anna panna Skrevet 18. februar 2008 #1 Skrevet 18. februar 2008 Hei hei. Er det noen av dere som vet om man kan bruke en liten mengde neseapray det står 1- 10 år på, til 6 mnd gammel gutt ??........................
theamoren Skrevet 18. februar 2008 #2 Skrevet 18. februar 2008 ja det hadde jeg gjort... vet ikke om noe fare med det! tviler sterkt på det er noen! da sliter min gutt... hehe
Arwen Skrevet 18. februar 2008 #3 Skrevet 18. februar 2008 Jeg hadde ikke brukt det. Bruker sterilt saltvann og snørrsuger her når det er tette neser. Funker kjempefint.
theamoren Skrevet 18. februar 2008 #4 Skrevet 18. februar 2008 funket ikke med det saltvannet på min gutt... hjalp ikke nok rett og slett... hmmmm
Gjest Gjest Skrevet 18. februar 2008 #5 Skrevet 18. februar 2008 Vi fikk beskjed om å bruke saltvann eller morsmelk, men jeg vet om noen som brukte nesespray uten noen skader. (som vi vet om ennå )
Trampe Skrevet 18. februar 2008 #6 Skrevet 18. februar 2008 Det er vel en grunn til at det står fra ett år...? Det er vel med det som med alt annet. Kan gå bare bra, men er det verdt å ta risken?
Gjest Gjest Skrevet 18. februar 2008 #7 Skrevet 18. februar 2008 Det finnes nesespray som er beregna for barn under 2 år på apoteket! Inneholder mindre dose av virkestoffet enn den som er for større barn. Jeg har kjøpt for å ha i bakhånd, men har ikke fått testa den enda.
Susan Sto Helit Skrevet 19. februar 2008 #8 Skrevet 19. februar 2008 Hei hei. Er det noen av dere som vet om man kan bruke en liten mengde neseapray det står 1- 10 år på, til 6 mnd gammel gutt ??........................ Jeg hadde heller prøvd morsmelk eller saltvann først, og så evt. gått på apoteket og kjøpt den for de minste dersom det ikke ga noen effekt. Vi har kun brukt morsmelk på småtten, og det har vært utrolig effektivt.
Umuriel Skrevet 19. februar 2008 #9 Skrevet 19. februar 2008 Jeg bruker kun saltvann, og da ganske store mengder. Det løser opp slimet og renner ned i svelget. Har funket kjempebra.
Petroline Skrevet 19. februar 2008 #10 Skrevet 19. februar 2008 Tror ikke jeg ville brukt en som er for større barn. Ville gjort som de over her. Saltvannsspray og nesesuger. Og kjøpt en nesespray/dråper i riktig aldersklasse. Nesespray er veldig sterkt, og den lille nesen er jo så liten. Nesedråper er jo lurt i.o.m at de er porsjonspakket, og sånn sett holder lenger enn en åpnet spray. Jeg synes jo selv at nesen blir helt merkelig om jeg bruker nesespray selv, og om et lite barn skulle få for sterk spray, så kunne ikke det heller være noe særlig..
Gjest sånn ja Skrevet 20. februar 2008 #11 Skrevet 20. februar 2008 Overdose av reseptfrie nesesprayer kan gi hjertestans, det skjer av og til at babyer dør av disse.
Gjest Ronin Skrevet 14. august 2009 #12 Skrevet 14. august 2009 Lurer på hvorfor legemiddel industrien gidder å bruke millioner av kroner og år på kliniske tester før et legemiddel slippes med en bruksanvisning for korrekt bruk når alle som kjøper medikamenter tydeligvis vet bedre... Skal du gi medisiner til minsten, sjekk felleskatalogen. Reseptfrie er ofte farligere fordi en feildoserer til barn. Om Otrivin nesespray sier felleskatalogen: Overdosering/Forgiftning: Beregnet minste LD for barn <2 år er 10 mg. Symptomer: I sjeldne tilfeller av overdosering, nesten utelukkende sett hos barn, har symptomer vært hurtig eller ujevn puls, forhøyet blodtrykk og noen ganger bevissthetstap. Hos barn er ofte hyperaktivitet alternerende med somnolens. Behandling: Bruk av Otrivin stoppes umiddelbart og symptomatisk behandling under medisinsk kontroll bør igangsettes, særlig mht. respirasjon, blodtrykk, hjertearytmier, hjerteblokk (spesielt ved blodtrykksstigning), væske-elektrolyttbalanse, kramper. Diazepam er gunstig både mot uro, skjelvinger og kardiale komplikasjoner. Se Giftinformasjonens anbefalinger R01A A07. Kommer sikkert til å ha det bra med seg selv når en står på intensiv avdelingen og minsten er på respirator og din forklaring på hva som skjedde er at noen i en blogg på kvinneguiden sa det var helt greid å gi den nesesprayen......
Nemii Skrevet 15. august 2009 #13 Skrevet 15. august 2009 Vi bruker nesespray med saltvann, utrolig mye mer effektivt på vår sønn enn saltvannsdråpene :-)
Mamma1 Skrevet 15. august 2009 #14 Skrevet 15. august 2009 Bruker kun morsmelk, vanvittig effektivt. Hadde ikke villet brukt nesespray- bare saltvann i tilfelle.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå