Gjest Gjest Skrevet 14. januar 2008 #1 Skrevet 14. januar 2008 http://www.vg.no/nyheter/utenriks/artikkel.php?artid=506433
Gjest Gjest Skrevet 14. januar 2008 #3 Skrevet 14. januar 2008 Så meningsløst og tragisk. Mine tanker går til de nærmeste.
Gjest AB Skrevet 15. januar 2008 #4 Skrevet 15. januar 2008 Klart det er trist. Men er det egentlig tragisk? De reiste inn til et land hvor slikt skjer daglig velvitende om dette. Har liten eller ingen sympati for folk som velger dette. Men mine tanker går selvsagt til de nærmeste, det er de som blir rammet uten å ha valgt det selv.
Tusenfryd Skrevet 15. januar 2008 #5 Skrevet 15. januar 2008 Klart det er trist. Men er det egentlig tragisk? De reiste inn til et land hvor slikt skjer daglig velvitende om dette. Har liten eller ingen sympati for folk som velger dette. Men mine tanker går selvsagt til de nærmeste, det er de som blir rammet uten å ha valgt det selv. Hvordan skal du og jeg og alle andre få vite hva som skjer i verden hvis vi ikke har slike som fx denne jornalisten reiste ut og sendte beretninger hjem. Han og alle andre som reiser slik, jobbe for oss og for at informasjonen skal nå frem til oss - og forhåpentligvis avstedkomme noe mer nyansert syn på verden hos oss alle. Selvsagt er dette tragisk. Risikofri er ikke en slik jobb, det har vist seg med all tydelighet i dag (i går) om noen tvilte - men tusen takk for at noen gjør dette.
Gjest AB Skrevet 15. januar 2008 #6 Skrevet 15. januar 2008 Hvordan skal du og jeg og alle andre få vite hva som skjer i verden hvis vi ikke har slike som fx denne jornalisten reiste ut og sendte beretninger hjem. Han og alle andre som reiser slik, jobbe for oss og for at informasjonen skal nå frem til oss - og forhåpentligvis avstedkomme noe mer nyansert syn på verden hos oss alle. Selvsagt er dette tragisk. Risikofri er ikke en slik jobb, det har vist seg med all tydelighet i dag (i går) om noen tvilte - men tusen takk for at noen gjør dette. Selvsagt er det flott og nøvendig at noen gjør det! Vurderer selv og dra ut. Det jeg mener at folk er klar over risikoen og da synes jeg det er feil å kalle det en tragedie i ettertid. For meg er en tragedie noe som skjer brått og uventet, ikke noe man har vurdert til å være en mulig konsekvens. Men jeg mener det er meget trist og mine tanker går til de pårørende.
Gjest Gjest Skrevet 15. januar 2008 #7 Skrevet 15. januar 2008 Dette er utrolig tragisk. Særlig med tanke på at dette skulle vært en trygg tur, og Carsten selv mente han ikke kom til å komme nært nok innpå befolkningen pga at det ville være mye sikkerhetstiltak. Men jeg syns ikke det var meningsløst. Han var der pga noe veldig viktig, og var selv klar over den risikoen han tok hver dag i denne jobben. Og jobben var noe av det viktigste han gjorde her i livet bortsett fra familien hans. Så meningsløst er det ikke, men ufattelig, ufattelig tragisk. Jeg har grått noen tårer for han og familien selv om jeg ikke kjenner denne mannen. Syns vi skal være utrolig taakknemlige for at mennesker som Carsten er villig til å ta denne risikoen de tar, for at vi skal kunne vite hva som skjer i krigsherjede land, og ikke være blind for alt det forferdelige som skjer under slike omstendigheter. Han har virkelig satt sine spor etter seg, og vil aldri bli glemt for den jobben han gjorde...
Gjest Korrekt Skrevet 15. januar 2008 #8 Skrevet 15. januar 2008 Tragisk er det. Men de vet hva dem går til og at de går denne risikoen i møtet. MEN det gjør det ikke noe mindre tragisk av den grunn for de etterlatte.
Gjest Pax Skrevet 15. januar 2008 #9 Skrevet 15. januar 2008 Har liten eller ingen sympati for folk som velger dette. Men mine tanker går selvsagt til de nærmeste, det er de som blir rammet uten å ha valgt det selv. Hørtes lite sympatisk ut av deg... Dette er mennesker som setter livet i faresonen fordi de vil dokumentere krig og urettferdighet, slik at vanlige mennesker får vite.
Gjest Bond Skrevet 15. januar 2008 #10 Skrevet 15. januar 2008 (endret) Jeg har sympati, men visse jobb har en litt større risiko. Ja, de er viktige jobber, og ja dette må gjøres - men mennesker går i dette med vitende at risiko er der. Om dette skulle være en ufarlig reise - å reise til krigssoner er aldri ufarlig, selv om det er 5meters mur rundt hotellet. Så for min del - ja, dette er trist, men dette skjer, hvis menneskene går til steder hvor det er krig, kan mennesker dø. Sånn er livet. Om jeg liker det? Nei. Men det er ikke så mye jeg kan gjøre med dette. Endret 16. januar 2008 av mrs_bond
Kosemose Skrevet 15. januar 2008 #11 Skrevet 15. januar 2008 Det er da heller ikke helt risikofritt å sette seg bak rattet på en bil... Men jeg forbeholder meg retten til å mene at det er tragisk for de som mister sine kjære i bilulykker likevel. Jeg syns det er tragisk med alle som blir drept, og jeg syns det er spesielt tragisk med mennesker som blir drept mens de er på jobb. Selv om de vet at det er risiko forbundet med jobben. Og jeg syns det er tragisk med alle unge mennesker som dør. Og ja: Jeg syns dette var et tragisk dødsfall. Selv om jeg ikke kjente vedkommende.
Gjest Gjest Skrevet 16. januar 2008 #12 Skrevet 16. januar 2008 Jovisst er det trist og synd, spesielt for hans nærmeste, med Journalisten som mistet livet sitt, men samtidig: hvor mange dør det ikke der nede daglig - og hvor mange andre fikk seg ikke en trøkk samtidig?? Det hørtes nesten ut som at himmelen hadde falt ned over forundrede mediefolk her hjemme i går, hva med et litt bedrere fokus? Oy, oy, oy. En Journalist har dødd... Ikke glem de andre der nede da!! Risiko-oppdrag er risiko-oppdrag, uansett yrke. Sikkert godt betalt og spennende, men da er det også slikt som vil skje igjen - desverre.
Gjest Gjest Skrevet 16. januar 2008 #13 Skrevet 16. januar 2008 Jovisst er det trist og synd, spesielt for hans nærmeste, med Journalisten som mistet livet sitt, men samtidig: hvor mange dør det ikke der nede daglig - og hvor mange andre fikk seg ikke en trøkk samtidig?? Det hørtes nesten ut som at himmelen hadde falt ned over forundrede mediefolk her hjemme i går, hva med et litt bedrere fokus? Oy, oy, oy. En Journalist har dødd... Ikke glem de andre der nede da!! Risiko-oppdrag er risiko-oppdrag, uansett yrke. Sikkert godt betalt og spennende, men da er det også slikt som vil skje igjen - desverre. Nå var han jo ikke først og fremst journalist men et menneske. Det er aldri tilforlatelig eller ok når mennesker dør. Kudos til Thomassen for å stille opp for journalistikken og risikere livet.
Harlekin Skrevet 16. januar 2008 #14 Skrevet 16. januar 2008 Jovisst er det trist og synd, spesielt for hans nærmeste, med Journalisten som mistet livet sitt, men samtidig: hvor mange dør det ikke der nede daglig - og hvor mange andre fikk seg ikke en trøkk samtidig?? Det hørtes nesten ut som at himmelen hadde falt ned over forundrede mediefolk her hjemme i går, hva med et litt bedrere fokus? Oy, oy, oy. En Journalist har dødd... Ikke glem de andre der nede da!! Risiko-oppdrag er risiko-oppdrag, uansett yrke. Sikkert godt betalt og spennende, men da er det også slikt som vil skje igjen - desverre. Det er jo noe som går igjen hver gang en nordmann, eller eventuelt en profilert person for den saks skyld, dør. Men det er fullt mulig å synes dette er forferdelig trist og samtidig ikke glemme andre som dør! Det er ikke sånn at jeg bare har plass til å tenke på et visst antall personer. Jeg har felt tårer mang en gang for personer jeg aldri har møtt og ikke har tenkt spesielt mye på. Jeg vet bare hva jeg selv hadde følt om en av mine nærmeste skulle miste livet. Enig med gjest over - ære være den som tør å risikere livet for en god sak.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå