_Ida_ Skrevet 9. april 2008 #1 Skrevet 9. april 2008 Jeg skal passe en gutt på 9 måneder noen lørdager da foreldrene jobber. Det blir 6 timer, på dagtid. Jeg er 18 år gammel.. Hvor mye vil det være naturlig å ta betalt? Jeg syntes det er greit å få litt ekstra siden det er en lørdag, men vil ikke robbe familien, eller komme med noen usaklig høye ønsker. Noen som har en mening?
Gjest Gjest Skrevet 9. april 2008 #3 Skrevet 9. april 2008 Jeg ville også tro at 500 kroner er minimum. Foreldrene får sikkert tillegg for at det er lørdag også.
FruLuna Skrevet 9. april 2008 #4 Skrevet 9. april 2008 Synes 100 kr timen er en grei pris for barnepass, evt. 500 kr + mat
ninuska_ Skrevet 9. april 2008 #5 Skrevet 9. april 2008 Jeg syns 70-80kr i timen er en helt grei pris for en atten åring. Jeg antar at babyen kommer til å sove noe av tiden som gir deg tid til å se på tv og spise mat de har kjøpt, evt godteri.
Lise_86 Skrevet 9. april 2008 #6 Skrevet 9. april 2008 Jeg syntes 100kr timen er litt lite, dvs det spørs litt om du ha mye erfaring, om dette venner av familien osv. Det er jo ganske mye ansvar å passe på en 9 mnd gammel baby. syntes vel kanskje 700 for 6 timer er passe siden du er 18 år, spørs kanskje litt hva oppgavene dine er også da.
_Ida_ Skrevet 9. april 2008 Forfatter #7 Skrevet 9. april 2008 Syntes det var mye med 500 jeg, men skal foreslå det, og høre hva de syntes. Han sover jo et par timer kanskje, men er allikevel en del ansvar
Gjest lillebøll Skrevet 9. april 2008 #8 Skrevet 9. april 2008 Over hundre kroner timen??? Og dagmammaer tar 30 kr timen på en vanlig ukedag. Tror ikke jeg hadde gitt mer en 60 -70 kr timen nei. Skulle jeg ha gått i minus for å jobbe på lørdager kunne jeg heller hvert hjemme.
Gjest Gjest Skrevet 9. april 2008 #9 Skrevet 9. april 2008 Over hundre kroner timen??? Og dagmammaer tar 30 kr timen på en vanlig ukedag. Tror ikke jeg hadde gitt mer en 60 -70 kr timen nei. Skulle jeg ha gått i minus for å jobbe på lørdager kunne jeg heller hvert hjemme. Om du har fast jobb, så kan du da ikke velge bort lørdagen fordi det koster å ha noen til å passe barna dine???
Gjest lillebøll Skrevet 9. april 2008 #10 Skrevet 9. april 2008 Om du har fast jobb, så kan du da ikke velge bort lørdagen fordi det koster å ha noen til å passe barna dine??? Jo vis det er slik at jeg skal betale mer for barnepass en jeg tjener så.
_Ida_ Skrevet 9. april 2008 Forfatter #11 Skrevet 9. april 2008 Er vel kanskje uansett ikke noe fasitsvar på det.. jeg sitter en del barnevakt, og det er så forskjellig hva foreldrene betaler. Har bare aldri fått et lignende oppdrag, hvor det er dagtid lørdager. Er foreldrene leger så tar jeg meg godt betalt med god samvittighet.. er det alenemor som jobber som butikkmedarbeider krever jeg ikke så mye for noen timer.. Er uansett bra å bli betalt for å være med barn, som jeg er så glad i
Gjest Reka Skrevet 10. april 2008 #12 Skrevet 10. april 2008 (endret) En av grunnene til at dagmammaer får så lite i timen er fordi de passer flere barn samtidig slik at timelønnen blir mye større, Det er ikke 30 kr til sammen i timen for 5 barn, heller 30 kr i timen per barn! Derfor ville jeg gitt 500 kr for en lørdag! (Og jeg ser på det som en selvfølge at barnevakten får mat der!) Endret 10. april 2008 av Reka
Malibulita Skrevet 10. april 2008 #13 Skrevet 10. april 2008 Er det ikke vanlig at foreldrene setter en sum de vil betale, og informerer om det før man sitter barnevakt? Da mener jeg når det er snakk om en jobb, hadde jeg passet søskenbarn, tantebarn, venners barn eller søsken hadde jeg ikke tatt noe for det (for en gang eller to i blant).
Gjest Gjest Skrevet 11. april 2008 #14 Skrevet 11. april 2008 Jeg syns kanskje 500 kr høres mye ut? En vanlig dagmamma har kanskje 5000kr pr mnd - del det på 4 (uker) og på 5 (dager) og du får 250... Litt tillegg fordi det er en lørdag. Jeg ville sagt absulutt maks 400 kr.. ellers som noen sier her - kan man likegodt ta fri selv..
Kahlan Skrevet 11. april 2008 #15 Skrevet 11. april 2008 Jeg har sitti mye barnevakt, både dagtid og kveldstid, har aldri spurt etter betaling, men altid vært fornøyd med det jeg har fått...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå