Kitsune Skrevet 18. mars 2008 #1 Skrevet 18. mars 2008 Kan man be en enkelt bruker ikke skrive i mine tråder? Det er særlig en jeg tenker på som later til å ha en spesiell interesse for flisespikkeri. Trekke ut ett ord/ei vending ut av konstekst og skrive surmaga svar ut ifra det.. Det skaper "støy".. Kan man utelukke den brukeren fra å skrive i tråden "min"? Eller sende en PM eller skrive det i innlegget?
Gjest Piper Skrevet 18. mars 2008 #2 Skrevet 18. mars 2008 Du kan nok ikke det, men du kan ignorere brukeren. Det vil si at du ikke kan lese det den brukeren skriver, og slipper da å irritere deg over det som står der. Og spiller det egentlig noen rolle hva brukeren skriver, for det er jo bare til å ikke lese det akkurat den brukeren skriver. Hadde blitt ville tilstander her inne, om man kunne gjøre det du spør om. Blir litt sånn der, jeg liker ikke dine innlegg, og da får ikke du skrive i mine tråder.
Gjest *Mim* Skrevet 18. mars 2008 #3 Skrevet 18. mars 2008 Det er veldig enkelt og greit å ignorere en bruker. Da slipper du å se innleggene, og kan glemme hele brukeren. Mindre styr enn å be en bruker holde seg unna dine tråder - det kan det jo lett bli ugreie av. Husker ikke helt hvordan en gjorde det, tror du klikker på brukeren og kan velge "ignorer".
Gjest Gjest Skrevet 18. mars 2008 #4 Skrevet 18. mars 2008 Kan man be en enkelt bruker ikke skrive i mine tråder? Det er særlig en jeg tenker på som later til å ha en spesiell interesse for flisespikkeri. Trekke ut ett ord/ei vending ut av konstekst og skrive surmaga svar ut ifra det.. Det skaper "støy".. Kan man utelukke den brukeren fra å skrive i tråden "min"? Eller sende en PM eller skrive det i innlegget? Det er ikke tilfeldigvis brukeren "gjest" du tenker på? Hun/han er fryktelig irriterende.
Gjest Emera Skrevet 18. mars 2008 #5 Skrevet 18. mars 2008 Jo, det er mulig å ignorere. Og noen ganger så funker sikkert det greit. Men det er som Kitsune skriver, det skaper støy med slike innlegg. Så lenge alle andre i tråden overser denne "støybrukeren" er det ikke noe problem. Men det er jo alltid noen som kommenterer, og da kan tråden fort bli ødelagt fordi fokuset flyttes over til støyeren. Men å be noen om å holde seg unna ens egne tråder, det synes jeg ikke går an. Alle har jo rett til å skrive her.
Gjest Gjest Skrevet 18. mars 2008 #6 Skrevet 18. mars 2008 det må være kjedelig å føle det sånn. små ting å henge seg opp i
Kitsune Skrevet 18. mars 2008 Forfatter #7 Skrevet 18. mars 2008 Skal prøve den ignorere-funksjonen. Gjest ignorerer jeg automatisk. Svarer ikke i tråder som Gjest starter, og kommenterer ikke Gjest sine innlegg.
Gjest *Mim* Skrevet 18. mars 2008 #8 Skrevet 18. mars 2008 Skal prøve den ignorere-funksjonen. Gjest ignorerer jeg automatisk. Svarer ikke i tråder som Gjest starter, og kommenterer ikke Gjest sine innlegg. Det var da synd! Etter min erfaring er bare en brøkdel av gjestene troll.
Kitsune Skrevet 19. mars 2008 Forfatter #9 Skrevet 19. mars 2008 Jo, det er jeg enig i. Men jeg har ikke evnen til å skille dem ifra hverandre. Men det var en digresjon, for jeg tenkte på en innlogget bruker:)
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 22. mars 2008 #10 Skrevet 22. mars 2008 Hva galt har jeg sagt nå da? Skal ikke gjester være meningsberettigede her? Da kunne jo KG lett ha lagt om systemet slik at bare innloggede kunne lese og skrive her. Men det taper de nok for mye reklamekroner på..
Gjest Frk.Uhåndterlig Skrevet 24. mars 2008 #11 Skrevet 24. mars 2008 Klart du ikke kan be om det!Det er jo å henge ut noen det og det er ufint! Du kan skrive en PM til denne brukeren om ditt ønske, men resultatet blir vel da at denne brukeren kommer til å skrive i alle dine tråder så det var et dårlig forslag Ignoreringsknappen kan du jo bruke,men du ser at vedkommende har skrevet der(du ser ikke hva)og da blir i hvertfall jeg nysgjerrig på hva det er så på meg funket det ikke dengangen jeg ignorerte en bruker! Det beste er å ikke komentere innleggene som blir skrevet av brukeren, bare lese dem og overse det som blir skrevet!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå