Gå til innhold

Pepperspray


Gjest Gjest_redd_*

Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_redd_*

Noen som vet hvordan den virker?

Har en ikke helt så god person/stalker etter meg.

Ville han bli satt ut av spill med en dusj pepperspray?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Gjest

Er ikke helt sikker på om pepperspray er lovlig i Norge. Det finnes såkalte selvforsvarssprayer, dog.

Jeg ville heller satset på å politianmelde det, og unngå å gå alene. For at en slik spray skal være noe vits i, må du nesten gå med den i hånden konstant, med fingeren på avtrekkeren. Du må også faktisk sikte mot øynene, om du bommer har du et problem. Og hvis du overreagerer, og kommer til å spraye ned en uskyldig person, så kan denne personen bli temmelig forbannet, og du kan bli anmeldt selv.

Husker det var en artikkel om en politimann som fikk påvist hjerneskade etter å ha blitt sprayet med en slik spray.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Gjest

Du kan få kjøpt forsvarsspray i Norge. Det er lovlig. Du kan også få spray med farge. Du bør gjøre den klar for bruk ved å trekke ut en metalltråd. Ha den lett tilgjengelig. Det beste er nok å forsøke å flykte, for en forsvarsspray kan gjøre situasjonen enda farligere.

Hvis du føler at du er i livsfare kan du kontakte politiet og spørre om voldsalarm.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Gjest

Pepperspray er ikke lovlig å bruke av privatpersoner i norge. Kun politiet har lov til å bære dette, etter opplæring.

Sier som de andre her. Dersom du er så plaget av en person, søk om voldsalarm via politiet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Gjest

Jeg har en form for forsvarsspray som jeg går med i hånden på vei hjem. Denne er lovlig og kjøpt i Norge. Den har også farge som ikke går vekk før etter et par dager. Det er klart, denne er nok ikke så veldig mye sikkrere enn uten men den er i alle fall et alternativ. Jeg går også med telefonen på i hånden, klar til å ringe et nr ved et tastetrykk.

Men, det er klart du også bør kontakte politi og mulig få en voldsalarm. Det er klart det beste alternativet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...