Gjest Pax Skrevet 14. desember 2007 #1 Skrevet 14. desember 2007 Føler du noen gang at du er født i feil tid? Jeg føler jeg egentlig skulle vært født i slutten av 1700-tallet eller på 3000-tallet.
Gjest Eugene Onegin Skrevet 14. desember 2007 #2 Skrevet 14. desember 2007 (endret) av og til gjør jeg det. Noen ganger føler jeg at jeg skulle vært født en gang mellom 1750 og 1913. eller mellom 5000 og 7000 tallet men kanskje det har noen med reinkarnasjon å gjøre. At om man føler at man burde være født eller levd i en tid. Så levde man i den tiden i et tidligere liv. Og om man føler noe for framtiden så er det kanskje det neste livet ? Vi blir reinkarnert til. Endret 14. desember 2007 av Eugene Onegin
Gjest Pax Skrevet 14. desember 2007 #3 Skrevet 14. desember 2007 av og til gjør jeg det. Jeg tenkte faktisk på deg da jeg skrev denne tråden, jeg hadde på følelsen av at du også følte noe slikt.
Gjest Eugene Onegin Skrevet 14. desember 2007 #4 Skrevet 14. desember 2007 Jeg tenkte faktisk på deg da jeg skrev denne tråden, jeg hadde på følelsen av at du også følte noe slikt. så hyggelig.
Yougogirl Skrevet 14. desember 2007 #6 Skrevet 14. desember 2007 (endret) Jeg har også følt det sånn.. En slektning av meg har noen "gaver", og tror sterkt på reinkarnasjon Fikk ogå trøst av det når en nær venninne døde... Utrlig spennende da!!! Endret 16. januar 2008 av Yougogirl
Amalie_85 Skrevet 14. desember 2007 #7 Skrevet 14. desember 2007 Tror vi skulle levd på 50 tallet eller noe alt vi har hjemme er jo gammelt nesten og tre av 4 biler er gamle
Tabris Skrevet 14. desember 2007 #8 Skrevet 14. desember 2007 Jeg føler også noen ganger at jeg lever i feil tid. Noen ganger med et par hundre år, men som regel med ca. ti år. Jeg ville vært ungdom i 80-årene. Jeg var ungdom første halvdel av 90-tallet og likte verken musikken, klærne eller holdningen.
Heritære Skrevet 14. desember 2007 #9 Skrevet 14. desember 2007 Har mange ganger vært sikker på at jeg hadde "passet" bedre inn hvis jeg hadde levd på slutten 1700 tallet eller i begynnelsen av 1800. En venn av meg som også er veldig opptatt av reinkarnasjon "så" at jeg hadde levd på midten av 1700 tallet og opplevd en traumatisk hendelse som har påvirket meg i mine senere liv. Vil bare si at selv så er jeg noe skeptisk til reinkarnasjon og tror nok jeg heller er påvirket av ett eget ønske om å leve i den tiden fra interesse for slektsforskning og særs interesse for sosialantropologi, :-)
freezepop Skrevet 14. desember 2007 #10 Skrevet 14. desember 2007 Hvis ikke 90tallet hadde vært så fluofarga og gøy kunne jeg godt tenkt meg å vært ung på 80tallet. Kansje Men isåfall ikke i Norge
Cidric Skrevet 14. desember 2007 #11 Skrevet 14. desember 2007 Joa, det hender jeg føler jeg hører hjemme i en annen tid og på et helt annet sted. Kontinentet og England på 1800-tallet fascinerer...en spennende tid, et møte mellom nytt (teknologi og industri) og gammelt (moral, samfunnsstruktur). Romertiden har også fristet. Men før eller senere begynner jeg å tenke på alt det jeg ville savnet. Teknologi, frihet...små ting og store. Jeg passer nok egentlig ganske bra her jeg er. Tabris og freezepop, 80-tallet var gøy så lenge det varte, men det er ikke så gøy å se igjen bildene fra den gangen *grøss*. Vær glad dere er spart for dét iallfall
Tabris Skrevet 14. desember 2007 #12 Skrevet 14. desember 2007 (endret) Min eldstebror var ungdom på 80-tallet, jeg var i startgropen til puberteten da. Skulle ønske jeg bare var noen få år eldre! Om ti år så vil folk se tilbake på sin ungdomstid på 90-tallet og grøsse. Jeg grøsser ikke over 80-tallet. Det var riktig da, og det som nå, er riktig nå. Endret 14. desember 2007 av Tabris
Gjest *Mim* Skrevet 14. desember 2007 #13 Skrevet 14. desember 2007 Joda, det ser fint ut å leve på 1750-tallet eller 1920-tallet. Men vanlige folk hadde det ganske så stritt da. Pussig at veldig mange reinkarnerte har vært adelsfolk?
Cidric Skrevet 14. desember 2007 #14 Skrevet 14. desember 2007 Min eldstebror var ungdom på 80-tallet, jeg var i startgropen til puberteten da. Skulle ønske jeg bare var noen få år eldre! Om ti år så vil folk se tilbake på sin ungdomstid på 90-tallet og grøsse. Jeg grøsser ikke over 80-tallet. Det var riktig da, og det som nå, er riktig nå. Hadde du vært litt eldre hadde du antakelig gått rundt i sjokkrosa boblejakke i Michelin-dimensjoner og tilbedt Modern Talking...vil du deg selv så vondt? Men du har nok rett i at vi alltid vil se litt skjevt tilbake på det vi en gang var en del av. Jeg gleder meg alt til sæggerne skjønner hvor fjollete de ser ut...
Cidric Skrevet 14. desember 2007 #15 Skrevet 14. desember 2007 Joda, det ser fint ut å leve på 1750-tallet eller 1920-tallet. Men vanlige folk hadde det ganske så stritt da. Pussig at veldig mange reinkarnerte har vært adelsfolk? Karma, vettu. Alle de vanlige folkene har fått så mye motgang og har vokst så mye at de alt har gått videre til en høyere eksistens. Vi som fremdeles er her er de som ikke har gjort seg fortjent til det...klart det blir mye adel og kongelighet da.
Tabris Skrevet 14. desember 2007 #16 Skrevet 14. desember 2007 Jeg hører fortsatt på Modern Talking når jeg gjør husarbeid, jeg. :-D Husker jeg var forelsket i han mørke da jeg var lita jente... :rødme:
Cidric Skrevet 14. desember 2007 #17 Skrevet 14. desember 2007 Jeg hører fortsatt på Modern Talking når jeg gjør husarbeid, jeg. :-D Husker jeg var forelsket i han mørke da jeg var lita jente... :rødme: Fysj & fysj. Her hjelper bare en real eksorsisme... Bra vi gutta ikke ble forledet til en slik idolisering av uverdige 'artister'...vi er jo mer standhaftige. Ikkeno' Samantha 'Sirkelsag' Fox eller Sabrina her i gården, nei. Susanna Hoffs, derimot... :rødme:
Gjest Eugene Onegin Skrevet 14. desember 2007 #18 Skrevet 14. desember 2007 . Pussig at veldig mange reinkarnerte har vært adelsfolk? Jeg tror heller det er et ønske. Man vil jo heller være adel en bonde ihvertfall før i tiden. jeg tror om jeg er reinkarnert så har jeg jobbet ved en havn.
Gjest Bodillen Skrevet 15. desember 2007 #19 Skrevet 15. desember 2007 Jeg var ungdom på 80-tallet og gikk rundt i rosa Ball-genser og Millet dunjakke. Men jeg skulle svært gjerne vært ungdom på 70-tallet i steden. Da skulle jeg vært på alle de Led Zeppelin-konsertene jeg kunne få med meg, og sneket meg backstage for å vifte med øyevippene helt til Robert Plant gikk med på å gifte seg med meg og synge Going to California for meg på sengekanten hver eneste kveld...!
mysan Skrevet 15. desember 2007 #20 Skrevet 15. desember 2007 Veldig mange reinkarnerte har vært adelsfolk? Så dere noen gang på det programmet om alle disse som fikk hjelp til regresjon og prøve å finne sine tidligere liv? Va'kke mange adelsfolk der gitt Men tilbake til spørsmålet til Pax. Føler jeg at jeg lever i feil tid? Nei.... tror ikke det. Jeg føler veldig at jeg har kommet "hjem" når jeg tusler rundt i kjelleren på Madam Tussaud i gata til Jack the Ripper, men det blir vel strengt tatt noe annet....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå