Gjest Elize Skrevet 28. november 2007 #1 Skrevet 28. november 2007 Hvordan få god lukt i kjøleskapet?
Aurela Skrevet 28. november 2007 #2 Skrevet 28. november 2007 Vask det med en såpe som lukter godt :klø:
Gjest Elize Skrevet 28. november 2007 #3 Skrevet 28. november 2007 (endret) Jeg tenker heller på triks som f.eks en bolle med sitronvann (vet ikke om det funker da) over natten osv. Endret 28. november 2007 av Elize
Aurela Skrevet 29. november 2007 #4 Skrevet 29. november 2007 Jeg tenker heller på triks som f.eks en bolle med sitronvann (vet ikke om det funker da) over natten osv. Åja, hihi syntes det var litt rart spørsmål
Gjest Gjest Skrevet 29. november 2007 #5 Skrevet 29. november 2007 Å vaske det ofte med en såpe som lukter godt selvfølgelig, å ikke la mat-pålegg osv stå uten lokk. ellers tror jeg ikke det er noe spessielt man for gjort..
Bex Skrevet 29. november 2007 #6 Skrevet 29. november 2007 Jeg fikk et tips om å ha litt bakepulver i kjøleskapet, og synes det funker. Det står i et eggeglass, og jeg bytter ut innholdet sånn når jeg husker på det. Kanskje det funker for deg også?
Aurela Skrevet 29. november 2007 #7 Skrevet 29. november 2007 Jeg fikk et tips om å ha litt bakepulver i kjøleskapet, og synes det funker. Det står i et eggeglass, og jeg bytter ut innholdet sånn når jeg husker på det. Kanskje det funker for deg også? Er det liksom sånn at bakepulver skal observere lukten :klø: Smart om det funker da
Gjest *Frida* Skrevet 29. november 2007 #8 Skrevet 29. november 2007 Er det liksom sånn at bakepulver skal observere lukten :klø: Smart om det funker da Observere? Eller absorbere kanskje! Bakepulver kan kanskje hjelpe. Si ifra dere som prøver da! Ellers er mitt tips å ikke la gamle ting stå, forsåvidt ganske selvsagt, men lett å slurve! Ha ting som lukter i boks/pose. (Dekk også til ting som tar til seg lukt...) Og vask ikke med sterke såper! Zalo er det beste, og er mer enn godt nok hvis det ikke er mugg eller noe.
Gjest rikkerikke Skrevet 29. november 2007 #9 Skrevet 29. november 2007 Når jeg har hatt mat i kjøleskapet som lukter (som kokt pinnekjøtt for eksempel) så setter jeg inn en skål med eddikk noen timer. Sørger selvfølgelig for at all annen mat som kan ta til seg lukt er pakket inn. Lukter eddikk litt etter at man tar det ut, men blir bra til slutt.
Bex Skrevet 30. november 2007 #10 Skrevet 30. november 2007 Er det liksom sånn at bakepulver skal observere lukten :klø: Smart om det funker da Vet ikke hva som skjer, jeg, men det lukter hvertfall ikke i mitt kjøleskap! Men vet jo ikke om det hadde gjort det om jeg ikke hadde hatt i bakepulver...
Gjest Britt Banditt Skrevet 2. desember 2007 #11 Skrevet 2. desember 2007 (endret) Er det liksom sånn at bakepulver skal observere lukten :klø: Smart om det funker da Hihi, ser for meg bakepulver som observerer lukten Bakepulver: "Hei hei, nå blir det litt mye lukt her!" Endret 2. desember 2007 av Britt Banditt 1
Gjenglemt sykkellås Skrevet 2. desember 2007 #12 Skrevet 2. desember 2007 Hihi, ser for meg bakepulver som observerer lukten Bakepulver: "Hei hei, nå blir det litt mye lukt her!" Kanskje Frysepulver har en kommentar til dette.
wind-up bird Skrevet 2. desember 2007 #13 Skrevet 2. desember 2007 Jeg tror det er vanlig å ha store bokser med natron i kjøleskapet i usa + canada. (baking soda), og det skal visstnok adsorbere lukt og fuktighet i kjøleskapet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå