Jade Skrevet 7. april 2008 #1 Skrevet 7. april 2008 Hei! Skal gifte oss våren 2009 i Bergen (Fana bydel), og har ikke peiling på festlokaler og hvor vi skal begynne. Vi skal ha ca 50-70 gjester. Festlokalet bør være nærme hotell og noen lunde sentralt, så gjestene slipper å bruke en formue i taxi. Om det er i Fana eller Bergen vet jeg ikke. Sentrum er gjerne mer sentralt. Vi vet ikke enda om vi skal ha hotell el.l. m/mat, servering og drikke der, eller om vi skal ha noe mer privat der man har bruker catering og kjøper inn drikke fra polet/taxfree ol.l. Så vi er fortsatt åpen for begge deler. Vet ikke hvor stor prisforskjell det er? Vil gjerne spare penger, men ha et koselig lokale med god mat. Overpriset hotell er med andre ord ikke aktuelt hvis man kan få "det samme" andre steder til en mye hyggeligere pris. Samtidig er det dumt å måtte ordne alt selv, hvis det er lite penger å spare i forhold til hotell med alt-i-ett. Men så finnes det jo forskjellige hotell også. Er det noen som har erfaring med en koselig plass. Kanskje du hadde festen der selv, eller har vært i bryllup der? Fortell gjerne litt om stedet, ca-priser?, hvorfor du anbefaler det ++ Er mer ute etter erfaringer fremfor en liste med navn som man har funnet på gulesider. Håper på svar
mariaogjahn Skrevet 8. april 2008 #2 Skrevet 8. april 2008 Vet ikke hvor kjent du er rundt om.. Men vi skal ha vårt bryllup på Unneland, dersom du vet hvor det er.. Er nok litt utenfor Fana, men er et veldig fint lokale i fine omgivelser.. Ikke dyrt heller. 2000 kr skal vi betale mener jeg. Kan gi mer info om du vil. Der er jo ikke hotell, men en kjempeflott camping ikke langt unna.
Gjest maibrud_09 Skrevet 8. april 2008 #3 Skrevet 8. april 2008 Når du sier 2000 kr, hva mener du da? Kan du få mat fra hvilket som helst catering selskap og stå for drikken selv? Hvor mange er det plass til? Kan festen holde på så lenge man vil, eller er det et tidspunkt på når musikken må av osv? Kom gjerne med tips, er og ute etter lokale nemlig.
Jade Skrevet 8. april 2008 Forfatter #4 Skrevet 8. april 2008 Hei! Takk for svar! Har du noe mer info? Telefonnummer, mail, webside? Jeg prøvde å søke på gule sider, men visste ikke helt hva jeg skulle søke på. Kom bare opp Lone Camping. Har de selskapslokaler også, da? Eller hvordan fungerer det? Er også nyskjerrig på samme tingene som maibrud_09 spør om.
Gjest Revisordamen Skrevet 8. april 2008 #5 Skrevet 8. april 2008 http://www.fanacatering.no Se på selskapslokaer til menyen på venste side. http://www.gategourmet.no/comweb.asp?ID=3&...=1&session= De har avtaler med forskjellige selskapslokaler... Har vært på begge plassene og de er kjempekoselige både inne og ute.....
Gjest Gjest Skrevet 8. april 2008 #6 Skrevet 8. april 2008 Fana Roklubb, på Fjøsanger Bergen Roklubb, ved Skjoldabukten Fana Catering har flere selskapslokaler. Villa Skjoldnes Har vært gjest i begge roklubbene, og de er fine begge to. Har dessverre ikke peiling på priser og andre ting.
mariaogjahn Skrevet 8. april 2008 #7 Skrevet 8. april 2008 Når du sier 2000 kr, hva mener du da? Kan du få mat fra hvilket som helst catering selskap og stå for drikken selv? Hvor mange er det plass til? Kan festen holde på så lenge man vil, eller er det et tidspunkt på når musikken må av osv? Kom gjerne med tips, er og ute etter lokale nemlig. Vi betaler 2000 kr for leige fra lørdag til søndag. Og da får vi pynte lokaket om fredagen også. Selskapslokalet egner seg for selskaper med 30 til 110 personer. Er også en forhall med bardisk og små sittegrupper(salonger) med sitteplass til ca 30 personer. Lokalet er også handicap vennlig. Vi har ikke fått noe beskjed om når musikk må være av. Så jeg tror nok vi kan holde på en stund. Vi ordner maten vår selv og kjøper inn drikke selv. Leiger oss en bartender som vi kjenner. Jeg liker veldig godt at salen er malt hvit. Og ned fra det høye taket, langs midten, kan man henge lykter til å ha levende lys i. Det tror jeg blir veldig koselig. Dette lokalet har fått mye skryt rundt her som jeg bor. Desverre har de ikke egen nettside. Men det heter Unneland selskapslokale. Har en kontakt som har med dette lokalet å gjøre. Kan sende på personlig melding til de som er interesert.
Gjest maibrud_09 Skrevet 9. april 2008 #8 Skrevet 9. april 2008 Eg er desverre ikke registrert her så du får vel ikke sendt personlig melding til meg? Men eg er hvertfall veldig intressert, har de ikke et nr man kan ringe som du kan skrive opp der inne? Hvor ligger dette egentlig? Vi skal ha kirken på Nesttun så lurer på hvor langt det hadde blitt å kjøre?
mariaogjahn Skrevet 9. april 2008 #9 Skrevet 9. april 2008 (endret) Eg er desverre ikke registrert her så du får vel ikke sendt personlig melding til meg? Men eg er hvertfall veldig intressert, har de ikke et nr man kan ringe som du kan skrive opp der inne? Hvor ligger dette egentlig? Vi skal ha kirken på Nesttun så lurer på hvor langt det hadde blitt å kjøre? Det er 10-15 min fra nesttun. Så da blir det like langt for dere til lokalet som oss. Vi skal gifte oss i arna. Kontakt info: Jan Ivar Xxxx Deler av innlegget er slettet iht. KG sine regler. Glow -mod- Endret 10. april 2008 av Glow
Gjest maibrud_09 Skrevet 9. april 2008 #10 Skrevet 9. april 2008 (endret) Det er 10-15 min fra nesttun. Så da blir det like langt for dere til lokalet som oss. Vi skal gifte oss i arna. Kontakt info: Jan Ivar Xxxxx Takk Deler av innlegget er slettet iht. KG sine regler. Glow -mod- Endret 10. april 2008 av Glow
Gjest Jonny Skrevet 10. juni 2008 #11 Skrevet 10. juni 2008 Se www.arnapub.no De har flere lokaler har egen buss for transport og du skal være god hvis du finner noen som er billigere en de!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå