Tristessa Skrevet 8. desember 2007 #1 Skrevet 8. desember 2007 Jeg har skikkelig stritt, krusete og stålull-aktig nakkehår, og siden håret mitt er langt, synes det veldig godt. Og det er ikke akkurat lekkert. Har prøvd alle mulige anti-frizz-saker, Redken All Soft, Tigi og bruker for tiden Kerastase sin Oleo Relax som hjelper litt, men ikke nok. Så: har noen tips til et suverent anti-frizz/fuktighetsgivende/roende produkt som kan brukes på utsatte steder? Det er som om håret er skikkelig tørt (men ikke slitt, da det klippes jevnlig og jeg bruker så godt som aldri hårføner eller rettetang) og knasete. Og jeg er drittlei!
Gjest Audrey Horne Skrevet 8. desember 2007 #2 Skrevet 8. desember 2007 Tigi After Party er en leave-in som gir veldig mykt og fleksibelt hår. Jeg har problemer med den sterke fruktlukten, men den gjør jobben sin. Men du har kanskje allerede prøvd den? Om håret er bleket eller farget burde du kombinere fukt-og proteinprodukter. Joico K-Pac er en bra proteinkur, men husk å bruke en fuktighetskur i etterkant. Kuring må til med vanskelig hår, iallefall nå på vinteren.
Gjest Gjest: Curly Skrevet 8. desember 2007 #3 Skrevet 8. desember 2007 Hei , Etter mange års utprøving har jeg funnet et produkt som fungerer på mitt krøllete , tidvis umulige hår . Matrix`s contouring system , som selges hos frisør . Trikset med den ( og andre stylingprodukter ) er å ta det i mens håret enda er vått , og dessuten bruke minst mulig hårføner . Denne kremen kan også brukes for å freshe opp uten at det blir tungt, klissete, etc. Jeg er hvertfall super-fornøyd . Et lite tips er å få med en prøve-pakke , evt. i en kopp, slik at man ikke ender opp med hele skapet fullt av ubrukelige produkter
Tristessa Skrevet 8. desember 2007 Forfatter #4 Skrevet 8. desember 2007 After Party er den kremen, sant? Synes den kanskje er litt tung, uten at den gjør noe med frizzen. Ellers bruker jeg fuktighetskur nesten hver gang jeg vasker håret, så tror liksom ikke det er der det skorter... Kanskje jeg skulle gitt Anti Snap en sjangse?
Gjest Audrey Horne Skrevet 8. desember 2007 #5 Skrevet 8. desember 2007 After Party er den kremen, sant? Synes den kanskje er litt tung, uten at den gjør noe med frizzen. Ellers bruker jeg fuktighetskur nesten hver gang jeg vasker håret, så tror liksom ikke det er der det skorter... Kanskje jeg skulle gitt Anti Snap en sjangse? Ja, det er den kremen i den suspekte dispenseren . Jeg har fint og ikke altfor tykt hår og og jeg opplever den ikke for tung. Varmer den godt i håndflatene og tar på mest i endene og stryker resten over håret etterpå før jeg børster gjennom med en god naturbørste. Jeg gjentar; om håret er behandlet kan en proteinkur hjelpe . Jeg synes det er bedre med en kur enn Anti-Snap (som også inneholder proteiner).
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2007 #6 Skrevet 8. desember 2007 Erfaringsmessig er det eneste som hjelper å klippe håret, jeg fikk et helt nytt hår etter at jeg klipte det ganske kort.
Malina Skrevet 8. desember 2007 #7 Skrevet 8. desember 2007 Kerastase age recharge hjalp meg veldig! Det samme med shampo balsam derifra. Jeg bytter på å bruke Nutritive serien, og Resistance serien.
Tristessa Skrevet 4. januar 2008 Forfatter #8 Skrevet 4. januar 2008 Må nesten komme med en liten oppdatering; kjøpte Bain de Force og Anti Ciment Usure og er veldig fornøyd! Trodde ikke at produktene skulle være rike nok for håret mitt, men de fungerer veldig, veldig bra. Fremdeles litt fuzz, men hele håret føles sterkere og er mer glansfullt.
Gjest Barilla Skrevet 4. januar 2008 #9 Skrevet 4. januar 2008 Må nesten komme med en liten oppdatering; kjøpte Bain de Force og Anti Ciment Usure og er veldig fornøyd! Trodde ikke at produktene skulle være rike nok for håret mitt, men de fungerer veldig, veldig bra. Fremdeles litt fuzz, men hele håret føles sterkere og er mer glansfullt. Er dette produkter fra Kerastase? Sliter med noe av det samme problemet..
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2008 #10 Skrevet 4. januar 2008 Jeg synes potion 9 er super for mitt tørre hår.
Tristessa Skrevet 4. januar 2008 Forfatter #11 Skrevet 4. januar 2008 Er dette produkter fra Kerastase? Sliter med noe av det samme problemet.. Jepp, stemmer det.
Malina Skrevet 5. januar 2008 #12 Skrevet 5. januar 2008 Kerastase er livredder for hår Jeg elsker Bain de Force shampoen, men reagerte på den i hodebunnen. Men kommer nok til å kjøpe den flere ganger til tross..
Tristessa Skrevet 5. januar 2008 Forfatter #13 Skrevet 5. januar 2008 Kerastase er livredder for hår Jeg elsker Bain de Force shampoen, men reagerte på den i hodebunnen. Men kommer nok til å kjøpe den flere ganger til tross.. Ja, jeg trodde jo i utgangspunktet at jeg har bare veldig tørt og umulig hår slik at Oleo Relax-serien ville være bra. Den fungerte fint helt i begynnelsen, så var håret like umulig igjen. Tror veldig mange med langt hår som meg ville hatt godt av å prøve noe med proteiner når håret føles helt umulig ut. Selv var jeg litt skeptisk til Anti Ciment Usure, tenkte at den umulig ville være rik nok for håret mitt, men jammen er den ikke helt suveren. Det er nok ikke uten grunn at den anbefales for lengre hår. Har kjøpt den varmebeskyttende kremen også i samme serie, den er helt genial!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå