Gjest Gjest Skrevet 31. januar 2008 #1 Skrevet 31. januar 2008 Jeg har ikke peiling på dette, men for en stund siden fant jeg halvfrosne reinsdyrsteker i fryseren på nærbutikken min, og syntes det var litt rart. Det var tydelig at det egentlig var ferskvare som kanskje sto i fare for å gå ut på dato, og de var frosne "i bunn", men bløte på oversiden. Jeg regner med at frysedisken kanskje ikke holder de laveste temperaturene åpne og grunne som de er, men er det noen som vet om det er vanlig/ok/lovlig å fryse varer på den måten?
LukaFrost Skrevet 1. februar 2008 #2 Skrevet 1. februar 2008 Ingen butikker fryser ned ferskvarer. Varer skal uansett ikke selges om de er gått ut på dato. Jeg tror helst saken er at butikken din har problemer med frysedisken eller at de lå litt for langt oppe sånn at de var tint øverst.
Pasha Skrevet 2. februar 2008 #3 Skrevet 2. februar 2008 på maxi setter de på lapp om varen har vært fryst har jeg sett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå