Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #1 Skrevet 31. desember 2007 Altså, en skinkestek, lagt i en ildfast form, litt løk og gulerøtter, og varmt vann. Inn i ovnen på 175 grader. Har stått i 30 min, og jeg hverken hører eller ser noe fresing eller bobling. Ble litt stressa, så jeg guffa opp til 200 grader. Har sett for meg en steketid på 3 timer. Steika er på 2 kg. Hjelp!!
Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #2 Skrevet 31. desember 2007 Prøv med aluminiumsfolie over steken, slik at det kommer fuktighet til svoren. Ellers vil den verken frese eller boble. Lykke til!
Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #3 Skrevet 31. desember 2007 Takk for svar! Er ikke bekymret for svoren siden ingen spiser den. Jeg tenkte mer på vannet/krafta, at det var så stille der... Men ser jo at etter snart 2 timer, så beg det å få litt farge og sånn..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå