usikker_ Skrevet 18. desember 2007 #1 Skrevet 18. desember 2007 finnes det medisterdeig av noe annet en svin?? eller noe som ligner??? eller noen svinefrie oppskrifter på fyll til kalkun eller noe annen jule mat man kan ha sammen med kalkunen..
Elze Skrevet 18. desember 2007 #2 Skrevet 18. desember 2007 (endret) Medisterdeig er svinekjøtt, per definisjon. Men jeg vil tro kyllingkjøttdeig spedd til farse og krydret som medisterkaker kan brukes? Det er jo lyst kjøtt og skulle bli noe lignende. Rettet - nå så jeg at det skulle være til kalkun, og ikke til medisterkaker. Men uansett, kyllingkjøttdeig kan sikkert brukes. Endret 18. desember 2007 av Elze
Gjest Gjest Skrevet 19. desember 2007 #3 Skrevet 19. desember 2007 Medisterdeig er svinekjøtt, per definisjon. Men jeg vil tro kyllingkjøttdeig spedd til farse og krydret som medisterkaker kan brukes? Det er jo lyst kjøtt og skulle bli noe lignende. Rettet - nå så jeg at det skulle være til kalkun, og ikke til medisterkaker. Men uansett, kyllingkjøttdeig kan sikkert brukes. Bruke kjøttdeigen hvordan???
Malama Skrevet 19. desember 2007 #4 Skrevet 19. desember 2007 Bruke kjøttdeigen hvordan??? som hun skrev: Spe den til farse om bruke den i stedet for medisterdeig, siden hun ville ha noe som var svinefritt. forøvrig fyller jeg ikke kalkunen i det hele tatt jeg. Og på www.egg.no (jada, det er for egg og hvitt kjøtt, derav også kalkun) finner du flere oppskrifter p stuffing, de fleste er så vidt jeg vet basert på nøtter/bær eller brød
Gjest Blondie65 Skrevet 19. desember 2007 #5 Skrevet 19. desember 2007 Fyll i kalkun pleier være eple, brød, svisker og nøtter. Har aldri smakt kalkun fylt med svinekjøtt.
Gjest Huldali Skrevet 20. desember 2007 #6 Skrevet 20. desember 2007 vet at det finnes medisterpølser i kylling. Du kan jo skrelle av skinnet og bruke de? Kanskje?
Arwen Skrevet 20. desember 2007 #7 Skrevet 20. desember 2007 Fyll i kalkun pleier være eple, brød, svisker og nøtter. Har aldri smakt kalkun fylt med svinekjøtt. *Avsporer* Vi bruker alltid medisterfarse med grønnsaker som fyll i kalkunen.
usikker_ Skrevet 20. desember 2007 Forfatter #8 Skrevet 20. desember 2007 vet at det finnes medisterpølser i kylling. Du kan jo skrelle av skinnet og bruke de? Kanskje? går d tror dere???? hmmm.. skal handel inn i morgen så vis jeg skal lage farse hva trenger jeg da??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå