært syke... Har sett litt i butikker, men ikke funnet den enda!! Får kikke litt mer i dag!!! Har nok smakt på den ja!! Men den var ikke noe god! Veldig spesiell smak!!
Gjest Gjest Skrevet 23. april 2008 #16 Skrevet 23. april 2008 http://www.caplex.no/media/thumbs/1200/pic00915.jpg Kansje det er en sånn fiken i gul variant. Er ialfall kjempe god og skallet kan spises.
Vixenia Skrevet 24. april 2008 #17 Skrevet 24. april 2008 kanskje det var en slik en: http://www.bama.no/eway/default.aspx?pid=2...=5642:0:10,2093
Gjest Emilio Skrevet 24. april 2008 #18 Skrevet 24. april 2008 (endret) jo, det er riktig. Om du skjekker på bama.no så finner du svaret ditt. Innleget er endret. Reglene Pasha mod Endret 25. april 2008 av Pasha
Gjest Catwoman Skrevet 25. april 2008 #20 Skrevet 25. april 2008 (endret) Kan det være denne? Guava? http://mediabase.edbasa.com/kunder/opplysn...type=produktark den er ikke så lys utenpå, men mulig den finnes i lysere varianter også. Hvordan smakte den da? Søt? - (på samme måte bananer og meloner - som ikke kan være sure) frisk/syrlig? (sånn som ananas, og sitrusfrukter. ) Tam? Det du har skrevet kan stemme godt med guava - også det med at den har en sterk lukt. (sikkert derfor den er vakumpakket i plast i butikken) Endret 25. april 2008 av Catwoman
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå