Gjest Sisu Skrevet 18. mars 2008 #1 Skrevet 18. mars 2008 Er det et ok sted, eller? Noen med erfaring derfra? Tenkte å booke plass til katten min for en uke til sommeren....
Gjest Gjest Skrevet 18. mars 2008 #2 Skrevet 18. mars 2008 Du finner en lang tråd om det stedet et eller annet sted her på KG. Jeg tror nemlig det var det stedet som fikk litt kritikk av TV 2 Hjelper deg.
Midus Skrevet 18. mars 2008 #3 Skrevet 18. mars 2008 Jeg har ikke hørt spesielt positive ting om det stedet. Uten at jeg kan garantere at informasjonen er riktig, er jeg blitt fortalt at de har bur som kun oppfyller minstekravene til plass per katt. Det er ganske lite. Jeg synes å huske noen sa 60x60x60 cm per bur, men det høres helt vanvittig ut så det kan hende det er litt mer. Uansett: Et kjempebra alternativ er kattehotellet jeg bruker til mine katter: Jungelpatruljens Edens Have. Der har de bur som går fra gulv til tak, slik at kattene kan bevege seg i flere høyder. Vi har hatt kattene våre der flere ganger. Husker ikke helt hva det koster å ha katt på hotell der, men jeg synes det er verdt pengene i hvertfall. Nettsidene er ikke akkurat oversiktlige, men klikk deg litt rundt så finner du bilder av rommene og priser og sånt: http://www.kattehotellet.no/ Ellers finnes det jo masse kattehoteller i Oslo, noen som sikkert er nærmere byen enn Edens Have også. Google litt på "kattehotell oslo" eller noe så dukker det sikkert opp masse Ellers finnes det også folk som lever av å passe katten hjemme hos deg. De stikker innom en gang om dagen eller noe sånt og gir katten mat og kos. passeriet.no er en sånn tjeneste. Jeg har ikke prøvd de før, så aner ikke om det er bra eller ikke. Men skal snart bruke de, i april, da katter generelt blir stressa av å være på hotell.
Gjest Gjest Skrevet 18. mars 2008 #4 Skrevet 18. mars 2008 Du finner en lang tråd om det stedet et eller annet sted her på KG. Jeg tror nemlig det var det stedet som fikk litt kritikk av TV 2 Hjelper deg. Og da er du selvfølgelig helt sikker på at du ikke tar feil? Den tråden du henviser handler om gardermoen Dyrepensjonat, og er et helt annet sted, men det spiller selvfølgelig ingen rolle om man sprer negative ting om andre så lenge det ikke rammer en selv. Når det er sagt, så er Gardermoen Dyrepensjonat et utmerket sted. Jeg kjenner ikke til stedet trådstarter spør om på annen måte enn at jeg har hatt en telefonsamtale med dem. Da var det kun folk til stede som ikke hadde annen peiling på dyr enn at de "elsket dyr", og knapt nok hadde lagt russetiden bak seg. Men det er visst ikke måte på hvor peiling de har på alt da.
Gjest Lilleulv Skrevet 18. mars 2008 #5 Skrevet 18. mars 2008 Er det et ok sted, eller? Noen med erfaring derfra? Tenkte å booke plass til katten min for en uke til sommeren.... Tror du er gærn jeg!! etter den reportasjen jeg så på tv2 hjelper deg for en stund siden ville jeg aldri satt mitt dyr på det stedet...
Gjest Sisu Skrevet 18. mars 2008 #6 Skrevet 18. mars 2008 Uansett: Et kjempebra alternativ er kattehotellet jeg bruker til mine katter: Jungelpatruljens Edens Have. Kikket innom nettstedet, og det så fint ut. Men vi bor nord for Oslo, så det hadde vært greit med et sted litt nærmere... Når det er sagt, så er Gardermoen Dyrepensjonat et utmerket sted. Ok, bra du er fornøyd, for det var vel det stedet som fikk mye pepper i en annen link ja. Det viktigste er å få noen referanser fra diverse steder nord for Oslo, så jeg er sikker på at pusien min får det fint... :katt: Så bare kom med flere forslag og erfaringer, er dere snille. Jeg har ingen erfaring med kattepensjonater fra tidligere, nemlig.
Gjest Sisu Skrevet 18. mars 2008 #7 Skrevet 18. mars 2008 Tror du er gærn jeg!! etter den reportasjen jeg så på tv2 hjelper deg for en stund siden ville jeg aldri satt mitt dyr på det stedet... Nei, jeg er ikke gæern. Det var Gardermoen dyrehotell som fikk pepper, ikke Gardermoen hunde- og kattehotell.
Gjest Lilleulv Skrevet 18. mars 2008 #8 Skrevet 18. mars 2008 Nei, jeg er ikke gæern. Det var Gardermoen dyrehotell som fikk pepper, ikke Gardermoen hunde- og kattehotell. åh ok da synes bare den reportasjen var ille
Arkana Skrevet 18. mars 2008 #9 Skrevet 18. mars 2008 Det er ikke akkurat mangel på dyrepensjonater i Oslo-området, og veldig mange av dem har gode rykter og fornøyde kunder så det er ingen grunn til å bruke pensjonater du har hørt negative ting om eller er usikker på. Vi har aldri brukt de du nevner, men hvis det ikke er viktig for deg at dyrepensjonatet er i nærheten av Gardermoen (pga reise) kan vi varmt anbefale Standal.
KristineT Skrevet 18. mars 2008 #10 Skrevet 18. mars 2008 Kikket innom nettstedet, og det så fint ut. Men vi bor nord for Oslo, så det hadde vært greit med et sted litt nærmere... Ok, bra du er fornøyd, for det var vel det stedet som fikk mye pepper i en annen link ja. Det viktigste er å få noen referanser fra diverse steder nord for Oslo, så jeg er sikker på at pusien min får det fint... :katt: Så bare kom med flere forslag og erfaringer, er dere snille. Jeg har ingen erfaring med kattepensjonater fra tidligere, nemlig. Jeg bruker alltid edens have og er KJEMPE fornøyd!! Selv om du bor nord for Oslo er det ikke noe problem å bruke dei, da dei har hente/bringe service. Dei kan hente og levere feks på Gardermoen. Betina og Ludvig som driver det er 2 helt fantastiske folk som gjør at jeg drar på ferie med GOD samvittighet og jeg vet at pus har det bra.
Gjest Sisu Skrevet 18. mars 2008 #11 Skrevet 18. mars 2008 åh ok da synes bare den reportasjen var ille Ja, DET er jeg enig i!!
Gjest Gjest Skrevet 18. mars 2008 #12 Skrevet 18. mars 2008 Tror du er gærn jeg!! etter den reportasjen jeg så på tv2 hjelper deg for en stund siden ville jeg aldri satt mitt dyr på det stedet... Og du fortsetter å rakke ned på noe du ikke kjenner fra annet enn en reportasje på TV, og det attpå til på TV2. Du er sannelig ikke snau. Synes du det er ok at folk trekker konklusjoner om deg utfra hva andre forteller om deg, endog andre som har til hensikt å være kritisk mot deg?
Midus Skrevet 18. mars 2008 #13 Skrevet 18. mars 2008 Jeg bruker alltid edens have og er KJEMPE fornøyd!! Selv om du bor nord for Oslo er det ikke noe problem å bruke dei, da dei har hente/bringe service. Dei kan hente og levere feks på Gardermoen. Betina og Ludvig som driver det er 2 helt fantastiske folk som gjør at jeg drar på ferie med GOD samvittighet og jeg vet at pus har det bra. Så kult at noen andre her liker de også. Jeg var litt redd for å si så mye mer om de i fare for å virke som en reklameplakat, men Bettina og Ludvig er kjempehyggelige, og de snakker til deg som om du er en god venn, sånn opplever i hvertfall jeg dem. Vi kjøpte forresten den ene katten vår av dem (For de som ikke vet så driver de også katteoppdrett).
Gjest Gjest Skrevet 18. mars 2008 #14 Skrevet 18. mars 2008 åh ok da synes bare den reportasjen var ille Synes du det er ille hvis det som påstås i reportasjen ikke er sant? Eller er kanskje ikke det så ille så lenge det rammer andre enn deg selv?
Gjest GossipGirl Skrevet 18. mars 2008 #15 Skrevet 18. mars 2008 Jeg foretrekker å la bekjente passe katten hjemme. Dette har kun skjedd en gang, ellers har jeg sørget for å være når foreldrene mine reiser på ferie og omvendt. Katten min er ganske sær, så jeg tror ikke han hadde trivdes på et kattehotell, men jeg har for øvrig hørt mye bra om Gardemoten hunde-og kattehotell.
Gjest Lilleulv Skrevet 18. mars 2008 #16 Skrevet 18. mars 2008 Og du fortsetter å rakke ned på noe du ikke kjenner fra annet enn en reportasje på TV, og det attpå til på TV2. Du er sannelig ikke snau. Synes du det er ok at folk trekker konklusjoner om deg utfra hva andre forteller om deg, endog andre som har til hensikt å være kritisk mot deg? jeg vet at det i reportasjen var sant fordi jeg kjenner folk som var involvert. men greit at jeg ikke er snau... jeg ville aldri satt dyra mine der i hvert fall. og det er jeg ikke redd for å si høyt.
Arkana Skrevet 18. mars 2008 #17 Skrevet 18. mars 2008 Og du fortsetter å rakke ned på noe du ikke kjenner fra annet enn en reportasje på TV, og det attpå til på TV2. Du er sannelig ikke snau. Synes du det er ok at folk trekker konklusjoner om deg utfra hva andre forteller om deg, endog andre som har til hensikt å være kritisk mot deg? Det er et ordtak som heter at det ikke er røyk uten ild. Når så mange åpenbart har negative opplevelser med et sted, og det til og med kommer på TV er det sannsynligvis en grunn til det. Som jeg skrev over her, det finnes nok av dyrepensjonater i Oslo-området, hvorfor ta sjansen på å velge et tvilsomt dyrepensjonat når det finnes så mange andre? Den sjansen tar ikke jeg med dyrene mine.
Gjest Gjest Skrevet 18. mars 2008 #18 Skrevet 18. mars 2008 Det er et ordtak som heter at det ikke er røyk uten ild. Når så mange åpenbart har negative opplevelser med et sted, og det til og med kommer på TV er det sannsynligvis en grunn til det. Som jeg skrev over her, det finnes nok av dyrepensjonater i Oslo-området, hvorfor ta sjansen på å velge et tvilsomt dyrepensjonat når det finnes så mange andre? Den sjansen tar ikke jeg med dyrene mine. Men er man i stand til å bruke vett, så forstår man at ordtak nødvendigvis ikke har noe for seg. Det går da rett og slett ikke an å dømme andre pga rykter.
Arkana Skrevet 18. mars 2008 #19 Skrevet 18. mars 2008 Det går da rett og slett ikke an å dømme andre pga rykter. Du kan kalle det å dømme hvis du vil. Jeg kaller det å ikke ville ta sjanser når det gjelder noe av det kjæreste jeg har, nemlig kattene mine. Dessuten er meningene mine basert på det vi selv opplevde da vi prøvde stedet, ryktene og reportasjen i ettertid har i grunnen bare forsterket det og ført til at jeg er mer overbevist om at jeg har rett i mine tanker. Jeg ser uansett ikke poenget med å diskutere samme greia igjen og igjen. Faktum er at jeg, og åpenbart mange med meg, unngår dette stedet, og det er ikke kun basert på rykter. Hva andre velger å gjøre med sine egne dyr er ikke min sak.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå