Gjest hjelpes Skrevet 31. januar 2008 #1 Skrevet 31. januar 2008 Venninnen vår har bursdag nå.. Og isted var jeg hos hun andre... Spør om hun har tenkt på gave og slikt.. Nei, det har hun ikke, for det har hun rett og slett ikke penger til.. nei nei tenker jeg.. litt kjipe greier.. Så idet jeg skal gå og hun følger meg u t, så sier hun:ÅÅÅ, shoppa igår da. 3 støvlett par på samvittigheten!!! !!!!!!!! Og da sier jeg: råd til å shoppe har du, men ikke råd til gave til bestevenninna vår??? Og da bare snakket hun det bort, og jeg sa at det var dårlig gjort.. noe hun mente at det ikke var.. Dette er igrunn ei fryktelig selvopptatt jente sessverre..... Hun er veldig meg-meg-meg... Og snakker om alle guttene som sy ns hun er så pen og søt osv..! (selvom jeg vet mye av det er oppspinn og fanteri) hvordan hadde dere reagert på dette?
Nabodama Skrevet 31. januar 2008 #2 Skrevet 31. januar 2008 Venninnen vår har bursdag nå.. Og isted var jeg hos hun andre... Spør om hun har tenkt på gave og slikt.. Nei, det har hun ikke, for det har hun rett og slett ikke penger til.. nei nei tenker jeg.. litt kjipe greier.. Så idet jeg skal gå og hun følger meg u t, så sier hun:ÅÅÅ, shoppa igår da. 3 støvlett par på samvittigheten!!! !!!!!!!! Og da sier jeg: råd til å shoppe har du, men ikke råd til gave til bestevenninna vår??? Og da bare snakket hun det bort, og jeg sa at det var dårlig gjort.. noe hun mente at det ikke var.. Dette er igrunn ei fryktelig selvopptatt jente sessverre..... Hun er veldig meg-meg-meg... Og snakker om alle guttene som sy ns hun er så pen og søt osv..! (selvom jeg vet mye av det er oppspinn og fanteri) hvordan hadde dere reagert på dette? Sånn som deg, tror jeg. Tøft av deg å konfrontere henne med det. Kanskje hun får i gang tankene.
Gjest antigartner Skrevet 31. januar 2008 #3 Skrevet 31. januar 2008 Jeg ville nok blitt irritert på henne, men jeg stiller spørsmål ved hvor gode venner dere egentlig er. Deretter ville jeg kjøpt gave til den tredje venninnen alene. Når hun som sier hun har dårlig råd ikke klarer å ta ansvar for andre enn seg selv, og hvis hun i tillegg har vist det mange ganger, så får hun ordne med gave på egenhånd også.
smaksløk Skrevet 31. januar 2008 #4 Skrevet 31. januar 2008 Det er jo opp til henne å prioritere det da, spørs jo når det kommer til hennes bursdag hvor mange som vil dukke opp med gaver til henne, eller dukke opp i det hele tatt hvis det er slik hun behandler sine beste venner. Trenger ikke nødvendigvis bruke penger på en gave heller, kan gi en god hjemmelaget middag eller lignende, så akkurat det med å ikke ha råd som unnskyldning er jo ikke den beste...
Gjest Mayamor Skrevet 31. januar 2008 #5 Skrevet 31. januar 2008 Jeg synes det er egoistisk. Men kunne hun ikke lånt noen kroner for å ordne en liten gave til venninnen da? Evt gidd et "gavekort" på kino el med seg selv som medgjest (og da kommer kanskje neste lønning før de gjennomfører gaven...)? Mye går fint med god vilje.
Gjest ts Skrevet 31. januar 2008 #6 Skrevet 31. januar 2008 Jeg har ganske dårlig råd selv.. Men jeg skal ta min venninne med på en kaffe, også skal vi på kino.. Og jeg vet at hun vil setet pris på det. Litt venne tid elsker hun. Og om våres 3.venninne ikke kan, så skal ihvertfall j eg gi henne en gave... un er utrolig selvsentrert og er flere ganger jeg ikke orker å være med henne, for det blir "meg meg og alle guttene s om digger meg" prat.. Jeg er ikke misunn elig/sjalu.. Jeg lever lykkelig i samboerforhold, og er gravid.. kanksje det som har fått meg til å innse mer å mer hvordan hun er? Hun har skiftet vennegjeng mange mange ganger....Men vi har kjent hverandre i så mange år... usj, nesten så jeg har lyst til å si det under middagen når vi skal gi gavene.. Når hun sier at hun ikke hadde råd ti lgave e.l. og bare si at de støvlettene kom gratis??
onyx Skrevet 31. januar 2008 #7 Skrevet 31. januar 2008 Hun må da få bestemme selv hvordan hun skal bruke sine penger? For alt du vet kan det være at hun hadde lagt av noen shoppepenger til noe spesielt til seg selv. I tillegg synes jeg det ofte blir et voldsomt gavepress til tider. Man MÅ liksom gi noe til gud og hvermann til enhver anledning. Ikke nødvendigvis fordi man har lyst, men fordi det er forventet av omgivelsene.
Gjest ts Skrevet 31. januar 2008 #8 Skrevet 31. januar 2008 Hun må da få bestemme selv hvordan hun skal bruke sine penger? For alt du vet kan det være at hun hadde lagt av noen shoppepenger til noe spesielt til seg selv. I tillegg synes jeg det ofte blir et voldsomt gavepress til tider. Man MÅ liksom gi noe til gud og hvermann til enhver anledning. Ikke nødvendigvis fordi man har lyst, men fordi det er forventet av omgivelsene. å gi gave har vi så å si gjort hvert eneste år.. Et år har vi kanskje slått sammen pengene til en tur, og for et par år siden fikk jeg en weekend i bergen av dem i gave. Vi setter umettelig pris på hverandre, og vi gir ikke fordi det er ve ntet av oss. Men fordi vi ønsker å gi.. Trodde jeg... Så klart bestemmer hun selv hvordan hun skal bruke penger.. men sitte å fortelel meg hvor dårlig råd hun har at hu ikke k an gi hennes bestevenninne en oppmerksomhet, for så å vise meg de tre støvlettene hun har kjøpt.. nei, det blir dor dumt... Men kansje du er slik selv?
Gjest Peachbud Skrevet 31. januar 2008 #9 Skrevet 31. januar 2008 Verre ting har vel skjedd. Jeg tror ikke jeg hadde brydd meg så mye om hva venninnen min hadde gjort. Ville kjøpt gave selv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå