Gjest Hulderjenta Skrevet 8. mai 2003 #1 Skrevet 8. mai 2003 Er det noen som har prøvd øyenbrynsfarge? Har ganske ok farge og form på øyenbrynene mine, napper dem for å holde dem jevne og fine. Har fundert litt på å teste ut farge. Men er selvfølgelig redd for at resultatet blir fullstendig mislykket.. Noen som har erfaringer - både på godt og vondt...? Hvor lenge sitter fargen i? Et lite pirke-tema dette her, men jeg vil bare "lytte til erfarne fjellfolk" før jeg tabber meg ut og må gjemme meg for folk i tre måneder... Takknemlig for svar og tips!
Lisle Skrevet 8. mai 2003 #2 Skrevet 8. mai 2003 øyenbrynene mine er blonde og jeg farger dem innimellom ja... jeg bruker den svarte fra kolokrem og jeg lar den sitte i i 1.5 timer :o likevel blir de ikke mørkere men lysebrune! og bare etter en måned er nesten all fargen vekke igjen. jeg syns den er litt vanskelig å legge, søler masse på huden rundt slik at brynene ser tykkere ut :cry: 1
Englepusen Skrevet 8. mai 2003 #3 Skrevet 8. mai 2003 Det går jo an å ha litt vaselin på huden rundt øyenbrynene så ikke fargen setter seg der. Medmindre det er vanskelig å få vekk vaselinen igjen da.
Gjest Anonymous Skrevet 9. mai 2003 #4 Skrevet 9. mai 2003 Hei Øyenbrynsfarge er enkelt og smart. Jeg har lyse øyenbryn og farger de ca en gang i mnd med kolokrem -svart. Du rører sammen en deig med passe konsistens og smører på, er du litt nøye, er det ikke vanskelig å unngå huden rundt. Jeg tørker av med bomullspads etter 3-5 min. og vasker meg godt etterpå. Det er nok for meg -de blir fint brune! ( jeg er jo veldig blond, så jeg kan ikke ha svarte øyenbryn, men den svarte kolokremen fungerer likevel best, den brune er veldig rødbrun, og det blir feil.)
Gjest Anonymous Skrevet 9. mai 2003 #5 Skrevet 9. mai 2003 jeg bruker brun kolo-krem er blond. Har den på i ca 5 min, litt kortere om sommer'n, for da er brynene kritt hvite og suger fargen som gale:) Har ikke rød-brune øyebryn heller.. Den kan se litt sånn ut når den er på kanskje, men resultatet blir bra:)
Gjest Hulderjenta Skrevet 9. mai 2003 #6 Skrevet 9. mai 2003 Takk for tips! I dag har jeg kjøpt meg øyenbryns- og vippefarge fra Depend, brunsvart farge. Skal bare farge øyenbrynene. Håper jeg får et fint resultat.. :D
Gjest Anonymous Skrevet 10. mai 2003 #7 Skrevet 10. mai 2003 Huldre- lise: Har fu prøvd fargen nå? Ble resultatet bra, hvordan farg ble det? Har tenkt til å farge mine selv jeg og. Hvor kjøpte du fargen forresten? Klem K
Lula Skrevet 10. mai 2003 #8 Skrevet 10. mai 2003 Jeg farger brynene mine selv. Bruker enten Kolokrem eller Depend. Begge deler funker like bra. Jeg bruker askebrun Kolokrem eller brun Depend. Mitt lille triks for påføring er å bruke en tynn pensel (kjøpes i hobbyavd. i bokhandel feks). Da er det veldig enkelt å "male" brynene i riktig fasong og få farge bare der det skal være farge. Jeg reagerer litt allergisk på all type øyenbrynsfarge, så etter farging smører jeg alltid litt hydrokortisonkrem på og rundt brynene. Dermed slipper jeg at huden blir rød og irritert.
Gjest Hulderjenta Skrevet 19. mai 2003 #9 Skrevet 19. mai 2003 Svarer seint men godt: Joda, jeg har farget øyenbrynene nå! Kjøpte Depend sin i fargen svartbrun (brunsvart...?). Kjøpte den på H&M. Litt stress å blande fargen jevn, kremen fra tuben villle liksom ikke blande seg helt med oljen som den skulle blandes i.. Men det gikk. Med en gang jeg var ferdig og så resultatet i speilet, syntes jeg de ble kjempemørke, og jeg tenkte hjeeelp! Men da jeg kom inn igjen i stuen og min kjære så på meg og ikke sa noe som helst, tenkte jeg at det bare var jeg selv som så forandringen. Synes det ble fint resultat jeg! Fikk mer markerte øyenbryn, men med helt naturlig farge. Er glad jeg turde å prøve, dette skal jeg holde vedlike og gjøre igjen.
Gjest Clea Skrevet 19. mai 2003 #10 Skrevet 19. mai 2003 Hei! Har farget brynene selv, og synest det ble kult! Min tante (som er hudpleier) fortalte meg at det er ingen krise hvis de blir for mørke, for man kan vaske av fargen med Jif! (skurekrem) Riktignok blir huden litt rød etterpå, men dette avtra ganske raskt, så lenge man ikke gnikker og gnurer! Veldig viktig og teste om du er allergisk mot jif, da det kan gi utslett! Mvh Clea
Gjest Gjest_hallo_* Skrevet 19. mai 2009 #11 Skrevet 19. mai 2009 Jeg farger brynene mine selv. Bruker enten Kolokrem eller Depend. Begge deler funker like bra. Jeg bruker askebrun Kolokrem eller brun Depend. Mitt lille triks for påføring er å bruke en tynn pensel (kjøpes i hobbyavd. i bokhandel feks). Da er det veldig enkelt å "male" brynene i riktig fasong og få farge bare der det skal være farge. Jeg reagerer litt allergisk på all type øyenbrynsfarge, så etter farging smører jeg alltid litt hydrokortisonkrem på og rundt brynene. Dermed slipper jeg at huden blir rød og irritert.
Gjest Gjest_heia_* Skrevet 19. mai 2009 #12 Skrevet 19. mai 2009 Jeg farger brynene mine selv. Bruker enten Kolokrem eller Depend. Begge deler funker like bra. Jeg bruker askebrun Kolokrem eller brun Depend. Mitt lille triks for påføring er å bruke en tynn pensel (kjøpes i hobbyavd. i bokhandel feks). Da er det veldig enkelt å "male" brynene i riktig fasong og få farge bare der det skal være farge. Jeg reagerer litt allergisk på all type øyenbrynsfarge, så etter farging smører jeg alltid litt hydrokortisonkrem på og rundt brynene. Dermed slipper jeg at huden blir rød og irritert. Hallo du. Du må ikke bruke Hydrokortison rundt øynene. Veldig tynn hud der og den kan ta skade av sterk krem.
Gjest Gjest Skrevet 19. mai 2009 #13 Skrevet 19. mai 2009 neinei, ikke bruk Jiff på øyenbrynene, mye farging og napping av øyenbryn gjør huden slapp, og om du skal bruke jiff attpåtil.. nei pass på øyenbrynene deres..
Gjest Gjest Skrevet 9. juni 2009 #14 Skrevet 9. juni 2009 Hei! Har farget brynene selv, og synest det ble kult! Min tante (som er hudpleier) fortalte meg at det er ingen krise hvis de blir for mørke, for man kan vaske av fargen med Jif! (skurekrem) Riktignok blir huden litt rød etterpå, men dette avtra ganske raskt, så lenge man ikke gnikker og gnurer! Veldig viktig og teste om du er allergisk mot jif, da det kan gi utslett! Mvh Clea Hei, jeg har brunt hår, farget øyenbrynene mine sorte. Ser helt forferdelig ut. Prøvde jif skurekrem, men fargen går ikke av. Noen andre tips? I og med at tanten din er hudpleier?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå