Gjest hyppig gjest Skrevet 30. mars 2008 #1 Skrevet 30. mars 2008 På en kafè i byen har de utrolig god bacon- og hvitløksdressing. De bruker dem i salat og på brødskiver, rundstykker o.l. Den er bare utrolig god! Noen som har noen gode oppskrifter på dette?
Gjest ...... Skrevet 30. mars 2008 #2 Skrevet 30. mars 2008 Ja, det kunne jeg også hatt oppskrift på!
Gjest TS Skrevet 30. mars 2008 #4 Skrevet 30. mars 2008 Ehm. Jeg skrev litt feil i første innlegg. Det er altså to forskjellige dressinger. =P
Brunhilde Skrevet 30. mars 2008 #5 Skrevet 30. mars 2008 (endret) Jeg søkte litt, og her fant jeg en oppskrift på bacondressing, her fant jeg en annen. Om det er disse du er på jakt etter er ikke godt å vite, men kanskje du kommer litt videre hvis du tar utgangspunkt i en av dem? Endret 30. mars 2008 av Brunhilde
HeleneHarepus Skrevet 31. mars 2008 #6 Skrevet 31. mars 2008 En hvitløksdressing jeg pleier å lage: et beger med lettrømme, 1 hvitløk (med mange fedd), 1 ts sukker, 1 ts salt, litt pepper, litt purreløk/vårløk/gressløk el. og en ss sitronsaft. Blander det godt sammen i en blender. Som Brunhilde sa; prøv deg fram og finn ut hva du liker.
Scheherazade Skrevet 31. mars 2008 #7 Skrevet 31. mars 2008 Hvitløksdressingen til Heinz på glassflaske er veldig god... Ellers har jeg laget selv også, noe cirka lignende HeleneHarepus sin, men også med litt finhakket syltagurk for syrlighetens del. Ellers er hvitløksdressingfavoritten aïoli, det er godt det, og ikke så vanskelig å lage når man har gjort det noen ganger.
Gjest TS Skrevet 1. april 2008 #8 Skrevet 1. april 2008 Tusen takk for svar! Jeg skal prøve meg fram en av dagene! *Gleder meg*
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå