Petroline Skrevet 30. januar 2008 #1 Skrevet 30. januar 2008 I dag fant jeg noe merkelig på grønnsakssjappa mi. Søtsitron. Kjøpte en for å smake, selvfølgelig. Den smakte litt som sitron/sitrongress, og søt og god. Av utseende så den ut som en litt sliten mørkegul sitron. Helt absurd å spise søt sitron! Sitronen er jo best sur, og kan jo brukes til alt, men man må jo prøve... Noen andre som har smakt?
X-up Skrevet 31. januar 2008 #2 Skrevet 31. januar 2008 Har smakt det jeg også. Lærte av en bekjent at man skal dele den i 4 båter og på en måte bare spise fruktkjøttet og saften. Har hørt at den er kjempesunn også. Annbefalt å spise hvis man er forskjølet. Litt annerledes smak..Men synes det er kjempegodt!!!
Lilith Skrevet 31. januar 2008 #3 Skrevet 31. januar 2008 Aldri hørt om, men den skal jeg søren meg se etter neste gang jeg skal til fruktsjappa. Takk for tipset
Petroline Skrevet 31. januar 2008 Forfatter #4 Skrevet 31. januar 2008 Måtte kjøpe mer i dag... "Godt for forkjølelse" sa mannen i butikken. De lager visst medisin på dem i Irak. Fint for meg som er sørpe forkjølet..! Gode var de. Og spisemåten tror jeg jeg er enig med deg i Lilith. Veldig bitre sener og hinner. Men ellers veldig gode! Nam!
AnonymBruker Skrevet 9. september 2016 #5 Skrevet 9. september 2016 Den 30/1/2008 at 13.00, Petroline skrev: Måtte kjøpe mer i dag... "Godt for forkjølelse" sa mannen i butikken. De lager visst medisin på dem i Irak. Fint for meg som er sørpe forkjølet..! Gode var de. Og spisemåten tror jeg jeg er enig med deg i Lilith. Veldig bitre sener og hinner. Men ellers veldig gode! Nam! Ganske gammel tråd, men noen som vet hvor søtsitron, også kjent som cedratfrukt, kan kjøpes? Anonymkode: 7745d...6b3
AnonymBruker Skrevet 10. september 2016 #7 Skrevet 10. september 2016 9 timer siden, Supersol skrev: Nam! åh så du kjenner til den?! Hvor kjøper du den? Anonymkode: 7745d...6b3
Gjest Raiu Skrevet 10. september 2016 #8 Skrevet 10. september 2016 Hørtes godt ut! Elsker sitron så søtsitron må jo være helt toppers
Gjest Supersol Skrevet 10. september 2016 #9 Skrevet 10. september 2016 2 timer siden, AnonymBruker skrev: åh så du kjenner til den?! Hvor kjøper du den? Anonymkode: 7745d...6b3 Nei. Har aldri smakt den, men syntes det hørtes så godt ut.
Salka Skrevet 10. september 2016 #10 Skrevet 10. september 2016 Åh, søtsitron hørtes knallgodt ut! Må smakes!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå