Junebug Skrevet 6. mai 2003 #1 Skrevet 6. mai 2003 På lørdag er det tre måneder siden jeg bestilte brudekjolen. På brudesalongen sa de det skulle ta tre måneder å få kjolen, så nå kommer den sansynligvis snart Jeg skal gifte meg 21. juni og har fortsatt god tid å få kjolen tilpasset så jeg er ikke stresset - bare vanvittig spent!! Hvor lang tid tok det før dere fikk deres kjole? Stemte det med hva de sa i salongen?
Pip Skrevet 6. mai 2003 #2 Skrevet 6. mai 2003 Jeg bestilte min i slutten av januar, og den er kommet nå. (De sa tre mnd. til meg også). Men jeg har ikke vært og prøvd den ennå... Eksamen for tiden... Når bør jeg dra for å prøve den på, slik at de får tilpasset den??
14062003 Skrevet 6. mai 2003 #3 Skrevet 6. mai 2003 Dersom jeg skulle ha fått sydd en kjole hadde det tatt mellom 6 og 9 måneder. Spesialsydd fra en av disse kjente designerne. Ferdige modeller å velge i, men formsydd akkurat til meg. Men det hadde seg nå sånn at jeg ramla innom en butikk på Broadway på ferie og kunne ikke vente så lenge - uten å få prøve den eller noe underveis. Helt tilfeldig hadde de én kjole i min størrelse (var rett ved ChinaTown dette her...). Aldeles ikke min drømmekjole, men når jeg fikk den for 4000 dollar på dagen mot 1100 dollar spesialsydd, da måtte jeg bare takke ja. Dagen før vi reiste hjem, et par dager etter prøvingen, hentet vi den (i ugjennomsiktig pose) og tok taxi til hotellet. Fysj, for en kvalitet disse yellow cab's hadde :o Virkelig morsomt! PS: Det er en Mary's-kjole, model 6681 (tror jeg), men jeg finner ikke noe tilsvarende på nett.
Solstrålen Skrevet 6. mai 2003 #4 Skrevet 6. mai 2003 Jeg bestilte kjolen min 13. desember(fredag den 13 :o ),. De ringte meg 10 april, og sa de hadde fått den... Sånn ca 4 mnd!
Gjest Lady-M Skrevet 7. mai 2003 #5 Skrevet 7. mai 2003 De sa det skulle ta 3 mnd før jeg fikk kjolen, men det tok 6!! Kjolen hadde blitt hengende på et lager i England! Heldigvis hadde jeg god tid, men jeg klarte nå å få kjeftet fra meg litt ja...
Nikki Skrevet 7. mai 2003 #6 Skrevet 7. mai 2003 Jeg bestilte min drømmekjole på en lørdag ettermiddag og de på salongen sa at det kunne ta opptil 4 mnd. Men kjolen min kom etter 3 dager... Så tirsdag etter ringte de meg og fortalte at kjolen min var kommet. :D Nå hører det med til historien at kjolen min er kjøpt med et flaxlodd.... Jeg fant kjolen min allerede på dag 1 da jeg bare var ute og tittet på kjoler. men siden dette var i mars i fjor så ville jeg jo ikke bestille den med en gang. Jeg var og tittet på flere kjoler i mellomtiden, men ingen var finere enn den jeg hadde funnet meg. Problemet var at den bare var til salgs og prislappen var på 10 200kr. Jeg skulle studere til høsten og tenkte at jeg kan betale den med noe av stipendet mitt. Men lånekassen avslo søknaden pga forsinkelse i utdannelsen. Min mormor fikk vite dette og kjøpte 5 stk flaxlodd og på det siste loddet skrapte hun frem 10 000 kr. Hun har aldri vunnet så mye i sitt liv. Og flaxloddethadde hun kjøpt til meg og jeg fikk da pengene slik at jeg kunne kjøpe drømmekjolen min. Jeg tok dette som et tegn på at jeg virkelig skal gifte meg med den rette. Og det ble ikke bedre da kjolen kom på 3 dager og ikke 3 mnd.
Felix Skrevet 7. mai 2003 #7 Skrevet 7. mai 2003 Min mormor fikk vite dette og kjøpte 5 stk flaxlodd og på det siste loddet skrapte hun frem 10 000 kr. Hun har aldri vunnet så mye i sitt liv. Og flaxloddethadde hun kjøpt til meg og jeg fikk da pengene slik at jeg kunne kjøpe drømmekjolen min. Jeg tok dette som et tegn på at jeg virkelig skal gifte meg med den rette. Og det ble ikke bedre da kjolen kom på 3 dager og ikke 3 mnd. Oi oi oi :o Hjelp.. Scary.. Blir nesten overtroisk av slikt!! Det er jo en utrolig glad historie -som absolutt alle her inne burde lese!! Ble i godt humør jeg nå.. :D
Gjest Anonymous Skrevet 7. mai 2003 #8 Skrevet 7. mai 2003 Kjolen min måtte sys i utlandet, og de sa det to ca. 3 mnd, men den kom etter bare 2 . Kjøpte den hos Christiane.
Gjest Anonymous Skrevet 7. mai 2003 #9 Skrevet 7. mai 2003 Junebug; jeg ville etterspurt kjolen min nå hvis jeg var deg siden det har gått tre måneder som de sa. Jeg har nemlig opplevd at kjolen aldri kom, og jeg mistenker salongen for aldri å ha bestilt den! :x Mitt tilfelle er forhåpentligvis et enkelttilfelle, men tiden de har satt er ute, så da ville jeg begynt å mase litt. Lykke til! Hilsen Lille meg
Gjest Helenius Skrevet 7. mai 2003 #10 Skrevet 7. mai 2003 Jeg fikk også høre at det skulle ta tre måneder... Og det er... omtrent en uke til det har gått 3 mnd? Så kanskje jeg burde ta en tur innom salongen snart. Men de skulle ringe når den kom, så jeg tror jeg skal vente litt til. Uansett er det fortsatt 3 mnd til bryllupet, så det går sikkert finfint. 14062003: Aldeles ikke min drømmekjole, men når jeg fikk den for 4000 dollar på dagen mot 1100 dollar spesialsydd, da måtte jeg bare takke ja. Det synes jeg hørtes ut som en VELDIG dårlig deal... (Trykkleif?)
14062003 Skrevet 7. mai 2003 #11 Skrevet 7. mai 2003 Det synes jeg hørtes ut som en VELDIG dårlig deal... (Trykkleif?) Vel, eh, hvordan skal jeg nå forklare dette? Kjolen var uten tvil et impulskjøp på ferie i USA i fjor sommer. Det jeg nå fortalte om var bare hvordan den ble kjøpt rent teknisk, ikke hva som har skjedd etterpå følelsesmessig. Der sto jeg på Broadway, New York og fant en kjole som passet (med visse modifikasjoner). Det finnes utallige drømmekjoler og jeg har surfet rundt timesvis, dagesvis og ukesvis etter noe annet jeg ville ha. Men jeg vil beholde den jeg kjøpte i USA. Den er blitt min drømmekjole allikevel liksom. Vel, tilbake til kjøpet. Krona var sterk i sommer og dama i butikken slo av ganske mye i utganspunktet (sikkert ei som hadde ombestemt seg som hadde spesialbestilt den). Jeg var usikker, så dama slo av litt mer. 400 dollar var mye penger uansett. Etter en bitteliten samtale med min kjære (som ikke har sett kjolen) ble vi enige om at jeg uansett kom til å angre vel hjemme i Norge om jeg ikke kjøpte kjolen. Vi hadde de 400 dollarne det var snakk om og det var tross alt en kjole til 1100 dollar! Vel hjemme i Norge kunne jeg ta en avgjørelse og evt. selge kjolen - med pen liten gevinst om jeg ville. Men det vil jeg ikke. Kjolen har langt avtagbart slep, er hvit (eller ivoryhvit), har mye påsydd mønster (står "guaranteed hand-sewed" klistra i kjolen) både på liv og skjørtekant. Det er maaaaange perler ("hand-sewed"), spesielt på livet, men også på skjørtet. Selve slepet er rundsydd og med samme detaljer som skjørtet, selvsagt. Den er laget i tjukk silke. Rent teknisk sett er det ikke min drømmekjole. Følelsesmessig er det allikevel blitt min drømmekjole. See? Hey, ikke kødd med meg så seint da! Ja, jeg betalte firehundre dollar og ikke firetusen dollar. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Pip Skrevet 7. mai 2003 #12 Skrevet 7. mai 2003 Men de skulle ringe når den kom, så jeg tror jeg skal vente litt til. Det sa de til meg også. Men de har aldri ringt... (Iallefall ikke når jeg har vært hjemme...) En dag jeg var i området, stakk jeg innom salongen for å sjekke skoene mine - åssen de passa til kjolen med fargen og sånn. Og da spurte de - 'Ja, vil du se din kjole, eller er det ok med utstillingsmodellen?'. Så sånn fikk jeg vite at den var kommet... Så det kan kanskje lønne seg å mase litt - iallefall om man er utålmodig :D
Gjest Helenius Skrevet 8. mai 2003 #13 Skrevet 8. mai 2003 Hey, ikke kødd med meg så seint da! Ja, jeg betalte firehundre dollar og ikke firetusen dollar. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Hihihi... Men 400 var jo en VELDIG god deal, da!!! (Det var ikke meningen å være slem, altså.)
Gjest Helenius Skrevet 8. mai 2003 #14 Skrevet 8. mai 2003 Det sa de til meg også. Men de har aldri ringt... (Iallefall ikke når jeg har vært hjemme...) En dag jeg var i området, stakk jeg innom salongen for å sjekke skoene mine - åssen de passa til kjolen med fargen og sånn. Og da spurte de - 'Ja, vil du se din kjole, eller er det ok med utstillingsmodellen?'. Så sånn fikk jeg vite at den var kommet... Så det kan kanskje lønne seg å mase litt - iallefall om man er utålmodig :D Men jeg vet ikke helt om jeg er utålmodig... Eller jo, selvfølgelig er jeg det, det er bare det at jeg er fullstendig blakk, og jeg må hente den innen to uker etter at de sier fra om at den er kommet. Ellers blir det straffegebyr! (!!!) Så egentlig kan den bare henge.
Gjest Anonymous Skrevet 8. mai 2003 #15 Skrevet 8. mai 2003 Helenius: hvilken butikk har du kjøpt kjolen din i? Jeg har kjøpt kjolen min hos Christiane, og de har dette straffegebyret om man ikke henter kjolen innen 14 dager etter at man får telefonen om at den har kommet. Men - jeg satt opp en time til tilpasning med en gang (kommer ikke til å forandre kroppsfasong de neste fire ukene ), og da kan den henge der til uka før bryllupet, jeg slapp å ta den med hjem. Betaler den da, og så slipper jeg å ha den hengende hjemme sånn at kjæresten min kan se den.
Pusekatt Skrevet 8. mai 2003 #16 Skrevet 8. mai 2003 Oi, nå begynner jeg å litt "kjoleangst" her, jeg......bestilte kjolen min fra bryllupsweb.no i slutten av februar, den burde vel kanskje være her snart nå......? Og hva gjør jeg hvis den mot formodning ikke skulle dukke opp i det hele tatt?!? :oops: (hun damen jeg har vært i kontakt med virkelig veldig pålitelig og hyggelig altså, men det er jo flere her som har rapportert om at de ikke har fått kjolene sine) Da begynner jeg å få virkelig dårlig tid i så fall! Mvh Pusekatt (4. juli-brud)
Gjest Helenius Skrevet 8. mai 2003 #17 Skrevet 8. mai 2003 Men - jeg satt opp en time til tilpasning med en gang (kommer ikke til å forandre kroppsfasong de neste fire ukene ), og da kan den henge der til uka før bryllupet, jeg slapp å ta den med hjem. Betaler den da, og så slipper jeg å ha den hengende hjemme sånn at kjæresten min kan se den. Det var kjempelurt! Jeg har også bestilt den hos Christiane. Uansett har jeg en avtale med forloveren min om at kjolen kan henge hos henne... Vel, regner med at pengene vil strømme i uante mengder inn på kontoen de neste ukene, så kanskje det ikke blir noe problem... eller... Uansett: Tusen takk for tipset! :D
Gjest Tex Skrevet 8. mai 2003 #18 Skrevet 8. mai 2003 Jeg bestilte min kjole 12.april på Kristins brudesalong. Den må syes i England og det skal ta tre til fire måneder. I dag ringte de og sa at ordren var bekreftet fra Sposa Bella og at ventet leveringsdag til Kristin er 10.august. Det er hele ni måneder før D-dagen, så jeg får ikke angst dersom den ikke kommer helt til avtalt tid. Men jeg er kjempenysgjerrig på å få prøve den i rett str, jeg har bare prøvd en som er fire str for stor!!!
Junebug Skrevet 8. mai 2003 Forfatter #19 Skrevet 8. mai 2003 Takk for mange svar! Jeg har bestilt kjolen min fra Christiane i Oslo og nå har jeg fått høre at de ofte er forsinkede med kjolen :-? . Jeg skal ringe dem på mandag, da har det gått tre måneder siden jeg bestilte kjolen. Jeg er spesielt spent fordi de ikke hadde kjolen i den fargen jeg ville ha (ivory) da jeg prøvde den.
Pusekatt Skrevet 8. mai 2003 #20 Skrevet 8. mai 2003 Kjolen min har kommet til Norge nå, og blir sendt til meg veldig snart! :D Gjett om jeg er spent!!! *gledeseg* Mvh Pusekatt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå