Gjest StoreSky Skrevet 17. mars 2008 #1 Skrevet 17. mars 2008 For ca 1 uke siden filte jeg føttene mine for første gang. Var ikke så mye hard hud, litt på hælen og under tåballen. Nå 1 uke senere (ca) er det omtrent like hardt og ser mye styggere ut!!! Flere som har samme erfaring? Tenkte jo på det mens jeg filte, at foten må jo oppfatte dette som ekstra belastning og produsere enda mer hard hud.. Noen hudpleiere her som kan forklare?
Gjest Elfrida Skrevet 17. mars 2008 #2 Skrevet 17. mars 2008 Det er visstnok slik at filing kan føre til mer hard hud. Jeg bruker en ganske fin fil i papir fra Scholl og syns det fungerer fint uten at det virker som det blir mere. Jeg brukte en periode metallfil men det syns jeg gjorde vondt verre.
Gjest Gjest_Helene_* Skrevet 17. mars 2008 #3 Skrevet 17. mars 2008 Kanskje du filte for mye? Måtehold er viktig, ellers skjer det som du nå opplever. Jeg filer bare der jeg har hard hud.
Gjest StoreSky Skrevet 17. mars 2008 #4 Skrevet 17. mars 2008 Filte der det var hard hud. Men synes ikke jeg tok for mye? Tok til det var mykt, så msørt jeg føttene inn godt.
Gjest Gjest_Helene_* Skrevet 17. mars 2008 #5 Skrevet 17. mars 2008 Filte der det var hard hud. Men synes ikke jeg tok for mye? Tok til det var mykt, så msørt jeg føttene inn godt. Prøv å file mindre neste gang. Jeg vet av erfaring at det er kjempelett å file for mye. Poenget er vel at en ikke skal file vekk frisk hud, kun det harde. Hvis en fjerner frisk hud, så produserer kroppen mer hudceller for å tåle belastningene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå