Gjest Gjest_Camilla_* Skrevet 1. april 2008 #1 Skrevet 1. april 2008 Hva har man i disse gaveeskene til gjestene? Har lyst å ha n slik eske på gjestene sin plass, som ett slags bordkort.. Men er så usikker på hva jeg skal ha i..? Tips???
Nabodama Skrevet 1. april 2008 #2 Skrevet 1. april 2008 (endret) Hva har man i disse gaveeskene til gjestene? Har lyst å ha n slik eske på gjestene sin plass, som ett slags bordkort.. Men er så usikker på hva jeg skal ha i..? Tips??? Sikkert hyggelig det. Men ikke rart bryllup koster mye når man til og med skal gi gjestene gaver! Hva sier mannen til slike påfunn da? Er han enig? Hvis jeg var gjest ville jeg nok ikke forventet gaveeske fra brudeparet, ville heller synes det var litt rart. Endret 1. april 2008 av Nabodama
Kosemose Skrevet 1. april 2008 #4 Skrevet 1. april 2008 Hvorfor det egentlig? Hvis jeg kommer i fin middag og det står en forseggjort liten gaveeske på bordet med sukkertøy oppi - hva gjør jeg da? Knasker de opp mellom forretten og hovedretten? Glemmer hele boksen (og risikerer en fornærmet brud som tror jeg ikke setter pris på anstrengelsene hennes), putter boksen i veska, der den sansynligvis blir liggende til neste gang jeg skal i selskap? Jeg lurer ganske enkelt på hvorfor dere bruder gidder å ta dere bryet med noe sånt, og hva mener dere gjestene skal gjøre med disse boksene? (ikke meningen å være surmaget altså, er bare litt nysgjerrig på hvordan dere tenker rundt disse boksene).
Gjest Gjest Skrevet 1. april 2008 #5 Skrevet 1. april 2008 Du verden... Jeg ville nå syntes det var virkelig kjempehyggelig og overraskende med en liten gaveeske. Uansett hva som var oppi! Polkagriser er lurt, så har folk noe å suge på under talene. Pluss at det er ganske vanlig på (utenlandske) restauranter å få mintdrops med regningen, for å få en god smak i munnen etter maten. Det er sikkert mye annet man kunne lagt oppi òg. Hva med en av disse miniatyrsjokoladeflaskene med noe whisky-likør-aktig i (som man kan kjøpe i pakninger, jeg har sett dem mange ganger) til mennene?
Gjest Skrevet 1. april 2008 #6 Skrevet 1. april 2008 Har hørt om alt fra drops, sjokolade til spesiallagde m&m og lovehearts..
Gjest smotti Skrevet 1. april 2008 #7 Skrevet 1. april 2008 Hvorfor det egentlig? Hvis jeg kommer i fin middag og det står en forseggjort liten gaveeske på bordet med sukkertøy oppi - hva gjør jeg da? Knasker de opp mellom forretten og hovedretten? Glemmer hele boksen (og risikerer en fornærmet brud som tror jeg ikke setter pris på anstrengelsene hennes), putter boksen i veska, der den sansynligvis blir liggende til neste gang jeg skal i selskap? Jeg lurer ganske enkelt på hvorfor dere bruder gidder å ta dere bryet med noe sånt, og hva mener dere gjestene skal gjøre med disse boksene? (ikke meningen å være surmaget altså, er bare litt nysgjerrig på hvordan dere tenker rundt disse boksene). Feel the love...... Fordi jeg synes det er litt artig gjør jeg det. blir som regel en del timer å sitte å henge, og da er det litt gøy å ha noe å putte i munnen . Pluss at når en har ett par småtroll, så er det greit å ha noe å fore de med, og det pynter opp litt mer en ett kjedelig firkanta ensfarga navnekort. Og jeg vet at de som kommer i vårt bryllup synes det er litt artig. men hadde mine gjester vært som deg, hadde jeg ikke hatt det. (nei, ikke ment som noe angrep på deg som person) Og når alt det andre ved middagen er ordna av lokalet, synes jeg det er litt gøy å kunne sette ett litt personlig preg på middagsbordet. Og om noen kaster den i søpla eller hva de gjør.. det driter jeg i....
Gjest Skrevet 1. april 2008 #8 Skrevet 1. april 2008 Jeg har lyst til å ha det en gang.. Rett og slett fordi eskene jeg skal lage er litt spesielle og passer dermed like godt inn i temaet som evt bordkort.. Drar bare til sverige og kjøper noe godt også blir alle fornøyde
Bomull Skrevet 1. april 2008 #9 Skrevet 1. april 2008 Vi fikk en liten pose med loveharts i et bryllup vi var i og det synes alle gjestene var et kjempegodt påfunn. Jeg var kanskje den eneste som hadde hørt om det før siden jeg har lest mye her inne
Gjest Pet Skrevet 1. april 2008 #10 Skrevet 1. april 2008 Jeg hadde blitt glad hvis det lå penger i esken. Evt et flaxlodd.
Gjest Skrevet 1. april 2008 #11 Skrevet 1. april 2008 Bonbonniere Centuries ago, European aristocrats, most notably those in France and Italy, would send their wedding guests home with a small gift called a bonbonniere, or as it’s called in Italian, a bomboniere. These weren’t exclusively a wedding staple however. They were also given out at birthday parties and other celebratory occasions. A bonbonniere was actually a box made of porcelain, crystal, precious stones or metal. Inside one would find delicacies made of sugar. It was from these boxed and gift wrapped confections that today’s wedding favors are derived. Good Luck A wedding was considered a lucky occasion way back when. By passing bonbonnieres and other treats onto wedding guests, the Happy Couple felt they were also bestowing their good luck upon their guests. In most cases, these lucky gifts consisted of five almonds or pieces of candy which represented fertility, health, wealth, happiness and longevity.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå