Gjest Gjest_Janja_* Skrevet 19. april 2008 #1 Skrevet 19. april 2008 Hei Vi skal til kreta snart, og lurer på om vi må ha med oss kontanter i Euro eller om vi kan satse på å bruke visa kort.
Gjest Lacuna Skrevet 19. april 2008 #2 Skrevet 19. april 2008 Ta med visakort, og ta ut penger i minibank etterhvert.
Sol79 Skrevet 19. april 2008 #3 Skrevet 19. april 2008 Du finner flere minibanker på et tettsted på Kreta enn i Norge.
Gjest Gjest Skrevet 19. april 2008 #4 Skrevet 19. april 2008 Ta med visakort, og ta ut penger i minibank etterhvert. Vi skal til agia marina som er ein liten plass, er litt usikker på kor tilgjengelig minibank er der.
Gjest Fjellsippa Skrevet 19. april 2008 #5 Skrevet 19. april 2008 For noen år siden var jeg på et lite sted på Kreta hvor det ikke var minibank. Måtte ta bussen inn til Rethymnon for å ta ut penger, og det var ganske tungvint. På reiseselskapets nettsider, og i katalogen, sto det at det ikke var minibank der. Så jeg var klar over det på forhånd. Sjekk med reiseselskapet om det er minibank der du skal. Det bør helst være mer enn en, for det hender jo at de er i ustand. Jeg ville uansett tatt med litt kontanter. Og du kan like godt ta med norske penger, for det er mange vekslingskontor overalt. Dessverre ikke like mange minibanker. I hvert fall ikke der jeg var.
Gjest Gjest Skrevet 19. april 2008 #7 Skrevet 19. april 2008 Hvor på Kreta skal du? Agia Marina - bu på alexandra beach
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå