Susannah Skrevet 5. mars 2008 #1 Skrevet 5. mars 2008 Er det noen av KGs brukere som har deltatt på et slikt kurs? Forstår det slik at nesten alle kommuner tilbyr dette, men har aldri hørt om noen som har gått på et slikt kurs. Noen som har erfaringer?
Susannah Skrevet 9. mars 2008 Forfatter #2 Skrevet 9. mars 2008 *dytte* Ingen som har gått på slike kurs? Noen som har hørt om dem?
Gjest lissi32 Skrevet 9. mars 2008 #3 Skrevet 9. mars 2008 *dytte* Ingen som har gått på slike kurs? Noen som har hørt om dem? Familievernkontorene kjører slike kurs.
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2008 #4 Skrevet 9. mars 2008 Her hadde de ikke tilbudet. (Stjørdal kommune, N-Trøndelag) Hadde vi hatt det hadde jeg nok benyttet meg av det, selv om jeg ikke føler behov for det...mange feller man kan gå i sikkert
Susannah Skrevet 9. mars 2008 Forfatter #5 Skrevet 9. mars 2008 Familievernkontorene kjører slike kurs. Jeg har også forstått det slik at i mange kommuner er det helsestasjonene som tilbyr dette aktuelle kurset. Synd de ikke tilbyr det alle steder når de har som hensikt at tilbudet skal bli landsdekkende, men det er vel et økonomisk spørsmål for mange kommuner. Men hadde vært interessant å høre hvis det var noen som virkelig hadde deltatt på et slikt kurs.
Hasselnøtt Skrevet 9. mars 2008 #6 Skrevet 9. mars 2008 Vi var på sånn kurs i Kristiansand for tre år siden. Det gikk over to kvelder. Forsåvidt hyggelig å møte andre i samme situasjon, hadde en del morsomme samtaler. Selve kurset kunne jeg vært foruten. Det var et veldig fokus på konflikter og konfliktløsing. Sikkert lærerikt, og nyttig dersom en har mange konflikter. Men vi har pr i dag aldri kranglet/vært i konflikt så vi syns det ble mye pjatt. Men det er godt mulig de har utviklet kursene siden dengang, så de tar opp litt andre ting også. Du har uansett ingenting å tape på å gå.
Sørlandsmamma Skrevet 10. mars 2008 #7 Skrevet 10. mars 2008 Jeg har hørt om det ja og vi kommer sikkert til å benytte oss av et slikt tilbud når den tid kommer Mest for å forebygge, for her i gården er det svært lite konflikter Hehe, men hvem vet - det kan forandre seg Skulle nok absolutt hatt et slikt kurs når jeg og xen fikk barn for 6 år siden...
Gjest lissi32 Skrevet 10. mars 2008 #8 Skrevet 10. mars 2008 Jeg har også forstått det slik at i mange kommuner er det helsestasjonene som tilbyr dette aktuelle kurset. Synd de ikke tilbyr det alle steder når de har som hensikt at tilbudet skal bli landsdekkende, men det er vel et økonomisk spørsmål for mange kommuner. Men hadde vært interessant å høre hvis det var noen som virkelig hadde deltatt på et slikt kurs. I min kommune har de slike kurs og vi skal gå. Jeg syns det er en god ide og forebygge samt rydde opp i gammel grums. Vi kom skjevt ut i starten og skal rydde opp i det. Han skal starte firma med kompisen sin, jeg "hater" han faktisk, så vi skal få hjelp for dette. Håper det vil bli fruktbart!
Susannah Skrevet 10. mars 2008 Forfatter #9 Skrevet 10. mars 2008 Jeg har hørt om det ja og vi kommer sikkert til å benytte oss av et slikt tilbud når den tid kommer Mest for å forebygge, for her i gården er det svært lite konflikter Hehe, men hvem vet - det kan forandre seg Skulle nok absolutt hatt et slikt kurs når jeg og xen fikk barn for 6 år siden... Leser om kursene at det faktisk er forebygging som er poenget, ikke å gå på kurs når alle problemene allerede er der. Sikkert ikke så dumt.
minemor Skrevet 10. mars 2008 #10 Skrevet 10. mars 2008 Vi gjorde dette. Var kjempe lærerikt, og veldig koselig å bli kjent med andre par på denne måten:)
Susannah Skrevet 11. mars 2008 Forfatter #11 Skrevet 11. mars 2008 Vi gjorde dette. Var kjempe lærerikt, og veldig koselig å bli kjent med andre par på denne måten:) Så bra, da!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå