Gå til innhold

Male mahogani


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en fin antikk sofa i mørk treverk med mye utskjøringer (mahogani tror jeg). Har veldig lyst å male treverket hvitt.

Pappa mener det er galskap å male det flotte treverket. Men som den er, passer den ikke helt inni mitt lyse Shabby Chic stil.

Hva hadde dere gjort i mitt tilfelle..? Jeg er veldig usikker.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du tuller nå? Jeg kan finne på å male det meste, men antikk mahogny maler man bare ikke!!! Den burde forresten passe godt inn i stilen slik som den er. Shabby chic betyr ikke at alt nødvendigvis må være hvitt.

Skrevet

Jeg er enig...ikke mal.

Har du trukket sofaen om? Dersom du skifter til et lyst trekk vil jo mahogny være fint til den stilen du ønsker...

Skrevet

Ikke mal, mahogny i seg selv er jo nydelig. :) Fin glød i treet.

Gjest Bodillen
Skrevet (endret)
Jeg er enig...ikke mal.

Har du trukket sofaen om? Dersom du skifter til et lyst trekk vil jo mahogny være fint til den stilen du ønsker...

Det samme tenkte jeg - sammen med et lyst, hvitt eller kremfarget stoff, vil jo mahogny være perfekt i et shabby chic-miljø.

Hvis du likevel skulle gi etter for galskapen, så kan du pusse lett og grunne med heftgrunn før du maler...

Endret av Bodillen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...