Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_Mari_*
Skrevet

Er det andre enn meg som har irritert seg over "selgerne" i banken når en skal søke om boliglån?

Jeg blir så utrolig frustrert av de agressive selgerne som jobber i bankene. Heldigvis er vi oppegående mennesker som sjekker litt rundt forbi før vi inngår en avtale. Takk gud for dette! Det er skremmende å se hvor mye vi hadde kommet ut med hvis ikke. En har jo litt tiltro til bankene??

Eks. vet vi at vi har en svært god reiseforsikring gjennom kredittkortet (ikke alle slike forsikringer er bra, men vi har full forsikring fra europeisk), innboforsikringen til foreldrene dekker oss frem til vi er 25. Livsforsikring?? Behøver en virkelig det når en ikke har livsarvinger? Og ikke er gift? Damen i banken argumenterte sterkt for at hvis en av oss falt fra så fikk den andre leiligheten. Bullshit! Kanskje det er mulig å få til med en samboerkontrakt? Men det ble uansett ikke nevnt. I tillegg måtte vi jo ha kredittkort?? Fondsparing og BSU måtte flyttes til deres bank. (sorry max, jeg går til den banken med best tilbud).

I starten av møtet fikk vi beskjed om at vi måtte flytte alt til deres bank for å få best lånebetingelser. Men vi kom ut igjen med kun et boliglån! *puh*, til den mest gunstige renten!

Men gud for et kjøpepress, takk gud for at vi var forberedt!

Bare en liten tankevekker :)

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjest
Skrevet

Jeg har opplevd det samme..

Det som irriterte meg mest var dog at de skulle ha meg til å skrive under på ting uten å gi meg sjanse til å lese igjennom det først. Og det var jo snakk om store pengesummer.. Da jeg søkte om lån skulle de ha meg til å kjøpe noen forsikringer i samme slengen. Det var dokumenter på over 10 sider, og damen oppsumerte det med at det var "Helt standard kontrakt". Men det sier jo meg ingenting, jeg aner ikke hva som står i en slik kontrakt. Hun ble direkte sur da jeg sa at jeg ville lese igjennom den før jeg skrev under. Det syns jeg er utrolig dårlig, at folk som jobber med økonomisk rådgivning faktisk ber deg skrive under på paprer som kan ha store konsekvenser for din økonomi, uten å lese hva avtalen går ut på først.

Gjest *gjest*
Skrevet

Veldig bra at dere var forberedt.. Men for å hjelpe oss andre, hvilken bank har dere valgt, og hvilken bank som var så pågående?

Gjest Gjest_Mari_*
Skrevet
Veldig bra at dere var forberedt.. Men for å hjelpe oss andre, hvilken bank har dere valgt, og hvilken bank som var så pågående?

Sr bank! :)

Skrevet

Har du valgt SR-bank, eller var det de som var veldig pågående?

Gjest Gjest_Mari_*
Skrevet
Har du valgt SR-bank, eller var det de som var veldig pågående?

Sr Bank var veldig pågående! Det er kun de vi har vært hos foreløpig! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...