Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #1 Skrevet 31. desember 2007 Jeg har sett en del beskrivelser her av hypotetiske drømmemenn. Jeg vil gjerne høre beskrivelser av menn dere har møtt som dere synes er fantastisk attraktive. Det trenger ikke være menn dere faktisk er eller kunne ha blitt forelsket i, men kan godt være en venn som dere ville funet kjempeattraktive hvis ikke det var for at han var en kompis, eller en bekjent som har en utrlig tiltrekkende personlighet, men ikke ser bra nok ut etc.
LilleCanCan Skrevet 31. desember 2007 #2 Skrevet 31. desember 2007 (endret) Jeg har faktisk ikke møtt drømmemannen før nå (tror jeg, det trodde man vel alle de andre gangene og). For det er faktisk veldig vanskelig å finne drømmemannen i dette landet her. Min drømmemann, som jeg da selvfølgelig har møtt er ganske så fin utseendetmessig, men det er ikke det som gjør han til min drømmemann. Det som gjør han til det er sjarmen hans, iveren hans, stoltheten hans, hvilken gentlemann han er, hvor lojal han er, at han er ansvarsful, hvor mye jeg betyr for han, og humoren han er fullstendig rå. Og hvis man kombinerer alt dette og mer til med utseendet hans. Da blir han mer enn drømmemannen for meg i allefall Endret 31. desember 2007 av LilleCanCan
Gjest ts Skrevet 31. desember 2007 #3 Skrevet 31. desember 2007 Det holder med de gutta som hittil er kommet nærmest
la Flaca Skrevet 31. desember 2007 #4 Skrevet 31. desember 2007 Møtte en i en bar for snart 8 år siden. Han prøvde å ta kontakt med meg, men jeg vegret fordi han rett og slett så for glansbildepen ut. (har litt fordommer der). Så kom vi i snakk til slutt, og han viste seg å være godt plantet på jorda, smart, trygg på seg selv, ambisiøs, sympatisk og langt fra innbilsk. Nå har det vist seg at han er en super pappa også. Til mine to små. :rødme: Han er absolutt den mest komplette fyren jeg har møtt.
Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #5 Skrevet 31. desember 2007 Tidligere så var drømmemannen slik: Uten barn, mellomblond, blå øyne, gutteaktig, uvøren, sjarmerende. Men det var tidligere, nå har jeg lært. Drømmemannen min i dag er ansvarlig, voksen, har gjerne barn (som han tar vare på), utseende bryr jeg meg fint lite om. Felles for begge er at jeg faller pladask for smil og lepper. Og øynene, de må være levende.
Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #6 Skrevet 31. desember 2007 Drømmemannen er en mann som ikke: - Snuser eller røyker - Snorker - Raper eller fiser i andres nærvær - Viser dårlige bordmanerer - Er dum, tjener lite og er slem - Har psykopatiske trekk og maktbehov - Snakker negativt eller nedsettende om kjæresten i andres påhør eller når det bare er de to sammen - Er kjeftete, negativ, sur, dominerende og herskesyk - Har stort markeringsbehov i forhold til at det går utover andre/trykker ned kjæresten - Roper og skriker til barn eller andre - Har anstrengt forhold til alkohol - Er umoden
Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #7 Skrevet 31. desember 2007 Det må først og fremst være en mann som er sterkere enn meg mentalt- og de er det ikke mange av.
Mille My Skrevet 31. desember 2007 #8 Skrevet 31. desember 2007 Drømmemannen er en mann som ikke: - Snuser eller røyker - Snorker - Raper eller fiser i andres nærvær - Viser dårlige bordmanerer - Er dum, tjener lite og er slem - Har psykopatiske trekk og maktbehov - Snakker negativt eller nedsettende om kjæresten i andres påhør eller når det bare er de to sammen - Er kjeftete, negativ, sur, dominerende og herskesyk - Har stort markeringsbehov i forhold til at det går utover andre/trykker ned kjæresten - Roper og skriker til barn eller andre - Har anstrengt forhold til alkohol - Er umoden Gosj, har møtt noen sånne med flere av de overnevnte kvalitetene. (Dog jeg må innrømme at snorking og andre kroppslige ulyder - selv i andres nærvær *grøsse* er vanskelig å komme utenom). Har også møtt noen som har fått magen min til å krible og verden til å snurre - men jeg hadde kanskje fått i meg litt for mye alkohol også, så det kan forklare litt - og de var særdeles sjarmerende. Ene var halveis ferdig med en god utannelse og likte å reise. Han så ikke noe ille ved å dra på mange turer med sin utkårede. Han hadde rike (gavmilde) foreldre og alt på styr. Passe høy og et godt utseende med seg. Han virket kanskje litt for perfekt og jeg på min side hadde allerede en kjæreste (ops). Da jeg fant ut at dette var dumt av meg (litt susete), stakk jeg av fra festen og siden har jeg aldri sett ham igjen. Noe alla det samme skjedde med han andre. Han var ikke like bra utrustet i utseende departementet (men det er ikke så viktig for meg). Han var kjempe grei, hadde fast jobb, kjærlig og den eneste fyren som noen gang har fulgt meg hjem etter en fest, bare for å være snill (han ville bare passe på at ingenting skjedde med meg). Da han hadde fulgt meg hjem dro han hjem til seg selv - etter dén omveien - og siden - en eller to tekstmeldinger i ettertid og nå er all kontakt mistet. Årsak: jeg var fortsatt sammen med han andre (som endte opp med å være utro på en helt annen skala enn meg) og for hans del er det heller ukjent. De har begge kvaliteter jeg leter etter, men jeg kan vanskelig garantere at de er drømmemenn. De er i alle fall det nærmeste jeg føler at jeg har kommet, men mistet pga uheldige omstendigheter.
Gjest Gjest Skrevet 1. januar 2008 #9 Skrevet 1. januar 2008 Min første drømmemann så jeg inn i øynene til og så meg selv. Jeg elsker ham fortsatt og har problemer med å glemme ham selv 8 år senere.. Ellers har jeg møtt mange menn i mitt liv, han ene tok meg med på badestranden en tidlig vårdag og lekte sjørøver med meg- sånn helt på sparket- veeldig overaskende i tilegg var han veldig pen. Synd han hadde en slitsom eks;) Han jeg trodde var en drømmemann fikk jeg ett nydelig barn med- og nå har livet lært meg ( endelig ) at det bare er en drøm. Jeg finner han ikke- fordi han ikke eksisterer....nei, klare seg sjøl;) Men hvis jeg skal være kynisk: - blondt hår - store blågrønne øyne 1.80 høy - empatisk anlagt -samfunnsengasjert - selvsikker -stolt
Gjest Gjest Skrevet 1. januar 2008 #10 Skrevet 1. januar 2008 Generelt synes jeg drømmemannen skal se ok ut, ha utstråling (pga engasjement, intelligens, interesse for omverdenen og humør) og være empatisk og bra å kommunisere med. Samboern min har de fleste av disse egenskapene. Av andre menn jeg har møtt er det et par-tre jeg synes er enormt attraktive og flotte, to av dem er over 60 og litt typisk akademikere som briljerer innen sine felt og med litt "barnslig" entusiasme over ting. Han ene spiller f eks volleyball i lunsjen sammen med kollegaene. En er vel noen og førti og litt samme type, men mer sosial. Han beundrer jeg fordi han virker inkluderende og veldig snill, samtidig som han er veldig intelligent og interessant å snakke med. (Alle disse er godt opptatt og såvidt jeg vet fine familiemenn med ordnet økonomi)
Gjest Tigress Skrevet 1. januar 2008 #11 Skrevet 1. januar 2008 -tur og treningsinteressert -kjekk -slank og veltrent -matchende sans for humor -realistisk -barskere enn meg -intelligent -morsom, men ikke på en ufarlig måte -har blikket -ryddig økonomi Ikke i prioritert rekkefølge.
Supramundane Skrevet 1. januar 2008 #12 Skrevet 1. januar 2008 Enkelt og greit: - omtenksom - kjærlig - ansvarsfull - tillitsverdig - ryddig - kompatibel humor - matchende lynne - felles prinsipielt fundament - flott å se på (utrolig hvordan de faktisk blir enda penere når man først blir så forelsket) .. og heldigvis har jeg en sånn en. :rødme:
Suki Skrevet 1. januar 2008 #13 Skrevet 1. januar 2008 ja, har møtt en sånn mann, FOR perfekt.. så han på en konsert.. jeg sto inne i lokalet der og la merke til han allerede mens han sto ute i gangen. han har ALT jeg ser etter, utseendemessig! plutselig sto han ved siden av meg og vi kom i snakk ^^ vi hadde absolutt ikke vært kompatible personlighetsmessig, men han er en god kompis da
viren Skrevet 2. januar 2008 #14 Skrevet 2. januar 2008 Når det gjelder utseende så jeg drømmemannen for ca 10 år siden. Han kom inn i rommet jeg befant meg i og jeg mistet rett og slett pusten og tenkte "han vil jeg ha sex med" (noe som overrasket meg, ikke det at jeg var så puritansk men det var nå ikke det første jeg pleide å tenkte når jeg så en mann). Før han hadde de jeg var interesserti /sammen med uten unntak vært blonde og blåøyde, mens han her hadde mørkebrunt hår og brune øyne. Jeg kunne ikke ha ha tenkt opp mere estetisk perfekte trekk (for meg) om jeg hadde prøvd en gang. Jeg ble ganske raskt kjent med han, men vi ble ikke sammen. Delvis fordi jeg ikke var villig til å risikere vennskapet vårt, og delvis fordi han ikke var av den trofaste typen - han byttet kjæreste nesten like ofte som jeg shoppet (og jeg bodde vegg i vegg med kjøpesenteret ). Vi kom veldig godt overens, og stortrivdes i hverandres selskap, men jeg visste at vi ikke passet sammen som kjærester. Da jeg flyttet fra byen (hvor jeg bodde i forbindelse med studier) holdt vi kontakten i årene som fulgte, noe som i seg selv er ganske utrolig. For 5 år siden skulle jeg på et jobbintervju ved en ambassade i Oslo, og da han ikke bodde langt unna bestemte vi oss for og møtes. Kort fortalt: vi bor nå i Oslo, er forlovet og har 2 barn. Jeg kunne ikke se meg mett på han for 10 år siden, og jeg kan det heller ikke nå. I tillegg har vi begge forandret oss, og passer utrolig godt sammen. Han er drømmemannen min fordi han i tillegg til å være den mest sexy mannen jeg har møtt er utrolig omsorgsfull, god i senga, flink til å lage mat, er intelligent, har tonnevis med humor, er en god pappa, og een god samtalepartner. I tillegg er han trygg/stabil og spennende samtidig, noe som gjør at vi fremdeles har en spenning mellom oss, og ifølge dama til broren min er vi :"så forelsket at det er kvalmt".
Gjest Gjest Skrevet 2. januar 2008 #15 Skrevet 2. januar 2008 Det må først og fremst være en mann som er sterkere enn meg mentalt- og de er det ikke mange av. Så du ser etter en mann som er bedre enn deg og ikke din likeverdige? Som de fleste andre damer.
Gjest Gjest_Kaja_* Skrevet 2. januar 2008 #16 Skrevet 2. januar 2008 Møtte Den Absolutte Drømmemann for to måneder siden. Vi er nå kjærester og stormende forelsket. Grunnen til at jeg falt for han var først og fremst utseendet. Men ikke fordi han er glansbildepen på noe vis - han er bare kul og har sin egen stil. Helt motsatt stil av meg, men det er det som er kult, spør du meg. Han er morsom, omtenksom, og vil kun det beste for meg. Han er sexy, fantastisk og helt uegoistisk i senga, han elsker å kose og kan ligge å se på meg i timesvis. Vi prater om alt mulig, jeg kan virkelig fortelle alt til ham. Jeg er bestemt og "har alltid rett", men han er ikke redd for å diskutere med meg og sette meg på plass. Han er i tillegg belest og veldig intelligent, noe som absolutt er et must for meg. I tillegg til disse gode egenskapene, er det måten han får meg til å føle meg som er nesten det beste. Han beundrer meg totalt, og er ikke redd for å si det. Noe som gjør at jeg tør å åpne meg opp til han (det har ikke alltid vært like lett for meg.) Og de egenskapene jeg har - som jeg ser på som dårlige - syns han enten er flotte egenskaper eller så har han de samme dårlige egenskapene selv. Han tjener mer enn meg - men jeg vet at om den dagen skulle komme at jeg plutselig tjener mer - så ville ikke det gjort noe. Han gjør husarbeid uten å mukke, og elsker sine to barn mer enn alt på jord. Disse siste tingene tenker kanskje mange at er en selvfølge, men min erfaring er at maaaange menn er litt småsjåvinistiske innerst inne. Han er på en merkelig måte sexy, barsk og mann - samtidig som han er følsom, omtenksom og klok. Helt uslåelig!
Gjest lillagubban Skrevet 2. januar 2008 #17 Skrevet 2. januar 2008 Da må jeg si to kompiser av meg, de er drømmemenn begge to Han ene er det veldig komplisert å prøve å få til noe med (se annen tråd, hehe), men hadde vært perfekt for meg hvis det bare hadde gått. Han andre er absolutt bare kompis, men vi har veldig god kjemi (litt sånn gammelt ektepar tendenser) og han er en skikkelig fin fyr. Kvalitetene til en drømmemann er egentlig bare det an man passer sammen med dem...
Gjest FL Skrevet 2. januar 2008 #18 Skrevet 2. januar 2008 Kjenner en drømmemann... Velbygd, men ellers et veldig normalt utseende, slett ikke den peneste jeg har sett. Morsom, småfrekk, har alltid en god kommentar. Førskolelærerstudent (!), med deretter lag med barn. Typen til å bøye seg ned og trekke opp buksebeina på ei jente på 2 år. Smilende øyne, ser ut som han har noe morsomt i hodet til enhver tid. Leken, tar ikke seg selv høytidelig. I tillegg er han reflektert og klok. Finner seg ikke i vissvass, men er flink til å sette ting i perspektiv. Alltid i godt humør! Veldig flott fyr!!
Cienna Skrevet 2. januar 2008 #19 Skrevet 2. januar 2008 Drømmemannen min er 1,85 høy Mørkt hår Brune øyne Veltrent Morsom Kjekk Romantisk Impulsiv Barnslig Moden Tålmodig Ja, han er bare verdens beste og til sommeren er jeg hans brud:)
Ticedi Skrevet 2. januar 2008 #20 Skrevet 2. januar 2008 Vet ikke helt hva som er intensjonen med denne tråden, men for meg blir det litt teit når dere alle beskriver typen deres, forloveden, eller mannen. Det blir litt sånn "ser du jeg har fått den, ser du jeg har fått den, tra la la la, la la lalalalala!" (Fritt etter "Ta den ring"). Kom nå med noen litt saklige kriterier???
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå