@shygirl@ Skrevet 28. april 2003 #1 Skrevet 28. april 2003 Bare lurte litt jeg... Ingenting er jo så godt som å bruke litt tid og penger på slike ting... Jeg prøver å komme meg til frisøren annenhver måned. Klipper, stusser, striper el. farger... Deilig å bare slappe av å bli "dullet" med... Lett å "gro" fast i det samme gamle.... Hva med fotpleier, hudpleier o.l. Bruker dere tid der...?
Gjest Minnie Emmerdale Skrevet 28. april 2003 #2 Skrevet 28. april 2003 Jeg klipper håret hver 6. uke, farger det og tar kur samt hodebunnsmassasje. Minnie
Gjest Étoile Skrevet 28. april 2003 #3 Skrevet 28. april 2003 Jeg klipper og farger håret ca annenhver måned. Deilig å gå til frisøren! :D
Gjest Gjesta Skrevet 28. april 2003 #4 Skrevet 28. april 2003 Jeg har vært hos frisøren idag, jeg, og har klippa og stipa på nytt. Sist gang jeg var der var i begynnelsen av februar...Jeg er ikke veldig flink til å gå til frisør jevnlig. Tidligere hadde jeg langt hår og da glemte man det liksom bort. Nå når jeg har kortere, så merkes det jo raskere at frisyren forsvinner, og jeg er raskere med å komme meg til frisør. Jeg går aldri til fotpleier eller hudpleier...Skulle nok gjort det, men jeg prioriterer andre ting å bruke den fattige studentlønna mi på...
Retz Skrevet 28. april 2003 #6 Skrevet 28. april 2003 Ca en gang hvert tredje år. Jeg liker ikke å gå til frisør, de snadrer om uinteressante ting og oppfører seg truende. Foretrekker gynekologen, han er morsom, kunnskapsrik og inspirerende.
Midnattsol Skrevet 28. april 2003 #7 Skrevet 28. april 2003 Når jeg har penger til det og når det virkelig er behov for det. Har langt hår, så jeg "glemmer" det liksom bort jeg også, men når etterveksten er stor og tuppene så slitte at de stikker, da er det på tide. Har vært ca hver 3. mnd faktisk og da stusser jeg og striper det.
Lykkeliten Skrevet 28. april 2003 #8 Skrevet 28. april 2003 Foretrekker gynekologen, han er morsom, kunnskapsrik og inspirerende. Ja, og der slipper man å bekymre seg for om han skal legge merke til flass eller at du ikke har vasket håret den dagen :blunke:
Gjest Lottemor Skrevet 28. april 2003 #9 Skrevet 28. april 2003 var sist til frsören i desember i fjor....... neste gang blir vel nå til mai tenker jeg..... Går skjeldent til frisören har langt hår så jeg går og tar tuppene og setter en kur slapper av og drikker kaffe leser ukeblader jeg aldrig eller ville ha lest Blir vel allt fra 3-6 månder mellom hver gang
Sandman Skrevet 28. april 2003 #10 Skrevet 28. april 2003 Det er vel heller sjelden jeg går til frisøren. Ser ikke det store behovet.
Lykkeliten Skrevet 28. april 2003 #11 Skrevet 28. april 2003 Det er vel heller sjelden jeg går til frisøren. Ser ikke det store behovet. Nei, det kan jeg se
Retz Skrevet 28. april 2003 #12 Skrevet 28. april 2003 Nemlig, Lykkeliten! Også roter han ikke rundt nedi pelsen og sier frekke ting som; Å giiiiid, her var det tørt! Si meg, har du ikke brukt den shampo'n jeg anbefalte deg sist?! :smatte tunge: Gynekologen leser dikt og hoster opp Ibsensitater med skikkelig innlevelse. "Evig eies kun det tapte", deklamerte gynekologen da han tok livmorhalsen min. Det var søtt.
Gjest Mel Skrevet 28. april 2003 #13 Skrevet 28. april 2003 Går til frisøren for å klippe tuppene når det trengs. I motsetning til de fleste andre her inne, er ikke frisøren månedens høydepunkt. Pleie av hår & hodebunn fikser jeg selv.
Lykkeliten Skrevet 28. april 2003 #14 Skrevet 28. april 2003 Nemlig, Lykkeliten! Også roter han ikke rundt nedi pelsen og sier frekke ting som; Å giiiiid, her var det tørt! Si meg, har du ikke brukt den shampo'n jeg anbefalte deg sist?! :smatte tunge: Gynekologen leser dikt og hoster opp Ibsensitater med skikkelig innlevelse. "Evig eies kun det tapte", deklamerte gynekologen da han tok livmorhalsen min. Det var søtt. Rørende! Min frisør pleier å fortelle meg at jeg har litt sprø og tørre tupper, "så vi må nok stusse litt her, ja. Bruker du balsam og en god hårkur? Det synes jeg du skal gjøre, i allfall på den nederste delen av håret"... Det har jeg ennå til gode å høre gynekologen min si. Dessuten liker jeg ikke at fremmede mennesker roter rundt i håret mitt uten hansker.
Gjest Virvel Skrevet 28. april 2003 #15 Skrevet 28. april 2003 Jeg vedder på at jeg er den eneste her som aldri noensinne har vært hos en frisør. Helt sant!
Gjest Qlio Skrevet 28. april 2003 #16 Skrevet 28. april 2003 Frisør: hver 6. - 8.uke. Hudpleier: 2 ganger per uke nå (til fruktsyrepensling). Når jeg ikke driver med pensling tar jeg dyprens hver 6. uke. Fotpleier: Jeg har jeg fikset det selv til nå, men pga. voksende mage skal jeg også her få hjelp fremover. Vil ikke ha inngrodde negler, tørre træler på beina o.l. Jeg kommer sikkert ikke til å tenke på om neglene er velpleide og nylakkerte under fødselen, men før og etter!
Gjest Duchess Skrevet 28. april 2003 #17 Skrevet 28. april 2003 Forrige gang jeg var til frisøren var det nøyaktig 1 år siden sist. Nå har jeg ikke vært der siden desember, derfor tok jeg meg en tur i dag. Da klipper jeg tuppene (evt. helt ny sveis), tynner og klipper panneluggen. Men må nok begynne å dra dit litt oftere ja, for jeg bør snart innse at å klippe min egen viltre pannelugg alltid, uten unntak ender med dårlig resultat.
Gjest Lea Skrevet 28. april 2003 #18 Skrevet 28. april 2003 Går sjelden til frisøren jeg. Tror ikke at jeg har vært betalende kunde hos en frisør mer enn 5-6 ganger i løpet av livet. Mamma er frisør og klipper meg ca annenhver måned. Har også fått grundig opplæring i diverse ting, så jeg klipper litt selv også. Men når feriepengene kommer, så skal jeg til frisøren (ikke til mamma). Da skal jeg finne på noe morsomt, som mamma ikke hadde gått med på å gjøre. :blunke:
Piglet Skrevet 28. april 2003 #19 Skrevet 28. april 2003 Klipper meg hver 6-8 uke, og unner meg en hårkur ca annen hver gang. Og kjøper shampoo og balsam hos frisøren. Og det er stort sett det av egenpleie mitt budsjet holder til... Piglet
ragnalina Skrevet 28. april 2003 #20 Skrevet 28. april 2003 Går til frisören hver 5-6. uke, og da er det klipp, farging og striper.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå