Gjest Gjest Skrevet 29. november 2007 #1 Skrevet 29. november 2007 Hva er forskjellen på denne: http://www.strettoshop.no/PartDetail.aspx?...:36140;r:kelkoo og denne: http://prisguide.hardware.no/product.php?product_id=50546 Den ene er selvfølgelig bare mus, mens den andre er både mus og tastatur.. Hvorfor koster det omtrent like mye, er det ikke samme?? Og, er det disse som skal klare seg på 5 meters avstand?
Gjest TS Skrevet 29. november 2007 #3 Skrevet 29. november 2007 (endret) :klø: Hvorfor trodde du at det er samme mus? De ser jo ikke like ut engang. /mice/devices/130&cl=no,no" target="_blank">MX <a href="http://www.logitech.com/index.cfm/ mice_pointers/mice/devices/165&cl=no,no" target= "_blank">VX (samme som MX, men for bærbare pcer) [url=http://www.logitech.com/index.cfm/keyboards/ keyboard_mice_combos/devices/134&cl=NO,no]DiNivo</a> Eh.. var litt tullete der ja.. Da blir spørsmålet annerledes, hvilken tastatur/mus kan brukes på 5m (eller mer) avstand? Innlegg endret litt, pga forskyvning. vimse-admin. Endret 29. november 2007 av vimse
Gjest clueless Skrevet 29. november 2007 #4 Skrevet 29. november 2007 Jeg tror denne Logitech Cordless Desktop MX 3100 skal være bra! Kan desverre ikke bekrefte om den kan brukes på 5meters avstand... Kanskje noen andre kan? http://www.netshop.no/aspx/produkt/prdinfo...spx?plid=38334#
aquata Skrevet 29. november 2007 #5 Skrevet 29. november 2007 Hva er poenget ved å kunne bruke den på 5m avstand????? :klø: Er du veldig langsynt?
skrue Skrevet 30. november 2007 #6 Skrevet 30. november 2007 Hva er poenget ved å kunne bruke den på 5m avstand????? :klø: Er du veldig langsynt? For noen kan poenget være å styre en media-PC, som er koblet til TV-en, fra sofakroken, Andre liker å putte selve maskinen inn i et skap eller annet rom for ikke å bli forstyrret av støyen maskinen kanskje lager. Bør først sjekke fabrikantens spesifikasjoner for å se om den sier noe om rekkevidde. Om maskinen ikke er skjermet vil jeg tro det går. Eventuelt kan man kanskje prøve å kjøpe en USB-skjøtekabel og koble mottageren til denne og plassere den i en gunstig posisjon.
Gjest TS Skrevet 30. november 2007 #7 Skrevet 30. november 2007 Det er riktig at min PC er tilkoblet tv'en (bruker samme skjerm på både pc og tv), og jeg har veldig stor skjerm. Jeg vil derfor unngå å sitte helt nær, og slippe lange ledninger i stua. Derfor vil jeg ha trådløst! Finner ikke noen spesifikasjon på hvor stor rekkevidde "Logitech Cordless Desktop MX 3200 Laser" har, men den ser bra ut! Ikke så dyr heller. Noen erfaringer med denne, eller andre typer trådløst tastatur/mus?
Gjest Heloise Skrevet 30. november 2007 #8 Skrevet 30. november 2007 :klø: Hvorfor trodde du at det er samme mus? De ser jo ikke like ut engang. MX VX (samme som MX, men for bærbare pcer) DiNivo Jeg har MX og er svært fornøyd med den! Utrolig fin og behagelig! Anbefales om noen tenker kjøpe
Gjest TS Skrevet 30. november 2007 #9 Skrevet 30. november 2007 Jeg har MX og er svært fornøyd med den! Utrolig fin og behagelig! Anbefales om noen tenker kjøpe Men hvor stor rekkevidde har den? Kan den brukes normalt på 5meter?
Gjest Heloise Skrevet 30. november 2007 #10 Skrevet 30. november 2007 Men hvor stor rekkevidde har den? Kan den brukes normalt på 5meter? Du akkurat det har jeg ikke satt meg inn i, for jeg bruker den kun ved siden av mottakeren Men på hardware.no sine forum kan de helt sikkert svare deg på det! :D Om du ikke finner spesifikasjoner om den på andre sider. Jeg har ikke bruksanvisningen foran meg, er på jobb...
Dru Skrevet 30. november 2007 #11 Skrevet 30. november 2007 (endret) Vi har dette, som er lekkert som bare pokker, har den rekkevidden som trengs og en liten mousepad i høyre hjørne. Det beste tipset jeg kan gi deg er å satse på et som har blåtann, rekkevidden er en helt annen med det. Det skal faktisk være godt gjort å få vanlige trådløse tastaturer til å funke på fem meter. Vi fikk det ikke til på fire meter. Endret 30. november 2007 av Dru
Gjest Blondie65 Skrevet 30. november 2007 #12 Skrevet 30. november 2007 Det er riktig at min PC er tilkoblet tv'en (bruker samme skjerm på både pc og tv), og jeg har veldig stor skjerm. Jeg vil derfor unngå å sitte helt nær, og slippe lange ledninger i stua. Derfor vil jeg ha trådløst! Finner ikke noen spesifikasjon på hvor stor rekkevidde "Logitech Cordless Desktop MX 3200 Laser" har, men den ser bra ut! Ikke så dyr heller. Noen erfaringer med denne, eller andre typer trådløst tastatur/mus? Jeg har Creative sitt og det er jeg veldig fornøyd med. Har ikke testet avstand men har da sittet i godstolen og tastet mens jeg så på skjermen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå