Gjest Gjest Skrevet 13. mars 2008 #1 Skrevet 13. mars 2008 Skal gifte meg i juni, og vi har tenkt å ønske oss et fin-servise til bryllupet. Har lyst på et ganske enkelt - hvitt, kanskje med sølv/gullkant. Jeg har sett på flere ulike merker, og mange av disse servisene er ganske like, og er relativt like i pris. Noen som har formeninger om hvilket merke som holder seg best/ er best? Er det store forskjeller? Tenker spesielt på merker som Villeroy & Boch, Rosenthal og Wedgwood. Noen som har peiling?!
Gjest Gjest_Snuppa Skrevet 14. mars 2008 #2 Skrevet 14. mars 2008 Har ikke veldig peiling, men har nå forhørt meg litt. For oss var det også viktig at serviset ikke var for dyrt. Jeg ønsket meg også et servise som kan passe til "alt", dvs enkelt og plaint og helst ensfarget. En annen ting jeg synes var viktig, var å velge et servise som har vært "forevig" i butikkene, og som antakelig "aldri" forsvinner. Det er så kjipt å plutselig sitte der en dag med en knust del og ikke få tak i den igjen.... kjenner flere som har brent seg der. Kan være et godt tips å ta med seg! Vårt valg falt til slutt på Wedgwoods "Edme" - veldig pent, og ikke verst priser! En middagstallerken koster 85,-! Det er jo overkommelig....! Se her: så får du et lite inntrykk: http://www.wedgwood.com/PatternItemsFull.a...tternGroup=3583 Det finnes jo mange flotte serviser, så jeg ønsker deg lykke til! Skal gifte meg i juni, og vi har tenkt å ønske oss et fin-servise til bryllupet. Har lyst på et ganske enkelt - hvitt, kanskje med sølv/gullkant. Jeg har sett på flere ulike merker, og mange av disse servisene er ganske like, og er relativt like i pris. Noen som har formeninger om hvilket merke som holder seg best/ er best? Er det store forskjeller? Tenker spesielt på merker som Villeroy & Boch, Rosenthal og Wedgwood. Noen som har peiling?!
Gjest Gjest_Snuppa Skrevet 14. mars 2008 #3 Skrevet 14. mars 2008 Æsj ser at linken bare sender deg til forsiden av Wedgwood-siden. Her er en annen link til samme servise: http://www.smallislandtrader.com/wedgwood/edme/splash.htm Har ikke veldig peiling, men har nå forhørt meg litt. For oss var det også viktig at serviset ikke var for dyrt. Jeg ønsket meg også et servise som kan passe til "alt", dvs enkelt og plaint og helst ensfarget. En annen ting jeg synes var viktig, var å velge et servise som har vært "forevig" i butikkene, og som antakelig "aldri" forsvinner. Det er så kjipt å plutselig sitte der en dag med en knust del og ikke få tak i den igjen.... kjenner flere som har brent seg der. Kan være et godt tips å ta med seg! Vårt valg falt til slutt på Wedgwoods "Edme" - veldig pent, og ikke verst priser! En middagstallerken koster 85,-! Det er jo overkommelig....! Se her: så får du et lite inntrykk: http://www.wedgwood.com/PatternItemsFull.a...tternGroup=3583 Det finnes jo mange flotte serviser, så jeg ønsker deg lykke til!
Gjest A Skrevet 14. mars 2008 #4 Skrevet 14. mars 2008 Wilroy og Bosh har de beste garantiene, og en får beskjed i god tid før ting går ut av produksjon! De beste vi har sett på!!
~Minni~ Skrevet 14. mars 2008 #5 Skrevet 14. mars 2008 Rosenthal skal visstnok være veldig sterkt (det hender de slipper en tallerken i gulvet for å vise at det tåler litt) til tross for at det er blandt de tynneste porselenene som finnes. De har visstnok en eller annen "hemmelig" oppskrift. Vi ønsker oss både Rosenthal og Porsgrunn til bryllupet, men jeg vet ikke hva som holder seg finest lengst.
Suzy Skrevet 14. mars 2008 #6 Skrevet 14. mars 2008 Jeg har samlet på Wedgewood sitt Edme servise lenge og det er vakkert, klassiks, passer både til hverdags og til fest og har "ørten" deler - både til middag og til kaffe. Det tåler mye bruk også.
Gjest Gjest Skrevet 15. mars 2008 #7 Skrevet 15. mars 2008 Jeg skal ikke gifte meg, men er det noen andre serviser enn Edme som er i noenlunde samme kvalitet og prisklasse dere kan anbefale? Vurderer å begynne å samle, men synes mye blir for dyrt for oss
La Guapa Skrevet 16. mars 2008 #8 Skrevet 16. mars 2008 Villeroy og Boch -Grey Pearl Vi ønsket oss dette servicet og fikk hele middagsservicet + hele kaffeservicet til 12 personer. Fat , boller og terriner fikk vi også. Blir aldri lei av det. Det passer til alle oppdekninger og alle farvekombinasjoner fra det helt lette sommerbordet til julaftens-middag La Guapa
Gjest Gjest Skrevet 20. mars 2008 #9 Skrevet 20. mars 2008 Tror vi skal ønske oss TAC 02 fra Rosenthal, men vet egentlig ikke så mye om kvaliteten på dette merket i forhold til andre. Ser for meg at det kanskje ikke er så stor forskjell på de litt dyre, kjente merkene?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå