Gjest Gjest Skrevet 5. desember 2007 #1 Skrevet 5. desember 2007 Jeg vet at slike ting er svært individuelt - hvor lenge har dere gått på pilla? Har dere inntrykk av at det er årsaken til at det tar så lang tid? Har noen fått tilbakemld fra lege at det er årsaken?
smilefjes Skrevet 6. desember 2007 #2 Skrevet 6. desember 2007 Hei Jeg hadde gått på p-piller i 10 år da jeg fikk min datter. Likevel "satt hun som et skudd" på 2. forsøk. Denne gangen har det tatt lengre tid (er i pp9 nå), men har ikke gått på p-piller i mellomtiden. Så for meg har det nok ikke hatt noe å si. Men vet at endel sliter med å få igang regelmessige sykluser etter hormonbasert prevensjon, som sikkert flere her kan fortelle deg mere om. Lykke til!
jente 79 Skrevet 7. desember 2007 #3 Skrevet 7. desember 2007 Jeg hadde gått på pilla i mange år, men med noen opphold i blant. Når jeg kuttet ut pilla i januar så hadde jeg i hvert fall brukt den regelmessig i over 3 år... Grunnen til at jeg kuttet pilla da var at jeg hadde måttet bytte merke for tredje gang på kort tid og det ville jeg helst slippe. Vi hadde uansett tenkt til å begynne å prøve etter bryllupet vårt i juni. For meg trodde jeg at jeg var tilbake i normalt gjenge med en gang. Men i april gikk det plutselig bare to uker mellom to mensturasjoner, og etter det stabiliserte den seg. Og jeg ble gravid i juli og igjen i august etter en SA. Dette er veldig individuelt, så ingen kan gi deg et fasitsvar. De fleste klarer å bli gravide i løpet av 1 år.
Gjest Gjest Skrevet 9. desember 2007 #4 Skrevet 9. desember 2007 Brukte de i 2 år, og brukte 2 år på å få menstruasjon igjen. Kan dermed ikke ha hatt eggløsning heller og hadde SLITT om jeg sluttet for å bli gravid.
Vingedama Skrevet 10. desember 2007 #5 Skrevet 10. desember 2007 15 år med 1 års opphold midt i (får litt sjokk når jeg ser et på trykk....) Gravid på 2pp to ganger. Fant meg en katolikk, så aldri mer p-piller
Hedda22 Skrevet 13. desember 2007 #6 Skrevet 13. desember 2007 jeg gikk på p-piller i 7 år.. ble gravid i 3pp..
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2007 #7 Skrevet 13. desember 2007 Gikk på pillen i 10 år med kun et kort avbrekk. Er nå 1,5 år siden jeg sluttet, og jeg har veldig ustabile sykluser. Går nå på pergo for å fremskynde EL
Lucky? Skrevet 17. desember 2007 #8 Skrevet 17. desember 2007 Jeg gikk på pilla i nesten 9år...sluttet på dem i mars i år, og kun hatt mensen en gang siden. Det var i august.....så her tar det lang tid å få en stabil syklus...
Trampe Skrevet 18. desember 2007 #9 Skrevet 18. desember 2007 Jeg gikk på pilla i 8-9 år, og ble gravid i første PP. Så det er veldig individuelt ja.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå