Gaupa Skrevet 26. januar 2008 #1 Skrevet 26. januar 2008 hei har akkurat tatt bunnen ut av ovnen...synker selvfølgelig litt sammen som det alltid gjør når jeg lager kaker ..men iallefall...er det noen som har en god oppskrift på glasuren som skal være til?
Ugla Skrevet 28. januar 2008 #2 Skrevet 28. januar 2008 Her er oppskriften på den jeg bruker: Fyll og glasur 3 ss smør 250 gr (5 dl) melis 1 ss kakao 1 ts vaniljesukker 3 ss kruttsterk kaffe Smøret røres bløtt, tilsettes langsomt den siktede melis og kakao. Kremen piskes til den er lett og luftig og tilsettes så kaffen. Lykke til..
Gaupa Skrevet 28. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 28. januar 2008 Her er oppskriften på den jeg bruker: Fyll og glasur 3 ss smør 250 gr (5 dl) melis 1 ss kakao 1 ts vaniljesukker 3 ss kruttsterk kaffe Smøret røres bløtt, tilsettes langsomt den siktede melis og kakao. Kremen piskes til den er lett og luftig og tilsettes så kaffen. Lykke til.. hihi, takk takk...fant en oppskrift i går som jeg brukte, men noterer denne også siden den var litt annerledes.. Kaka gikk forresten ned på høykant hos familien, så den ble god jah edit: flere som er oppe så sent en søndags kveld/natt
Ugla Skrevet 28. januar 2008 #4 Skrevet 28. januar 2008 Kaka gikk forresten ned på høykant hos familien, så den ble god jah Tviler ikke.. Smaken var nok OK, selv om du følte at utseende ikke var som det skulle..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå