Gjest ¤bella¤ Skrevet 9. januar 2008 #1 Skrevet 9. januar 2008 Er big ben f.eks sentralt, london eye? Jeg aner rett og slett ikke...
Gjest Gjest Skrevet 9. januar 2008 #2 Skrevet 9. januar 2008 ja. soho. notting hill. overalt på kartet innenfor sone 1,2,3 ihvertfall.
Kjetil E Skrevet 9. januar 2008 #3 Skrevet 9. januar 2008 Er big ben f.eks sentralt, london eye? Jeg aner rett og slett ikke... Sentralt i forhold til hva? Er du ute etter shopping på Oxford Street ville jeg ikke valgt Big-Ben - London Eye. (London Eye ligger forøvrig rett over Themsen for Big Ben og rett ved Waterloo Station) Er du derimot ute etter det "politiske" og historiske sentrum er dette mitt i smørøyet. Forøvrig så er Waterloo en veldig sentral T-bane stasjon hvor du kan ta bane til det meste av sentrale og usentrale London
Gjest ¤bella¤ Skrevet 9. januar 2008 #4 Skrevet 9. januar 2008 Noen som vet hvilke av disse adressene som er mest sentralt? 28 Gloucester Terrace Bayswater Finn Court/28 London, England W2 2DH Storbritannien Område: Bayswater - Paddington, London, England, United Kingdom --------------- 30-32 St Georges Drive London, England SW1V 4BN Storbritannien Område: Victoria - Westminster, London, England, United Kingdom -------------------------------------- 40-41 Leinster Gardens London, England W2 3AN Storbritannien Område: Bayswater - Paddington, London, England, United Kingdom
Gjest ¤bella¤ Skrevet 9. januar 2008 #5 Skrevet 9. januar 2008 Sentralt i forhold til hva? Er du ute etter shopping på Oxford Street ville jeg ikke valgt Big-Ben - London Eye. (London Eye ligger forøvrig rett over Themsen for Big Ben og rett ved Waterloo Station) Er du derimot ute etter det "politiske" og historiske sentrum er dette mitt i smørøyet. Forøvrig så er Waterloo en veldig sentral T-bane stasjon hvor du kan ta bane til det meste av sentrale og usentrale London Er ute etter både shopping og det historiske... Men som du sier er det jo bare å ta en bane
Nilma Skrevet 9. januar 2008 #6 Skrevet 9. januar 2008 1 eller 3, vil jeg si. Om ikke området i seg selv er kjempespennende, har Paddington veldig gode forbindelser for å reise med undergrunnen (og det må du som regel uansett når du er i London).
Gjest ¤bella¤ Skrevet 9. januar 2008 #7 Skrevet 9. januar 2008 (endret) 1 eller 3, vil jeg si. Om ikke området i seg selv er kjempespennende, har Paddington veldig gode forbindelser for å reise med undergrunnen (og det må du som regel uansett når du er i London). Takk Endret 9. januar 2008 av ¤bella¤
Nilma Skrevet 9. januar 2008 #8 Skrevet 9. januar 2008 Forresten kan jeg tilføye at Bloomsbury er et fint og sentralt område å bo i, det er kanskje det stedet i London jeg har bodd og hatt minst behov for å ta undergrunnen. I tillegg til at området i seg selv er trivelig og har attraksjoner som British Museum, går det fint an å gå til populære områder som f.eks. Covent Garden og Oxford Street. Kan være verdt å undersøke.
Gjest ¤bella¤ Skrevet 9. januar 2008 #9 Skrevet 9. januar 2008 Forresten kan jeg tilføye at Bloomsbury er et fint og sentralt område å bo i, det er kanskje det stedet i London jeg har bodd og hatt minst behov for å ta undergrunnen. I tillegg til at området i seg selv er trivelig og har attraksjoner som British Museum, går det fint an å gå til populære områder som f.eks. Covent Garden og Oxford Street. Kan være verdt å undersøke. Har du noen hotell å anbefalle der?
Nilma Skrevet 9. januar 2008 #10 Skrevet 9. januar 2008 Jeg siterer meg selv fra en tidligere tråd: Dette hotellet er veldig billig og veldig sentralt. Det er imidlertid noe slitent og rommene er ganske små, men det er rent og servicen er god, så hvis økonomi er et viktig punkt er det kanskje ikke noe dumt valg.
marsy Skrevet 11. januar 2008 #11 Skrevet 11. januar 2008 Alt rundt Bayswater, Notting Hill, Euston er bra.... det viktigste er nesten at det ligger i nærheten av en bane. Corus Hyde Park Hotel er en favoritt, med oversikt over Hyde Park, og rett ved Lancaster Gate stasjon/Paddington
Gjest Silmarill Skrevet 11. januar 2008 #12 Skrevet 11. januar 2008 (endret) Piccadilly Circus er sentralt! Det er et kjent sted i London! Da samboer og jeg var i London så lå vi over her: Siterer et svar jeg gav i en annen tråd Da samboer og jeg var i London nå i september så bodde vi her: http://www.hotelsrus.com/search.php?ref=AF...p;HotelCode=GLN Det var billig (til London å være) sentralt og fint! Dette hotellet er heller ikke langt fra Hyde Park (må ikke forveksles med et annet Gresham Hotel) Du finner jo steder som kanskje er mer sentrale, som eks. Liverpol street.... Endret 11. januar 2008 av Silmarill
MrsG Skrevet 11. januar 2008 #13 Skrevet 11. januar 2008 vi bodde på hotell 50 m fra oxford street. glimrende shopping! vi gikk faktisk derfra til madame tussauds, tok en taxi til buckingham palace, og tassa rundt til alle severdighetene derfra. kan selvsagt ta en bane, men du ser jo mer fra en taxi da..
Mistyen Skrevet 11. januar 2008 #14 Skrevet 11. januar 2008 Vi bodde 500 meter fra Victoria Station, var sentralt nok det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå