Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2008 #1 Skrevet 24. januar 2008 Det skal starte opp mulighet for spinning her i den lille bygda mi, så jeg tenkte jeg skulle slenge meg med Men det er dårlig med sportsbutikker her.. Og jeg har ingen planer om bytur på lang tid (flere timers kjøring), så jeg lurte på om noen har tips om nettsider som selger egnet sykkelshorts? En venninne av meg sa det var verd investeringen selv for en nybegynner å ha en shorts med padding... (?)
Gjest ¤bella¤ Skrevet 24. januar 2008 #2 Skrevet 24. januar 2008 Ellers så kan du kjøpe silionsete (eller hva det er) koster rundt hundrelappen på Clahs Olson(husker aldri hvordan dette skrives).
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2008 #3 Skrevet 24. januar 2008 Ellers så kan du kjøpe silionsete (eller hva det er) koster rundt hundrelappen på Clahs Olson(husker aldri hvordan dette skrives). Kan det moteres på enhver spinningsykkel, da..? Og får man lov og tid til å gjøre dette i spinningsalen? Dette konseptet var nytt for meg.. Fortell gjerne mer
Gjest ¤bella¤ Skrevet 24. januar 2008 #4 Skrevet 24. januar 2008 (endret) Kan det moteres på enhver spinningsykkel, da..? Og får man lov og tid til å gjøre dette i spinningsalen? Dette konseptet var nytt for meg.. Fortell gjerne mer Jeg har ikke sett det selv, men har en svigermor som er spinninginstruktør, og hun fortalte med om det. Det er på en måte et trekk som man tar utenfor det harde spinningsetet Endret 24. januar 2008 av ¤bella¤
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2008 #5 Skrevet 24. januar 2008 Det er på en måte et trekk som man tar utenfor det harde spinningsetet Og det var noen hun mente var bedre enn en shorts med padding?
Gjest ¤bella¤ Skrevet 24. januar 2008 #6 Skrevet 24. januar 2008 Og det var noen hun mente var bedre enn en shorts med padding? Hun sa vel ikke at det var bedre, men hun så på det som et godt alternativ slik at man kan bruke en eventuell sykkelshorts til annen trening enn spinning også. De er ikke så gode å gå rund i, de med padding altså.
Rosalie Skrevet 24. januar 2008 #7 Skrevet 24. januar 2008 Og det var noen hun mente var bedre enn en shorts med padding? Fra en garvet syklist, så nei! En god paddet shorts gir mye bedre beskyttelse enn geletrekk. (og spinningsinstruktøren min kaller det bare for pysesetet. ) Disse har gode sykkelklær: http://www2.eurotex.no/Birksykkel2005/, ellres vil alle sportsbutikker være behjelpelige med å skaffe sykkelklær selv om de ikke normalt fører det.
Gjest Gjest Skrevet 25. januar 2008 #8 Skrevet 25. januar 2008 Takk for supert svar Wadjet.. Det var det jeg trodde, at det er shorts jeg vil ha. Jeg har heller ikke behov for å bruke nettopp denne sykkelshortsen til annen trening, da jeg har nok av "vanlige trneingsklær" fra før og nå bare ønsker meg en spesialshorts for nettopp spinning.. Hva tror dere om denne sykkelshortsen
Gjest Tigress Skrevet 28. januar 2008 #9 Skrevet 28. januar 2008 Jeg LER av silikonseter, det er shorts du må ha. BIRK-shortsen er sikkert helt fin, den, men vit at det å finne en god sykkelshorts er et livsprosjekt... Du vil dessuten neppe sitte godt på en spinningsykkel uansett, de er laget for alt annet enn menneskeanatomi. Men altså, betraktelig mindre ille MED sykkelshorts enn uten!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå