Gjest Gjest_L_* Skrevet 15. februar 2008 #1 Skrevet 15. februar 2008 Kjæresten min og jeg hadde en "date" i kveld, jeg har handlet inn til middag, ryddet og vasket, "kastet ut" de to jeg bor sammen med og gledet meg veldig til en kveld satt av til bare oss til. Nå sendte han sms "Hei, jeg må dessverre avlyse i kveld." Fordi han heller vil treffe en kamerat!! Jeg synes dette er kjempedårlig gjort, og ble kjempesåret. Det er greit å avlyse fordi man må jobber, eller det skjer noe annet uforutsett, men fordi man har mer lyst å treffe en kamerat? Overragerer jeg?
Rosalie Skrevet 15. februar 2008 #2 Skrevet 15. februar 2008 Han har vel neppe skjønt hvor mye du satte ned i denne daten, tenker jeg.
Champagnepiken Skrevet 15. februar 2008 #3 Skrevet 15. februar 2008 Det spørs hvor tydelig avtalen dere imellom var på at dere hadde en date i kveld. Men hvis det var klart og tydelig avtalt, synes jeg faktisk du skal si fra til kjæresten din at selv om du ikke kan bestemme hvordan han bruker tida si, synes du det er dårlig gjort å avlyse på kort varsel når du har brukt energi på å planlegge. Ikke noe å bli ekstremt hysterisk for, det er tross alt ikke sikkert at han har oppfattet avtalen som like bindende som du har. Men verd å nevne at du blir såret over oppførselen hans, du vil jo ikke la deg tråkke på flere ganger?
Gjest StockDama Skrevet 15. februar 2008 #4 Skrevet 15. februar 2008 Jeg ville blitt ekstremt skuffa...og fortalt han akkurat hva jeg syntes om det.
Trampe Skrevet 15. februar 2008 #5 Skrevet 15. februar 2008 Om dere hadde en tydelig avtale ville jeg sagt fra. Du har brukt tid og penger, handlet og planlagt, og så velger han deg bort? Sånt gjør man jo ikke, uansett om det er snakk om kjærestebesøk eller venninnebesøk. Han har sikkert ikke tenkt over det...
Bokormen Skrevet 15. februar 2008 #6 Skrevet 15. februar 2008 Enig med de over, jeg ville blitt skuffet og gitt beskjed om at jeg hadde handlet inn og gjort div. forberedelser mtp daten vår.Tror nok ikke han mente noe vondt med det, han vet sikkert ikke hvor mye du har forberedt til kvelden
Gjest Frk Åberg Skrevet 15. februar 2008 #7 Skrevet 15. februar 2008 (endret) Hvis det var en helt tydelig avtale, går det an å si at du er vant med at man holder den avtalen man har gjort først, og at det ikke er greit å plutselig ombestemme seg. Endret 15. februar 2008 av Frk Åberg
Oliven Skrevet 15. februar 2008 #8 Skrevet 15. februar 2008 Jeg ville sagt jeg ble skuffet, at jeg hadde gledet meg veldig til en alenekveld med han og forberedt det. Så ville jeg lagd middagen, bedt hjem de du bor sammen med og hatt en hyggelig kveld med de istedet. Men om det var en spesiell grunn til at han skal treffe kameraten, at kameraten trenger han pga en situasjon eller noe ville jeg godtatt det uten sur mine. Så jeg syns ikke du overreagerer, men si hva du føler om det til han, bli ferdig med det. Som sagt over er det ikke sikkert han har lagt like mye i denne "daten" som deg.
Gjest Gjest_L_* Skrevet 15. februar 2008 #9 Skrevet 15. februar 2008 Han legger aldri like mye i våre avtaler som meg. Men det som skuffer meg mest er vel at man avlyser ikke én avtale bare fordi man plutselig finner ut at man har lyst å være med noen andre, det er sånn unger gjør. Jeg ville aldri avlyst en avtale med ei venninne fordi jeg hadde mer lyst å være med kjæresten min feks. Og det er ikke noe "ekstraordinært" med kompisen hans i dag, de treffer hverandre ofte, kjæresten min er bare tankeløs, tror jeg. Det skjer ofte at han avlyser våre avtaler sånn rett før, og det må han slutte med om jeg skal gidde å være sammen med ham mer. Synes dette er utrolig dårlig gjort.
aline Skrevet 15. februar 2008 #10 Skrevet 15. februar 2008 Jeg ville blitt ekstremt skuffa...og fortalt han akkurat hva jeg syntes om det. Det ville jeg også, en avtale er en avtale, og at han har lyst å være sammen med kompissen, kunne han gjerne kommet på litt før samme dagen. Det skjer ofte at han avlyser våre avtaler sånn rett før, og det må han slutte med om jeg skal gidde å være sammen med ham mer. Synes dette er utrolig dårlig gjort. Det skjønner jeg godt, og det bør du kanskje forklare ham? Så han vet akkurat hvordan du føler det når han gjør det han gjør, og hva det kan få som konsekvens. Jeg hadde også tvilt på ett forhold der partneren stadig avlyste i siste øyeblikk fordi han heller hadde lyst til å være sammen med gutta.... det å kunne stole på partneren er ett alfa omega for min del, og hadde jeg ikke kunnet det, og i tillegg følt at han stadig prioriterte alle andre, så hadde jeg sagt ifra hvordan det fikk meg til å føle og hva konsekvensen måtte bli for min del, dersom det fortsatte. Håper du får kost deg litt i kveld uansett.
Gjest Ansjoni Skrevet 15. februar 2008 #11 Skrevet 15. februar 2008 Da skal jeg love at jeg hadde blitt sur og muggen! Hadde ikke tolerert det fra noen faktisk, da de bryter en inngått avtale fordi de hadde mer lyst til å være sammen med noen andre. Hvis han gjør dette ofte må dere sette dere ned og ta en prat tror jeg, for sånn kan det jo ikke forsette.
Supramundane Skrevet 15. februar 2008 #12 Skrevet 15. februar 2008 Da skal jeg love at jeg hadde blitt sur og muggen! Hadde ikke tolerert det fra noen faktisk, da de bryter en inngått avtale fordi de hadde mer lyst til å være sammen med noen andre. Hvis han gjør dette ofte må dere sette dere ned og ta en prat tror jeg, for sånn kan det jo ikke forsette. Signerer denne. Jeg har ingen problemer med å akseptere at noen blir syke, at barna deres blir syke, i det hele tatt at noe uforutsett skal skje. Men at noen avlyser noe jeg har lagt mye tid og sjel i - rett og slett fordi de heller vil være sammen med noen andre? Nei, da kan de gi en lang f*** i å omgås meg senere også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå