Gjest Gjest Skrevet 28. desember 2007 #1 Skrevet 28. desember 2007 Hvordan har dere klart å stoppe kaffedrikkinga? Jeg er en kaffeslave og har prøvd å trappe ned på drikkinga, men klarer det ikke... Får så vondt i hode...
Gjest Gjest Skrevet 28. desember 2007 #2 Skrevet 28. desember 2007 Jeg er ikke gravid, men du kan jo drikke _litt_ kaffe. Hva med å drikke en kopp om morgenen, for så å prøve å klare deg uten resten av dagen? Om du får vondt i hodet kan du ta en paracet, abstinensene går over i løpet av få dager og det vil da være lettere å ikke drikke så mye kaffe Drikk urte/fruktte i stedet for de resterende koppene.
theamoren Skrevet 28. desember 2007 #3 Skrevet 28. desember 2007 HVA? kan man ikke drikke kaffe når man er gravid? når bestemte de det?
Gjest Gjest Skrevet 28. desember 2007 #4 Skrevet 28. desember 2007 HVA? kan man ikke drikke kaffe når man er gravid? når bestemte de det? Koffein og alkohol kan skade fosteret... Det er ikke ny info!
Amalie_85 Skrevet 28. desember 2007 #5 Skrevet 28. desember 2007 Det sies vel at man kan drikke 2-3 kopper mener jeg, og 1 liter cola. Husker ikke helt i farta jeg nå!
theamoren Skrevet 28. desember 2007 #6 Skrevet 28. desember 2007 Det sies vel at man kan drikke 2-3 kopper mener jeg, og 1 liter cola. Husker ikke helt i farta jeg nå! ååja så man kan drikke det..men bare ikke mer enn det. ja skal prøve å følge mer med nå :-) ja cola og Koffein skal jo barn ikke ha før de er 12 år mener jeg å huske nå, de kan få ADHD.
Gjest Gjest Skrevet 29. desember 2007 #7 Skrevet 29. desember 2007 Koffein kan også være med på å øke faren for spontanabort.
Gjest Gjest Skrevet 29. desember 2007 #8 Skrevet 29. desember 2007 Det sies vel at man kan drikke 2-3 kopper mener jeg, og 1 liter cola. Husker ikke helt i farta jeg nå! 2 kopper kaffe ELLER 1 liter cola.
smilefjes Skrevet 30. desember 2007 #10 Skrevet 30. desember 2007 Hvordan har dere klart å stoppe kaffedrikkinga? Jeg er en kaffeslave og har prøvd å trappe ned på drikkinga, men klarer det ikke... Får så vondt i hode... Er du gravid eller prøver? Da jeg ble gravid første gang, mistet jeg heldigvis lysten på kaffe jeg. Og jeg er skikkelig kaffekjærring altså. Drikker vanligvis ganske mange kopper om dagen (har trappet ned nå som jeg prøver, men...). Jeg får også vondt i hodet om jeg ikke drikker noe, men de 1-2 koppene det er tilrådelig at man drikker, er heldigvis nok til å holde min hodepine borte. Om jeg ikke skulle miste lysten neste gang jeg (forhåpentligvis) blir gravid, må jeg jo bare tenke på farene og gi barnet mitt best mulig utgangspunkt!
Gjest Gjest Skrevet 31. desember 2007 #11 Skrevet 31. desember 2007 Er du gravid eller prøver? Da jeg ble gravid første gang, mistet jeg heldigvis lysten på kaffe jeg. Og jeg er skikkelig kaffekjærring altså. Drikker vanligvis ganske mange kopper om dagen (har trappet ned nå som jeg prøver, men...). Jeg får også vondt i hodet om jeg ikke drikker noe, men de 1-2 koppene det er tilrådelig at man drikker, er heldigvis nok til å holde min hodepine borte. Om jeg ikke skulle miste lysten neste gang jeg (forhåpentligvis) blir gravid, må jeg jo bare tenke på farene og gi barnet mitt best mulig utgangspunkt! Jeg er en prøver (glemte å nevne det) Nå klarer jeg meg med 1 kopp om dagen! Jiiippiii!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå