Gå til innhold

Skjeve hornhinner og øye som av og til "henger"


Gjest Gjest_undrende_*

Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_undrende_*

Hei!

Jeg er ei jente på 22 år som har skjeve hornhinner. Dette fikk jeg påvist en gang hos optiker i forbindelse med anskaffelse av fargelinser uten styrke (den gang det var så pop.. ;) ). Jeg har aldri brukt briller og sliter heller ikke med synet.

Det som forekommer av og til er at det ene øyet mitt "henger" litt/blir litt slapt, om dere skjønner. Tror dette skjer mest når jeg er trøtt. Det er ikke noe stort problem, eller noe en legger veldig godt merke til, men jeg kan se det selv (og moren min har påpekt det også) når det skjer. Det er som om det ene øyet "faller" litt sammen noen ganger.

Så, det jeg lurer på er om noen der ute har noe av de samme problemene? Jeg har uansett tenkt å ta en synstest nå i nærmeste fremtid, og høre hva en optiker har å si. Hva ligger en operasjon for skjeve hornhinner på? Og vil det hjelpe meg med å rette opp øyet som henger?

På forhånd takk :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...