Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest minnimuuus
Skrevet

Vi prøver å bli gravid nå, men jeg har ikke fått noe regelmessig mens etter jeg slutta på p pillene for ett og et halvt år siden... har bare hatt den 3 ganger.... Nå har vi bestemt oss for å prøve, men jeg aaaner jo ikke når jeg har eggløsning siden jeg ikke har mensen..... Og har jeg eggløsning selv om jeg ikke har mensen? :S

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg kan veldig lite om graviditeter, men prøver å svare allikevel:

Ja, du kan vel teknisk sett bli gravid uten mens, hvis du er heldig å blir gravid ved første eggløsning og ikke får mensen pga. graviditet.. Men ellers, tror ikke du har eggløsning uten mensen.

Tror også du kan gå til legen for å få hjelp til å få igang systemet igjen, siden du bare har hatt mensen 3 ganger på 1,5 år.

Uansett, LYKKE TIL!!

Skrevet

Mensen etterfølger eggløsning. Men som hun over sa, blir du gravid på første eggløsning får du jo ikke mensen...

Skrevet

Gå til legen. 3 mens på 1,5 år er ikke normalt. Du kan ha PCOS eller annen hormonforstyrrelse som gjør at du ikke/sjelden har eggløsninger. Det er det lurt å finne ut av med en gang når du nå ønsker å bli gravid.

Skrevet

Ja, det er mulig, men ikke sannsynlig. Du bør gå til lege.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...