Gjest Gjest Skrevet 8. februar 2008 #1 Skrevet 8. februar 2008 http://www.dagbladet.no/dinside/2008/02/08/526344.html Atter en gang er Mads Larsen ute med et innlegg om kjønnsmarkedet. Denne gangen synes jeg faktisk han har et inteesant poeng. Fordi tilbudet fra menn som ønsker sex er så stort så kan kvinner "sile" ut menn som er svært fysisk attraktive og som har attraktiv selvtillitt, yrkesmessig status og de sosiale evnene som skal til for å skape "kjemien" som må stemme. Men, når jenter skal finne seg en kjæreste så vil ofte ikke gutter som er like attraktive som de tidligere sexpartnerene bli kjærester med dem. Disse gutta går jo gjerne "under sitt nivå" med hensyn til attraktivitet for å få seg sex, men de gjør det ikke i forhold til å få seg kjæreste. Det blir et stort misforhold mellom hva mange kvinner tror de kan få ut fra attraktivitetsnivået på de guttene som har prøvd seg på henne, kanskje sjarmert henne og kanskje ligget med henne og de mennene som faktisk er villige til å bli kjærester. Jeg tror dett må være en stor del av forklaringen på at mange kvinner som får flere hundre meldinger til nettprofilene sine i uken og har en ny date hver uke alikevel kan gå i årevis uten å finne noen de synes er bra nok til å bli kjærestene deres. De har rett og slett fått urealistiske forventinger. Jeg synes dette også ofte skinner litt igjennom i en del av innleggene her på forumet hvor sexen med den trygge, snille, greie kjæresten ikke er som sexeen med den spennende badboyen.
Gjest Mannegjest Skrevet 8. februar 2008 #2 Skrevet 8. februar 2008 http://www.dagbladet.no/dinside/2008/02/08/526344.html Atter en gang er Mads Larsen ute med et innlegg om kjønnsmarkedet. Denne gangen synes jeg faktisk han har et inteesant poeng. Fordi tilbudet fra menn som ønsker sex er så stort så kan kvinner "sile" ut menn som er svært fysisk attraktive og som har attraktiv selvtillitt, yrkesmessig status og de sosiale evnene som skal til for å skape "kjemien" som må stemme. Men, når jenter skal finne seg en kjæreste så vil ofte ikke gutter som er like attraktive som de tidligere sexpartnerene bli kjærester med dem. Disse gutta går jo gjerne "under sitt nivå" med hensyn til attraktivitet for å få seg sex, men de gjør det ikke i forhold til å få seg kjæreste. Det blir et stort misforhold mellom hva mange kvinner tror de kan få ut fra attraktivitetsnivået på de guttene som har prøvd seg på henne, kanskje sjarmert henne og kanskje ligget med henne og de mennene som faktisk er villige til å bli kjærester. Jeg tror dett må være en stor del av forklaringen på at mange kvinner som får flere hundre meldinger til nettprofilene sine i uken og har en ny date hver uke alikevel kan gå i årevis uten å finne noen de synes er bra nok til å bli kjærestene deres. De har rett og slett fått urealistiske forventinger. Jeg synes dette også ofte skinner litt igjennom i en del av innleggene her på forumet hvor sexen med den trygge, snille, greie kjæresten ikke er som sexeen med den spennende badboyen. Jo, interessant, men dette er vel egentlig gammelt nytt. Dette har nok alle gutter/menn med litt sunn fornuft og omløp i toppetasjen alltid visst. Merkelig nok synes det å være vanskelig å fatte for en del damer - ja, kanskje for de aller fleste jenter/kvinner.
Hu i Svingen Skrevet 8. februar 2008 #3 Skrevet 8. februar 2008 Boring! Jeg nekter å tro at jenter flest er så tette/innbildske at de tror de er i toppen av ligaen bare fordi de får sextilbud.
Gjest Pet Skrevet 8. februar 2008 #4 Skrevet 8. februar 2008 Boring! Jeg nekter å tro at jenter flest er så tette/innbildske at de tror de er i toppen av ligaen bare fordi de får sextilbud. Det er ikke det han skriver! Han skriver at de damene som har kunnet velge mellom de hotteste gutta mht sex ikke kan det mht kjærester. Alle damer får sextilbud.
Hu i Svingen Skrevet 8. februar 2008 #5 Skrevet 8. februar 2008 Det er ikke det han skriver! Han skriver at de damene som har kunnet velge mellom de hotteste gutta mht sex ikke kan det mht kjærester. Alle damer får sextilbud. Ja, jeg har lest både opprinnelig artikkel og Mds Larsens svar til den. Og jeg mener det er tullete, som nevnt i mitt svar over.
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2008 #6 Skrevet 9. februar 2008 Hvis du er en 7er så vil ofte en 9er eller 10er dukke opp på byen og det kan være usikkert akkurat hva som vil utvikle seg. Det trenger ikke være klart at det bare er et ons, det kan også tenkes at det blit litt dating eller at dette blir en elsker for en stund. Har man 3 år som singel med denne virkeligheten kan det bli litt vanskelig å plassere seg riktig på kartet. Men, og dette er det sentrale poenget. Dette er ikke først og fresmt et spørsmål om utseende. En gutt som ser ut som en 7er kan ha en personlighet som gjør at han lett sjarmerer maaaaange 7ere 8ere og kanskje 9ere. Det er lett å tro for en 7er jente at hun vil finne en mann somer like selvsikker sjarmerende og flink som han, men det er lite sannsynlig. Også blant de guta på eget utseendenivå som ikke klarer å dra damer i ligaene over seg så vil de mest personlig attraktive 7er guttene gå for 7er jentene med mest atraktiv personlighet når de vil finne kjæreste, men bryr seg ikke fult så mye for sex eller elskerinner. Totalt sett er det derfor lett å bli forvirret som kvinne om hva man kan få. Unnskyld den kyniske skrivemåten, men det må til for å uttrykke ting presist og klart.
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2008 #7 Skrevet 9. februar 2008 Ja, jeg har lest både opprinnelig artikkel og Mds Larsens svar til den. Og jeg mener det er tullete, som nevnt i mitt svar over. Jeg kan garantere deg at jeg har møtt en god del damer som nok har misforstått et og annet om dette.
Hu i Svingen Skrevet 9. februar 2008 #8 Skrevet 9. februar 2008 Jeg kan garantere deg at jeg har møtt en god del damer som nok har misforstått et og annet om dette. Sikkert. Synd for dem.
Gjest Osle Skrevet 9. februar 2008 #9 Skrevet 9. februar 2008 Nettopp. De attraktive kvinnene får velge øverst fordi de mindre attraktive gutta som ikke ruler gata må ta det ikke sant. Sånn var det før også, men motsatt når seilerne kom over dammen igjen etter tokt, ikke sant, i gamledager. Gullgutta med hjem med hjelm med horn på og hadde jo store verdier lenge før dette ikke sant, og alle digga dem. Jeg snakker ca. 900 ikke sant. Noe av det gamle går igjen og igjen.....
Gjest Gorgonzola Skrevet 10. februar 2008 #10 Skrevet 10. februar 2008 Mads Larsen gjør strengt tatt ikke annet enn å utbrodere, forklare og i detalj dissikere det de fleste av oss alle vet og har visst i uminnelige tide; forskjellen mellom kjønn når det kommer til tilbud og etterspørsel hva sex angår. Hvorfor har vi prostitusjon? Hvorfor har vi porno? Og - jeg er langt på vei enig med mannen!
Gjest nobilian Skrevet 10. februar 2008 #11 Skrevet 10. februar 2008 Nettopp. De attraktive kvinnene får velge øverst fordi de mindre attraktive gutta som ikke ruler gata må ta det ikke sant. Sånn var det før også, men motsatt når seilerne kom over dammen igjen etter tokt, ikke sant, i gamledager. Gullgutta med hjem med hjelm med horn på og hadde jo store verdier lenge før dette ikke sant, og alle digga dem. Jeg snakker ca. 900 ikke sant. Noe av det gamle går igjen og igjen..... *** Ikke sant..
Gjest Gjest_maya_* Skrevet 11. februar 2008 #12 Skrevet 11. februar 2008 Har også lest debatten og tror både Mads Larsen og den kvinnelige journalisten i Eva (husker ikke navnet) treffer noe riktig i sin "analyse" av nettkontakt. Angående atraktivitet er jo "like søker like" en eldgammel innsikt, og vi alle vet vel ubevisst at slik funker det, uansett mantraet om at skjønnheten kommer innenfra. Men rangeringen deres gutter undrer meg litt: hva skiller en 7-er fra en 9-er? hilsen meg, jente, som nok er en 7-er, men er gift med en 9-er!
Gjest Gjest Skrevet 11. februar 2008 #13 Skrevet 11. februar 2008 Har også lest debatten og tror både Mads Larsen og den kvinnelige journalisten i Eva (husker ikke navnet) treffer noe riktig i sin "analyse" av nettkontakt. Angående atraktivitet er jo "like søker like" en eldgammel innsikt, og vi alle vet vel ubevisst at slik funker det, uansett mantraet om at skjønnheten kommer innenfra. Men rangeringen deres gutter undrer meg litt: hva skiller en 7-er fra en 9-er? hilsen meg, jente, som nok er en 7-er, men er gift med en 9-er! Svaret er selvfølgelig 2. 9-7=2
Gjest Jolly be good Skrevet 13. februar 2008 #14 Skrevet 13. februar 2008 Uff så interessant. Når jeg velger partner skyldes det hvor mye jeg tenner på henne som type. At de har noe i hodet er uinteressant. I valget mellom ei med store bryster og søt ellers osv. tar jeg henne fremfor en middelmådig universitetsutdannet dame med ordinære tilsvarende kvaliteter. Det er kjemien som avgjør hva som skjer ikke ideelle forventninger egentlig. Alle damer kan knulle, men jeg koser meg best med damer som er koselige, søte, har kvaliteter her og der. Det intellektuelle nivået blir underordnet faktisk, med mindre man snakker om helt nedsnedde eksemplarer da.
Hu i Svingen Skrevet 13. februar 2008 #15 Skrevet 13. februar 2008 Det intellektuelle nivået blir underordnet faktisk, med mindre man snakker om helt nedsnedde eksemplarer da. Nedsnedd faktisk! Av en eller annen grunn var det veldig morsomt.
Kalorina Skrevet 14. februar 2008 #16 Skrevet 14. februar 2008 Hvordan kan man vite om man er femmer eller sekser eller sjuer eller...?
LilleCanCan Skrevet 14. februar 2008 #17 Skrevet 14. februar 2008 (endret) Jeg er enig med Mads Larsen og artikkelen. Det er sikkert mange jenter som er slik han beskriver og. Det har jeg sett mye til. Da får dem skylde seg selv som ikke spiller litt mer på intelligensens strenger. Det er ikke så vanskelig å forstå det Mads Larsen skriver, og det er heller ingen nyhet. Ellers virker artikkelen myntet på små fjortisser, og ikke "erfarne" mennesker som har erfart litt mer enn som så. Platt skrevet. Endret 14. februar 2008 av LilleCanCan
Inwe Skrevet 14. februar 2008 #18 Skrevet 14. februar 2008 Hvordan kan man vite om man er femmer eller sekser eller sjuer eller...? Det kommer vel helt ann på øyet som ser, gjør det ikke? Jeg for min del går på utseende når det gjelder ons, men kunne aldri forelska meg i min "faste"-ons. Han er virkelig ikke min type når det gjelder personlighet, men tenner på han, DET gjør jeg! En kjæreste derimot må passe mer ang personlighet, og er somregel ikke en jeg finner på byn. Der har ikke utseende like mye å si!
Gjest Gjest_Max_* Skrevet 14. februar 2008 #19 Skrevet 14. februar 2008 Nå vet ikke jeg hva som er snittalderen på dette forumet, men husk at etter fylte 40 år vil alle rykke nedover skalaen for attraktivitet; en 8'er blir en 4'er, en 9'er blir en 5'er. Når jeg ser på profiler på nettdating-sider, blir jeg litt deprimert over alle i 40-50 års alderen som ikke har barn og som enda ikke har funnet en partner de kan være sammen med. De har sikkert vært attraktive en gang, men det går meget fort utforbakke. Hvor mange "attraktive" 50-åringer kjenner du ?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå