Gå til innhold

Hundemamma er litt lei..


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Valpene er nå blitt 4 uker og 3 dager gamle. Tispa vår begynner å bli ganske lei av 8 stykker som henger i pattene når hun går, og har derfor begynt å løpe unna for å gjemme seg oppe. Jeg synes litt synd på henne også, for hun virker tydelig plaget av dem når de dier, de har jo fått tenner. De får oppbløtt valperfôr i tillegg nå.

Gjør dette noe? Er redd de ikke skal få nok tid sammen med moren sin..

I tillegg lurer jeg på når de går greit å ta dem med ut og hvor varmt det må være. Har bare hatt kull senere på sommeren før, så blir derfor litt usikker. Merker at de begynner å bli klare for å se litt mer, de har utforsket hele huset nå.

Og når kan de bli med på biltur? Mange spørsmål her, men har ikke funnet noe om dette andre steder.

Endret av Ce'Nedra
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Biltur bør du starte med nå, gjerne minst annenhver dag :) Hvor lenge skal de være ute da? På denne alderen tok oppdretteren min med valpene ut i snøen, og de er nakenhunder ;) Men de var jo ikke så lenge ute da :) Tror de fint kan være ute nå som det er så mildt :) Og hvis de er fler så holder de varmen med å leke vettu.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...