Gjest Gjest Skrevet 15. mars 2008 #1 Skrevet 15. mars 2008 Jeg sliter med å bli kvitt tørrhetsrynker på selve leppene. Selv om jeg smører mer eller mindre konstant, så får jeg ikke den glatte trutmunnen jeg ønsker meg. Jeg føler jeg har prøvd det meste fra helsekostprodukter, via apotek og til dyrere parfymeriprodukter. Så, heeelp...anyone?? Jeg tar i mot alt fra kjerringråd til tips om vidunderprodukter.
California Skrevet 15. mars 2008 #2 Skrevet 15. mars 2008 Dermalogica Hydrating Booster har hjulpet meg å bli kvitt tørre linjer i panna. Info om Dermalogica boostere finner du her Den er litt dyr, men veldig drøy, men jeg er litt usikker på hvordan den er i forhold til tørre lepper. Ellers syns jeg som daglig leppomade at Lavera fra helsekosten er best, den er mineralolje-fri og koster ikke mer enn 30-40kr.
Thorn Skrevet 16. mars 2008 #3 Skrevet 16. mars 2008 Det som funker best for meg er rett og slett å skrubbe leppene med en ordentlig våt frottéklut, for så å smøre med vaselin. Når det er skikkelig ille gjør jeg det to ganger etter hverandre, leppene blir glatte og fine Jeg har alltid med meg ein liten vaselin-boks i veska slik at jeg kan smøre leppene på nytt etter at jeg har spist eller lignende. Ellers kan jeg anbefale Mentholatumsalven en får kjøpt på apoteket, den bruker jeg på alt fra såre lepper, eksem, insektsstikk osv.
Rexina Skrevet 16. mars 2008 #4 Skrevet 16. mars 2008 Dr. Hauschka lypsyl. Gjør underverker for leppene:)
Supraspinatus Skrevet 16. mars 2008 #5 Skrevet 16. mars 2008 Kjæresten min tar honning på leppene sine og har det på over natten.
Bomullstrusa Skrevet 16. mars 2008 #6 Skrevet 16. mars 2008 Leppene mine har aldri vært så myke som etter at jeg begynte å bruke Blistex MediPlus (mørkeblå krukke)
Ce'Nedra Skrevet 16. mars 2008 #8 Skrevet 16. mars 2008 (endret) Hold deg unna produkter med mineralolje. Produkter med bivoks er bra Du kan jo også forsøke å holde deg unna leppepomader med lanolin i en stund også. Mange reagerer på det, og får ytterligere tørre lepper. Tips: Jäson leppepomade. Denne var jeg superfornøyd med, men har dessverre ikke funnet den igjen. Endret 16. mars 2008 av Ce'Nedra
Leo Skrevet 17. mars 2008 #9 Skrevet 17. mars 2008 Dr. Hauschka lypsyl. Gjør underverker for leppene:) Ikke for mine... Jeg er sår på leppene fordi jeg er forkjølet, men denne synes jeg faktisk nesten gjør vondt verre. (Mulig det er lanolinen jeg tåler dårlig...). Den lebepomaden jeg er mest fornøyd med er den fra Avène som fås kjøpt på apoteket.
prinsessa Skrevet 17. mars 2008 #11 Skrevet 17. mars 2008 Purelan som er til såre brystvorter funker kjempebra på tørre lepper. Fåes kjøpt på apoteket og er ikke dyr
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå