Gjest -Mathilda- Skrevet 2. mars 2008 #1 Skrevet 2. mars 2008 Har fått med meg at det er 70-tallet og derav slengbukser som er på vei inn nå. Men - jeg må innrømme at jeg ikke helt ser for meg at jeg skal gå i det igjen.. Er det noen her som har klart overgangen fra smale bukser og til slengbukser? Hehe
ashera Skrevet 2. mars 2008 #2 Skrevet 2. mars 2008 Har jeans av de smaleste smale og med kjempesleng, og skifter uten problemer mellom ulike varianter. Enda jeg har opplev søttitallet i bevisst og gryende tenåringstilstand.
Gjest StockDama Skrevet 3. mars 2008 #4 Skrevet 3. mars 2008 Har glatt hoppet over de siste årenes motefenomener, tights, gedigent hår, svære gense og resten av den 80talls greia var lite pent på 80 tallet og er det fortsatt. 70tallet tror jeg faktisk at jeg står over også, så ikke noe slengbukser på meg =D
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2008 #5 Skrevet 3. mars 2008 Å ja! Bare synd beina mine er for korte for det meste. Det var så greit med smale bukser sånn sett.
Gjest Morgan le Fay Skrevet 3. mars 2008 #6 Skrevet 3. mars 2008 Helt klart! Det hadde vært morsomt å høre fra dem som blånektet for at de noensinne skulle gå i smale bukser, hva de sier til den nye trenden.
pøbelsara Skrevet 3. mars 2008 #7 Skrevet 3. mars 2008 Jeg tror det var rundt -77 at jeg sverget på å ALDRI igjen gå med slengbukser. (Jeg hadde akkurat fått et par Levis 501 flysendt fra en snill tante i Amerika, og rødmet bare ved tanken på slengbuksene og platåsandalene jeg hadde tigget meg til året før...) ...men nå, 30 år senere, sitter jeg her, iført slengbukser, gitt.....:-D
Dru Skrevet 3. mars 2008 #8 Skrevet 3. mars 2008 Helt klart! Det hadde vært morsomt å høre fra dem som blånektet for at de noensinne skulle gå i smale bukser, hva de sier til den nye trenden. Jeg blånektet å gå i smale bukser, har til nå ikke gått i smale bukser og jeg er superglad for at det har kommet bukser med sleng igjen. Det vil si... buksene som selges nå har jo ikke ordentlig sleng, de er bare en litt feilkuttet versjon av bootcut.
Kitsune Skrevet 3. mars 2008 #9 Skrevet 3. mars 2008 (endret) Tror ikke jeg ville kledd meg i supertrange bukser med høyt liv. Ikke så lenge jeg ikke har helt vaskebrettmage. Og dermed er det heller ikke alle jeg vil se i slike bukser.. Ser for meg at det er vont å sitte i slike klær.. Endret 3. mars 2008 av Kitsune
Sheba Skrevet 3. mars 2008 #10 Skrevet 3. mars 2008 Nope, kommer aldri til å iføre meg slengbukser. Var barn på 70-tallet og har min mors bukser fra den tiden i friskt minne enda. Så når forrige slengbukse-bølge kom (var det på slutten av 90-tallet mon tro?) så nektet jeg å kjøpe det, og slik blir det også denne gangen. Synes slengbukser er heslig, og vil ikke bli sett død i dem engang..!
mari Skrevet 3. mars 2008 #11 Skrevet 3. mars 2008 jeg har savnet slengbuksene, har bare funnet noen få de siste årene, men digger at man får så fin rumpe i de. er høy og har veldgi lange be, så da syns jeg det passer veldig godt til meg!
Gjest D'oh Skrevet 3. mars 2008 #12 Skrevet 3. mars 2008 Jeg er definitivt klar for det! Synes det ser kjempeflott ut (om ikke på alle kroppsformer) Problemet mitt ligger i å finne rette typen, jeg vil helst ikke ha FOR mye sleng, og ikke sånn som starter fra midt på låret. Det blir litt voldsomt.
Gjest milkyway Skrevet 3. mars 2008 #13 Skrevet 3. mars 2008 Er de lave i livet og har sleng, har jeg ventet på dem i årevis :D
Gjest Opa Skrevet 3. mars 2008 #14 Skrevet 3. mars 2008 Jeg blånektet å gå i smale bukser, har til nå ikke gått i smale bukser og jeg er superglad for at det har kommet bukser med sleng igjen. Signerer
Arwen Skrevet 3. mars 2008 #15 Skrevet 3. mars 2008 Jeg blånektet å gå i smale bukser, har til nå ikke gått i smale bukser og jeg er superglad for at det har kommet bukser med sleng igjen. Det vil si... buksene som selges nå har jo ikke ordentlig sleng, de er bare en litt feilkuttet versjon av bootcut. Signerer også
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2008 #16 Skrevet 3. mars 2008 Tja... jeg gikk aldri i de helt smale buksene som har vært populære de siste årene, drainpipes får meg til å se ut som en slags stork, men jeg hadde noen bukser med sleng på 90-tallet en gang :klø: Jeg er glad for at livet blir høyere - jeg er lei av å lete etter kjempelange topper for å ikke gå med magen bar og trusa på lufting (jeg er tross alt 30)... Og vidde i beina er ok, samtidig er jeg ikke klar for noen kjempesleng. LITT sleng eller vide bukser er greit. Sitter akkurat nå med vide dressbukser i ull, jeansen tror jeg jeg foretrekker er litt smalere, men har i grunn ikke testet noen nye modeller ennå.
Gjest Gjest_fiffi_* Skrevet 3. mars 2008 #17 Skrevet 3. mars 2008 Helt klart! Det hadde vært morsomt å høre fra dem som blånektet for at de noensinne skulle gå i smale bukser, hva de sier til den nye trenden. Jeg er også av de som ikke eier smale bukser. Nå skal det sies at jeg ikke nødvendigvis synes at de er stygge, bare at man skal være veldig tynn for å kle slike bukser. Nå er ikke jeg heller stor, er 1.64 høy og 54 kilo, men synes alikevel at slike bukser får rompa til å se større ut. Noen ser skikkelig fine ut i slike bukser, men dessverre ikke meg. Og derfor er det med glede at jeg ønsker den nye trenden velkommen! Jeg simpelthen elsker sleng! Lave i livet, høy i livet - samma det - bare masse masse sleng. Har til og med skaffet meg et par på salg hos H&M for et par måneder siden.
ashera Skrevet 3. mars 2008 #18 Skrevet 3. mars 2008 Jeg minnes at i verste slengbuksetida på søttitallet var det bare de narkomane som gikk i smale bukser. Derfor assosierte jeg lenge drainpipes med barndomsbyens junkies.... I dag er både sleng og drain kult i mitt hode. Åttitallets baggy jeans, derimot, får jeg nok aldri sansen for igjen. Eller... hvem vet?
Filur Skrevet 3. mars 2008 #19 Skrevet 3. mars 2008 Det blir deilig nå til våren og sommeren! Men jeg har satt pris på de litt smalere modellene også da, som jeg har nedi støvlettene. Er kiipt å kjenne buksebeinet slafsende rundt føttene i vinterslaps.
Gjest Pia 30.08.08 Skrevet 3. mars 2008 #20 Skrevet 3. mars 2008 Jeg blånektet å gå i smale bukser, har til nå ikke gått i smale bukser og jeg er superglad for at det har kommet bukser med sleng igjen. Det vil si... buksene som selges nå har jo ikke ordentlig sleng, de er bare en litt feilkuttet versjon av bootcut. jeg har savnet slengbuksene, har bare funnet noen få de siste årene, men digger at man får så fin rumpe i de. er høy og har veldgi lange be, så da syns jeg det passer veldig godt til meg! Er de lave i livet og har sleng, har jeg ventet på dem i årevis :D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå