Alva Skrevet 10. desember 2007 #1 Skrevet 10. desember 2007 Jeg har funnet en kjole jeg "innbiller" kan passe meg og min kroppsform - men så blir jeg litt usikker og da og kunne tenkt meg litt synspunkter (selv om det eneste som hjelper 100% er å se en tilpasset kjole på). Jeg er ganske liten (ca 162 på strømpelesten), bruker 46/48 i klær alt ettersom, har relativt slanke, fine armer og ben, ganske smale hofter og liten (ingen) rumpe - alt "ekstra" er samlet på magen, så jeg har egentlig ingen midje (høres skikkelig lekkert ut nå når jeg skriver det ned! ) Så har jeg altså funnet denne kjolen som jeg tror kan bli fin på meg, som er ganske rimelig - og som jeg har falt pladask for! Problemet er at den blir sydd spesielt etter mine mål, jeg har dermed ikke mulighet til å prøve modellen først... Men altså - synspunkter?
*Emma* Skrevet 10. desember 2007 #2 Skrevet 10. desember 2007 Kjolen var kjempe fin Om den passer til deg eller ikke klarer jeg ikke helt å se for meg (dårlig fantasi.)
Gjest Gjest Skrevet 10. desember 2007 #3 Skrevet 10. desember 2007 Har du ikke mulighet til å prøve noe lignende da? Jeg trodde også at jeg hadde funnet en kjole som passet min kropp (165cm og str 32 = trodde det meste funket), men når jeg prøvde kjolene jeg hadde sett meg ut så var det rett og slett ingen som funket på kroppen min. Var faktisk veldig vanskelig å finne kjoler som satt pent. Ut i fra det du beskriver så ville jeg tro at empire-stil slik kjolen din er sikkert er pent på deg, men ville uansett ha prøvd noen kjoler i den fasongen om mulig før jeg kjøpte.
Saeria Skrevet 10. desember 2007 #4 Skrevet 10. desember 2007 Nå er jeg litt lavere og trekker litt mindre enn deg, men jeg også har det berømmelige ekstra på magen. Jeg har kjøpt en kjole med empireliv, og den satt faktisk veldig pent. En av de få typene kjoler jeg følte meg vel i. Kanskje du burde prøve kjoler med empireliv i en brudesalong for å se hvordan det ser ut på deg? En forplikter seg ikke til kjøp om en prøver. Føler du deg flott med empireliv, så go ahead og bestill.
Gjest Gjest Skrevet 10. desember 2007 #5 Skrevet 10. desember 2007 Nydelig kjole Jeg er enig i at du må ut og prøve liknende kjoler så du får føle den på kroppen og se hvordan det blir. Empireliv er veldig flatterende om man er litt lav, og om man trekker litt over magen. V-halsen virker også forlengende på deg, så det syns jeg høres kjempeflott ut! Og du, må ikke gå glipp av kjoleprøvingen vetu! Ut og prøv
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 10. desember 2007 #6 Skrevet 10. desember 2007 Det er en nydelig kjole! Jeg synes også du bør prøve en lignende først. Hvis det ikke er bra korsettliv i kjolen (noe det ikke ser ut som) risikerer du å se gravid ut. Mange sier det er flatterende med empireliv når man har mage, men min erfaring er at hvis stoffet stryker litt mot noe av magen ser man gravid ut
Gjest Eline80 Skrevet 10. desember 2007 #7 Skrevet 10. desember 2007 Jeg har også litt ekstra på magen. Har egentlig litt ekstra både her og der, men er høy. Jeg liker ikke å vise armene mine, så jeg ville ha en med armer. Jeg har bestilt og mottatt denne kjolen: http://www.divax.no/picview.asp?pid=845 Er veldig fornøyd med den! Den er stram over puppene, så det ser ut som at jeg har litt større pupper enn jeg har, også er det båndet under puppene stramt, men derfra og ned svinger det litt utover, så det er litt god plass rundt magen. Veldig deilig å tenke på at jeg slipper å gå og holde inn magen hele dagen og at jeg kan klare å puste!
Gjest Gjest Skrevet 10. desember 2007 #8 Skrevet 10. desember 2007 Bruk noe lignende dette under: http://www.figleaves.com/uk/product.asp?pr...6-p300909-style
Gjest snazaroo Skrevet 11. desember 2007 #9 Skrevet 11. desember 2007 Nydelig kjole! V-utrigning får deg til å se høyere ut. Du er heldig som har slanke pene ermer, vis dem frem ,-D Jeg er lav også, men har brede hofter og stor rumpe :smil: Jeg har litt mer mage enn jeg ønsker, og valgte derfor en kjole som jeg synes "skjuler" det jeg vil skjule og viser det jeg vil vise frem. Jeg har lest et eller annet sted at stoff, gjerne tynt gjennomsiktig stoff, utenpå jolen kan virke slankende...? På min kjole er det drapert et tynt stoff som er pyntet med litt perler, nedover på skeiva, fra brystet og ned til magen. Du må nesten se på bildene for å skjønne, for jeg er jo så dårlig til å forklare Dette gjør iallefall at jeg føler meg skikkelig HOT og slank og pen ;-D I tillegg er det knyting i ryggen, som gir perfekt passform! Underdelen av kjolen går utover, slik at en evt liten eller for stor rumpe skjules ;-D Veldig lurt synes jeg. Lykke til! Dominique brudekjole
Alva Skrevet 12. desember 2007 Forfatter #10 Skrevet 12. desember 2007 Først og fremst - tusen takk for mange svar! Og så koselig at så mange likte kjolen jeg har sett meg ut :-D Jeg har bestilt og mottatt denne kjolen: http://www.divax.no/picview.asp?pid=845 Så moro å høre fra en som har bestilt kjole derfra! Var det enkelt å ta mål osv? Var levering, service etc etc som forventet? Bruk noe lignende dette under: http://www.figleaves.com/uk/product.asp?pr...6-p300909-style Den har jeg allerede planlagt, gitt! Sexy undertøy sparer jeg for min del til en annen gang...
Gjest Gjest Skrevet 12. desember 2007 #11 Skrevet 12. desember 2007 Jeg kan jo legge til at den kjolen du har lyst på var en av mine 2 favoritter leeeenge. Selv om jeg endte opp med en skreddersydd kort sak..
Gjest Eline80 Skrevet 12. desember 2007 #12 Skrevet 12. desember 2007 Så moro å høre fra en som har bestilt kjole derfra! Var det enkelt å ta mål osv? Var levering, service etc etc som forventet? Vel, jeg har ikke bestilt derfra, men det var der jeg fant kjolen min (den jeg la ut link til). Pga. dårlig service endte jeg med å bestille kjolen fra Torunns Drømmekjoler, til en bedre pris og kjempebra service! Grunnen til at jeg la ut link fra DivaX er at det er vanskelig å legge ut link fra Torunn http://www.drommekjoler.com/ Kan jo fortelle om mine opplevelser rundt DivaX som gjorde at jeg ikke ville eller turte bestille derfra. Begynte med at jeg sendte mail og spurte om hun hadde flere bilder av denne kjolen, er jo bare ett bilde av den på hjemmesiden. Tok en ukes tid før jeg fikk svar at hun skulle ta flere bilder av den og sende meg "i morgen". De dukket aldri opp. Jeg kjørte derfor 1 time for å komme til Jessheim og se på kjolen i butikken. Der var det kjempegod service, det skal hun ha. Akkurat passe hjelpsom. Jeg bestemte meg for å bestille derfra og prøvde å ringe henne... flere dager på rad i den lille telefontiden hun har. Flere ganger om agen... Ingen svar. Tilslutt tok hun telefonen, men da fikk jeg beskjed om at hun var opptatt og skulle ringe meg opp igjen senere på dagen. Det skjedde ikke. Etter en uke ringte hun meg opp igjen. Jeg var veldig i tvil da, om hvor seriøs hun kunne være med så dårlig kundebehandling, men vi avtalte at hun skulle ringe Lillestrøm sysenter for meg og bestille time for å ta mål til kjolen, hun sendte meg tidspunk for når jeg hadde fått time. Dette tidspunktet passet ikke for meg, så jeg ringte dem for å flytte timen, men da fikk jeg beskjed om at de ikke hadde noen timebestilling liggende til meg på det tidspunktet jeg hadde fått oppgitt. Det var dråpen, da ga jeg opp og bestilte heller fra Torunns
Gjest Peachbud Skrevet 12. desember 2007 #13 Skrevet 12. desember 2007 Nydelig kjole! Ja, tror det kan funke.
Gjest Gjest_Bollapinnsvin_* Skrevet 14. desember 2007 #14 Skrevet 14. desember 2007 (endret) Hei!!!!! Den kjolen har jeg!!!!! Giftet meg i september og bestilte den fra Divax! Kjempefornøyd!! Tok ikke lange tiden fra jeg bestilte, til jeg fikk kjolen i GOD tid før bryllupet! Jeg gikk til en sydame i forkant som hjalp meg med målene. Tok med meg et bilde så hun så den. De vet jo hvordan man skal måle :-) Kan absolutt anbefale DIVAX! Legger med et bilde jeg, så kan du se :-) http://i223.photobucket.com/albums/dd136/B...nsvin/Kjole.jpg Bildet er slettet ihht våre regler. Du må gjerne laste det opp i vårt galleri og legge det inn som vedlegg i stedet. Camilla(mod) Endret 14. desember 2007 av Camilla
Gjest Blondie65 Skrevet 14. desember 2007 #15 Skrevet 14. desember 2007 Jeg tror du har valgt helt rett kjole når det gjelder fasong til deg. Det jeg er usikker på er slep. Når du er så lav, vil det ikke bli veldig mye kjole og veldig lite jente? Kjolen er helt ut nydelig - du har gjort et veldig godt valg synes jeg. Snittet med empire liv og lett skrått utover vil flytte "vekten" og balansere deg fint ut. Det er sjelden jeg faller så til de grader for en brudekjole, men den der kunne jeg hatt selv.
Gjest Gjest Skrevet 14. desember 2007 #16 Skrevet 14. desember 2007 Jeg tror du har valgt helt rett kjole når det gjelder fasong til deg. Det jeg er usikker på er slep. Når du er så lav, vil det ikke bli veldig mye kjole og veldig lite jente? Kjolen er helt ut nydelig - du har gjort et veldig godt valg synes jeg. Snittet med empire liv og lett skrått utover vil flytte "vekten" og balansere deg fint ut. Det er sjelden jeg faller så til de grader for en brudekjole, men den der kunne jeg hatt selv. Denne kjolen er så "liten" og enkel at jeg tror ikke det kan bli mye kjole i det hele tatt :-)
Gjest Borghild Skrevet 14. desember 2007 #17 Skrevet 14. desember 2007 Den var fiiiin! Akkurat sånn som jeg liker. Jeg vil gifte meg!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå